Другий семестр

День цивільного захисту та об'єктового тренування

09 травня у Драбівському ліцеї відбувся День цивільного захисту та об'єктового тренування. У рамках Дня ЦЗ класними керівниками проведено бесіди з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту з використанням наочних та технічних засобів: «Надзвичайні ситуації та способи їх подолання» (1-4 класи), «Обережно! Небезпека» (5-8 класи), «Захисти своє життя. Порядок дій у НС» (9-11 класи). Під час обговорення наголошувалося на необхідності дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, правила поводження з ними.

Медичний працівник Бут С.П., вчителі Захисту України Мусієнко В.О., Макаренко Л.С. продемонстрували надання першої долікарської допомоги при опіках, враженні струмом, при кровотечах, переломах, правила накладання турнікета на уражені кінцівки, правила користування протигазами в умовах надзвичайної ситуації. Кабінет виховної роботи розробив для учнів пам’ятки з безпеки життєдіяльності і побутового травматизму.

Протягом дня у закладі освіти проводились тематичні уроки, позакласні заходи, практичні тренування з питань цивільного захисту, зокрема: конкурс малюнків на тему цивільного захисту серед учнів 1-4-х класів, майстер-клас з виготовлення ватно-марлевих пов’язок для учнів 5-6-х класів, коворкінг «ВНП. Алгоритм дій при виявленні небезпечного предмета» для учнів 6-х класів, вікторина «Правила, що зберігають життя» для учнів 7-х класів, тренінг «Людина не товар» для учнів 8-х класів, book-jumper «Безпека дітей в умовах військового стану. Правила надання СЛР постраждалим» для учнів 9-х класів, практичне заняття «Алгоритм дій під час НС на воді» для учнів 10-х класів, практичний майстер-клас «Надання першої домедичної допомоги при ураженнях верхніх дихальних шляхів.» для учнів 8-11-х класів. Протягом дня у закладі освіти проводились тематичні уроки, позакласні заходи, практичні тренування з питань цивільного захисту. Пізнавальною стала зустріч з рятувальниками підрозділу 5 ДПРЧ 6 ДПРЗ ГУ ДСНС у Черкаській області та тренеркою Червоного хреста. Пожежники продемонстрували роботу обладнання, що використовується при гасінні пожеж та при надзвичайних ситуаціях. Сапер-інструктор розповів про мінну безпеку, правила поводження із ВНП та діями в разі вибуху. Тренерка-медикиня провела ряд наглядних практикумів, які націлені на формування життєзбережних умінь і навичок: надання долікарської допомоги при опіках, ураженнях струмом, проведення СРЛ, звільнення верхніх дихальних шляхів від сторонніх предметів. Після проведення практичних відпрацювань пожежники-рятувальники розповіли дітям про призначення та можливості аварійно-рятувальної техніки, а також провели бесіду про правила безпечної поведінки у різних життєвих ситуаціях. 

День пам'яті та примирення

Чорнобиль - вічна біль!

Минуло 38 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

Сьогодні дружина юних рятувальників «СТО 1» Драбівського ліцею долучилися до меморіального мітингу та церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам і постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

Учнівське самоврядування закладу освіти провело інформаційну зустріч із ліквідаторами-героями. Згадали, як жила наша країна в недалекому 1986-му, подякувало жителям нашої Драбівщини, ліквідаторам, синам і донькам, дружинам і рідним ліквідаторів катастрофи та від імені усіх учнів ліцею передали листи-подяки та обереги зроблені дитячими руками. 

Учні Драбівського ліцею, знають про трагедію Чорнобиля, знають про наслідки катастрофи. Шанують кожного, хто ціною власного життя і здоров’я виборював шанс на існування для наступних поколінь.

Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці у Драбівському ліцеї з 22 по 26 квітня 2024 року проходив Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності. З метою підвищення рівня охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження випадків травматизму учасників освітнього процесу протягом тижня проведені години спілкування з теми «Всесвітній день охорони праці, цікаві бесіди, вікторина «Безпека в запитаннях і відповідях» (1-4 класи),  лепбук «Сам вдома» (4 класи), інформдайджест «Безпека учня в небезпечних ситуаціях» (9-11 класи), дидактичні, сюжетно-рольові ігри «Вогонь – ворог, вогонь – друг», вебквест «Правила пішохода знай! Світлофор, дорожні знаки» з виготовленням дорожніх знаків та світлофора (2 класи).  Учні 9-11 класів взяли участь у засіданні Міністерства інформації, яке присвячене випуску шкільної газети «Професійні захворювання – проблема глобального масштабу». Першокласники долучилися до створення поробок «Веселий світлофор».

Бібліотекарем Кухоль І.О. оформлено виставку нормативної і фахової літератури з питань охорони праці, засобів індивідуального захисту. Медична сестра Бут С.О. провела інформдайджест «Запобігання сказу» «Інфекційні захворювання» для учнів 5 класів, прочитала лекцію «Профілактика та попередження ГРВІ» для учнів 6-7 класів. Було  підготовлене інформаційне повідомлення «Попередження дитячого травматизму» для учнів 6-8 класів.

Свої творчі та інтелектуальні здібності виявили школярі під час конкурсу малюнків «Ми – за здоровий спосіб життя». У рамках тижня проведено тренувальні заняття з евакуації для учнів 1-11 класів. Здобувачі освіти 7-8 класів виконали тестові завдання на теми збереження здоров’я в життєвих ситуаціях. Учні 5-6 класів взяли участь у тематичній відеопередачі «Щоб мудрість не стала безумством», присвяченої Чорнобильській трагедії.

Під час проведення круглого столу «Захищене і здорове покоління» старшокласники активно дискутували, доводячи  свою думку, що перемога над рашистами, активна допомога захисникам України позитивно впливатиме на збереження здоров’я і життя молодого покоління, розвиток національної економіки. Тому саме з дітьми і  молоддю має проводитися інформаційно-роз’яснювальна робота та навчання, які будуть спрямовані на виховання патріотизму та формування культури охорони праці майбутніх громадян України.

Отже, пам’ятаймо, що охорона життя і здоров’я людини має важливе значення та безпосередньо впливає на її працездатність, а відтак – на добробут і подальше відновлення країни після закінчення війни.

Тиждень психології і педагогіки «Кожна людина – частинка  Всесвіту»

Із 22.04. по 26.04. у Драбівському ліцеї Драбівської селищної ради проходив тиждень психології  та  педагогіки. Щодня він був надзвичайно насиченим.

Соціальний педагог Потапенко О.М. та практичний психолог Сбітнєва Є.А. подбали, щоб учні різних вікових груп змогли знайти для себе щось цікаве. Розпочався для учнів і вчителів тематичний тиждень з акції «Садочок настрою», а продовжився ще двома подібними заходами: квітник думок «Ментальне здоров'я – це…» та арт-круїз «Стежинами казкового щастя». У рамках тижня психології та педагогіки було відзнято репортаж з теми «Сучасний погляд на питання ментального здоров'я», репортерами якого стали кандидати на пост президента учнівського самоврядування Драбівського ліцею Боярчук Анна і Ситник Юлія. Під час опитування у вчителів та учнів ліцею була можливість поділитися власними думками з актуальної теми ментального здоров'я.

Для учнів молодшої школи впродовж усього тижня проходили різноманітні заняття, конкурси, тренінги, тощо. Діти з різних класів побували у клубі «Тепло сердець».

Не менш цікавими для малюків стали заняття, проведенні учнями 9-Б класу на тему «Про соціальну згуртованість без лихослів'я вустами старшокласників». Активно проявили себе молодші школярі на флешмобі «Музикотерапія», який організували і провели учениця 9-Б класу Боярчук Анна та практичний психолог Сбітнєва Є.А.

Різноманітною  виявилася  програма і для учнів 5-11 класів. Здобувачам освіти сподобалися організовані соціальним педагогом  Потапенко О.М. і практичним психологом Сбітнєвою Є.А. заняття з елементами тренінгу «Життя людини - найвища цінність», івент-френдлі «Соціальна згуртованість - супутник ментального здоров'я», інформ-дайджест «Кожна людина - Всесвіт»,  коворкінг «Ментальне здоров'я - запорука успішної соціальної згуртованості». Показати свою креативність змогли учні під час  сторітелінгу «Головоломка життя» та на  воркшопі «Успішна взаємодія в колективі – ключ до соціальної згуртованості».

Ті школярі, які полюбляють малювати, змогли показати свою майстерність, узявши участь у квітнику думок «Ментальне здоров'я – це…» та арт-круїзі «Стежинами казкового щастя».

Старшокласники долучилися до більш серйозних тем. Вони побували на тренінгу «Протидія торгівлі людьми в Україні в умовах війни» або «Людина не для продажу», взяли участь у занятті з елементами тренінгу «Ментальне здоров'я через призму соціальної згуртованості», яка дала можливість їм розібратися в собі та полегшити шлях до самореалізації.

Соціальним педагогом Потапенко О.М. було проведено тренінг для працівників ліцею з теми «Роль та можливості фахівців в розвитку соціальної згуртованості в громаді».

Тиждень психології  та  педагогіки став досить різноманітним для учнів і вчителів ліцею. Це дало змогу учасникам навчального процесу включитися в активне спілкування, отримати позитивний емоційний заряд і налаштуватися на продуктивну працю.

video-output-DD9185AE-5952-43F2-B568-4AD911EE8B89.mov
руханка.mp4

Спорт – рушійна сила до нових звершень!

25 квітня 2024 року у ІІІ (районному)  етапі  спортивних змагань  «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» з футзалу команда Драбівського ліцею здобула ІІІ місце.

Захід пройшов у веселій, дружній атмосфері. Всі отримали масу позитивних емоцій і великий заряд енергії. Юні гравці продемонстрували спортивну майстерність й непохитну волю, витривалість і дух товариства.

Нехай спорт завжди буде рушійною силою до нових вершин, а командна єдність та сила допоможуть нам здолати будь-які перешкоди!

Щиро вітаємо наших спортсменів та їх тренерів з перемогою! Взято ще один «рубіж», за яким – нові досягнення, нові звершення, нові рекорди!  

Умови прийому до 1-го класу у 2024-2025 навчальному році

 

До уваги батьків майбутніх першокласників! 

 

Конституція України (ст. 53), Закон України «Про освіту» (ст. 12, 13), Закон України «Про повну загальну середню освіту», Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 року за № 564/32016. 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про освіту» (ст. 13 ч.1) «Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти».

У закладі освіти створені всі умови для отримання повної загальної середньої освіти в Новій українській школі.

Прийом документів для вступу дитини в перший клас розпочинається з                         01 квітня 2024 року.

Дата закінчення прийому закладами загальної середньої освіти документів для вступу до 1 класу – 31 травня.

Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто до 31 травня.

Необхідно одному з батьків до 31 травня подати заяву на вступ дитини до школи на сайті «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» https://school.isuo.org/. Для цього необхідно зареєструватись на сайті, обрати заклад загальної середньої освіти, створити заявку та підтвердити її документами у закладі. На початку реєстрації ознайомтесь з інструкцієї для батьків: https://drive.google.com/file/d/19uqikZlaGBu0102V1G7XsmVgrN1Boakz/view.

Зарахування до закладу здійснюється відповідно до наказу директора, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини, поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника).

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку ІРЦ про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Першочергово до 1 класу зараховуються діти:

- місце проживання яких, чи одного з батьків, на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально;

- які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі;

- які є дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності).

Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами (Постанова КМ                   № 806 від 19.09.2018). Під час подання заяви надається копія оригіналу відповідного документа.

 Загальний алгоритм прийому до закладу освіти

1.  Подати до закладу освіти заяву від одного з батьків (подається особисто з пред’явленням документа, що  посвідчує особу заявника).

До заяви про зарахування дитини до 1-го класу необхідно додати наступні документи:

1.      Копію свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

2.      Оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за                                   № 794/18089.

У разі наявності та за бажанням одного з батьків при поданні заяви про зарахування може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування.

Привертаємо увагу до того, що повідомлення про наявність права на першочергове зарахування і пред’явлення документу, що його підтверджує, є правом батьків, а не обов’язком. Проте непред’явлення такого документа і невідображення його назви та реквізитів у заяві про зарахування призводить до відсутності правових підстав для першочергового зарахування дитини до початкової школи.

Ознайомитися з переліком документів, які підтверджують місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу можна у листі Міністерства освіти і науки України від 05.04.2019 № 1/9-227 «Щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році».

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання ІРЦ.

Усі батьки, які хочуть скористатися правом вибору закладу освіти не за територією  обслуговування,  надають  зазначені  документи в обрану школу і дитина буде зарахована, за наявності  вільних  місць  або  згідно з Порядком проведення жеребкування для зарахування дітей до закладу освіти на вільні місця.

Якщо заклад освіти матиме достатньо місць, аби прийняти всіх охочих, то зарахує всіх, хто подав заяви. Якщо ж ні, то гарантовано отримають місце діти з правом першочергового зарахування.

Зазначимо, право першочергового зарахування мають діти:

- які проживають на території обслуговування закладу освіти;

- чиї рідні навчаються або працюють у цій школі.

Звертаємо вашу увагу, що «профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень» (стаття 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

З 2000 року в Україні діє Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб».

У статті 15 цього Закону вказано «дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно зкалендарем щеплень, відвідування дитячих закладів (виховних, навчальних, оздоровчих та інших) не дозволяється». 

Інструкція для батьків

Електронна реєстрація в ЗЗСО. Інструкція для батьків.pdf

Зустріч з представниками 

Харківського національного університету цивільного захисту України

Зустріч із викладачами 

Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Разом переможемо!

10 квітня 2024 року у ІІІ (районному) етапі  спортивних змагань  «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» з черліденгу команда дівчат здобула ІІІ місце.

Черліденг – новий вид спорту, який відкрили для себе юні спортсменки завдяки Всеукраїнським змаганням. Лише місяць тому вони почали тренування, а сьогодні вже мають результат, гідний уваги глядачів з усього Золотоніського району!

Змагання проходили цікаво, весело й видовищно та перетворилися на справжнє спортивне шоу. Наші невгамовні дівчата  гідно виступили та здобули призове місце, подарувавши публіці  позитивні враження й неймовірно драйвову  атмосферу.

Вітаємо переможців і бажаємо творчого натхнення та подальших звершень!  Дякуємо тренерам Ареф’євій Н.В., Коломійцю О.О., Калачу І.М., Зьомші М.І. за підготовку та підтримку!








Безпека понад усе!

9 квітня співробітники Золотоніського районного управління ДСНС спільно із добровольцями села Благодатне завітали до Драбівського ліцею.

Під час уроку, який пройшов у спеціально облаштованому кабінеті «Клас Безпеки», діти дізналися про алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, правила пожежної безпеки в побуті та на відпочинку.

Водночас дружина юних пожежних-рятувальників ознайомила школярів із правилами евакуації під час виникнення пожежі та розповіла правила використання вогнегасника. 

Вже на подвір’ї ліцею учні розглядали спеціальне аварійно-рятувальне обладнання і техніку надзвичайників та гасили умовну пожежу.







Щире бажання дає чудовий результат!

5 квітня 2024 року у ІІІ етапі  (зональному)  спортивних змагань  «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» Золотоніського району з баскетболу команда дівчат здобула ІІ місце, команди  юнаків – ІІІ місце.

Цей день був насичений емоціями та цікавими поєдинками. Демонструючи злагоджену командну гру, юні баскетболістки і баскетболісти заряджали вболівальників своєю невичерпною енергією та щирим бажання досягти успіху. Спортсмени отримали багато позитивних емоцій та драйву. Пишаємося нашими сміливими баскетболістами, вони відчайдушно боролися за перемогу і отримали чудові результати!

 Вітаємо переможців, бажаємо не зупинятися на досягнутому і рухатися вперед!  Дякуємо тренерам Зьомші М.І., Калачу І.М., Коломійцю О.О. за підготовку та підтримку! Зичимо ще більших перемог!

 Вітаємо переможця фінального етапу XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

03.02.2024 року відбувся XIV Міжнародний мовно-літературний конкурс  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, серед учасників якого була учениця 9-А класу Драбівського ліцею Драбівської селищної ради ПЕРЕПЕЛИЦЯ ПОЛІНА, переможець районного та  обласного етапів конкурсу. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.03.2024 № 398 «Про нагородження переможців  фінального етапу  XIV  Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» визначено учасників, які отримали відзнаки І-ІІІ ступеня. Конкурсну роботу Перепелиці Поліни  відзначено дипломом ІІ ступеня. Відрадно, що Поліна минулорічна стипендіатка Президента України. Бажаємо вихованці вчителя української мови і літератури Івченко Л.Д., щоб ця перемога підсилила жагу до нових творчих звершень! Вітаємо з перемогою ученицю і наставника і гордимося!

Ментальне здоров’я через призму соціальної згуртованості

04.04.2024 року в Драбівському ліцеї соціальним педагогом Потапенко О.М. та психологом  Сбітнєвою Є. А.  для педагогічних працівників проведено  психолого-педагогічний  семінар  з теми «Ментальне здоров’я через призму соціальної згуртованості».  У заході брали активну участь голова Драбівської  територіальної громади  Світлана  Іванівна Орел   та  начальник відділу освіти Драбівської селищної ради  Василь Павлович Баштан.

Учасники семінару обговорили інструменти для розвитку психологічної стійкості, знайомилися й опановували ефективні практики, які сприятимуть контролю над емоціями і стресом та допоможуть дбати про свій внутрішній стан. Під час активної участі у таких психологічних вправах-тренінгах, як: «Людина в дзеркалі», «Незвичайний малюнок»,  «Брати - віддавати»,  «Коло друзів» та в процесі перегляду відеоматеріалів «Що таке стрес і навіщо він потрібен?», «Чому не можна все тримати у собі?», «Як залишатися психічно-здоровими в умовах стресу?» - педагоги навчалися психологічних прийомів, які зможуть використати у складних життєвих ситуаціях та в освітньому процесі. Підсумком обговорюваної проблеми було створення учасниками семінару плакатів «Ментальне здоров’я і людина». Семінар пройшов на високому рівні, змістовно, цікаво, а головне, що учасники отримали великий заряд енергії та позитиву.

По  завершенню семінару  директор ліцею Бугай Л.М. та педагогічний колектив висловили слова щирої вдячності органам місцевого самоврядування в особі Світлани Іванівни Орел за сприяння в матеріально-технічному забезпеченні майстерні трудового навчання. На виділені кошти в сумі 110 тисяч гривень  придбано  технічний інвентар та  верстати для механічної обробки деревини й  металу, що   підвищить ефективність  уроків  трудового навчання та продуктивність праці учнів у процесі виробничої діяльності, адже освіта є одним із шляхів формування ментального здоров’я здобувачів освіти.

Дякуємо кожному  учаснику за час, наповнений теплом, щирістю і надією!

Вітаємо призера літературного онлайн-конкурсу знавців зарубіжної літератури

З метою розвитку інтелектуального  потенціалу талановитих підлітків, залучення школярів до вивчення зарубіжної літератури, піднесення статусу обдарованих дітей, у березні 2024 року проведено Всеукраїнський літературний онлайн-конкурс знавців зарубіжної літератури (для учнів 10-11 класів) «ЛІТЕРАТУРНИЙ ВСЕСВІТ».  

28 березня 2024 року, на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, навчально-наукового інституту іноземних мов підведено підсумки, оголошено імена переможців.

Дипломом за ІІ місце нагороджено ученицю 10 класу Діхтяренко Яну (наставник Боженко Л.Г.).  

Щиро вітаємо з перемогою і бажаємо нових творчих здобутків.  

Конкурс фотоколажів «Моя сім’я- мій скарб»

Спортивне орієнтування – спорт, що допомагає знайти шлях до перемоги

21 березня 2024 року у ІІ етапі  (територіальному)  спортивних змагань  «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» ІІІ місце здобула команда із спортивного орієнтування Драбівського ліцею.

Спортивне орієнтування – це цікавий, унікальний та захоплюючий вид спорту, в якому гармонічно поєднуються фізичні, розумові та психологічні якості атлетів. У змаганні учасники використовували спеціальну мапу та компас для проходження через контрольні пункти (КП) в заданому порядку. Спортивне орієнтування вимагало не лише фізичної витривалості, але й уміння швидко приймати рішення, адже спортсмени швидко вибирали найкоротший або найбезпечніший маршрут між КП, враховуючи рельєф та інші фактори місцевості.

Вітаємо наших презерів, бажаємо команді подальших нових перемог! Дякуємо вчителям фізичної культури за підготовку та підтримку!

Поезія – душа людини, поезія – душа нації

19 березня працівники дитячої бібліотеки спільно з учнями 9-А класу долучилися до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» та провели годину поезії «Поезія – душа людини, поезія – душа нації».

Завдяки темі «Дім» учні через вірші намагалися підкреслить важливість дому для військових, які захищають наші домівки і водночас хочуть відчути тепло й затишок своїх рідних домівок; цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон; людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях і чекають повернення додому, всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.

Майстер-клас по виготовленню оберегів Героям "Зроблено з любов'ю"

Черліденг – спорт, що єднає

15 березня 2024 року у ІІ етапі  (територіальному)  спортивних змагань  «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» перемогу здобула команда дівчат  з черліденгу Драбівського ліцею.

Черліденг – комбінація акробатики, гімнастики та танцю, яка вимагала від дівчат високої фізичної форми, гнучкості та координації, розвивала навички командної роботи та взаємодопомоги, сприяла розвитку лідерських якостей і впевненості у собі серед учасників.

Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів, творчого натхнення та звершень!  Дякуємо тренеру Ареф'євій Н.В. за підготовку та підтримку!

Санітарно-епідеміологічна служба про актуальні питання сьогодення

14 березня 2024 року в Драбівському ліцеї відбулася зустріч учителів та працівників шкільної їдальні з лікарем Драбівського відділення центру контролю та профілактики хвороб Охрімчуком В.В. та головним спеціалістом Золотоніського району Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Удовикою Р.І.

Охрімчук Василь Володимирович інформував, що туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі, Україна ще знаходиться серед країн, де це захворювання досить поширене і потужні заходи протидії туберкульозу актуальні. Тому лікар зосередив основну увагу педагогів на симптоматиці захворювання, шляхах передачі хвороби, діагностиці, дотриманні правил профілактики туберкульозу, формуванні в учнів прагнення ведення здорового способу життя.    

Удовика Руслана Іванівна більше уваги приділила питанню реформування шкільного харчування, створення належних умов для безпечного харчування дітей, що передбачає підвищення рівня матеріально-технічного стану та оновлення харчоблоку їдальні, забезпечення сучасним технологічним обладнанням та виховання в учнів культури здорового харчування.

Для працівників кухні проведено навчання щодо впровадження європейської системи безпечного харчування НАССР, розробки меню для урізноманітнення шкільного харчування.

Проведена інформаційно-роз’яснювальна робота направлена на те, щоб  запобігти зараженню та поширенню інфекційної, соціально небезпечної хвороби, яка викликає туберкульоз, та зробити харчування дітей корисним, збалансованим і якісним, а харчоблок – сучасним, ергономічним та функціональним.

Тиждень природничих наук

З метою формування біологічної грамотності, дбайливого ставлення та охорони навколишнього середовища, привернення уваги до проблеми екологічного мислення, поглиблення знань з природознавчих наук з 4 по 8 березня 2024 року пройшов тиждень географії, біології, екології, хімії, економіки.

У сучасних умовах розвитку суспільства знання про природу та навколишнє середовище  залишаються одним з основних складників змісту природничої освіти. Ці знання є основою для формування в учнів загальнонавчальних та спеціальних умінь, зокрема таких важливих, як уміння вести спостереження, виконувати експеримент, самостійно отримувати і переробляти інформацію. Це визначається насамперед тим, що науки про живу природу є основою пізнання навколишнього світу, розуміння законів живої природи, існування і виживання якого неможливе без збереження середовища існування. Засвоєння знань пов’язується  зі здатністю дітей свідомо використовувати їх у повсякденному житті.

 Сучасне життя потребує ініціативної особистості, здатної досягати в житті гуманістичних цілей, керуючись високими естетичними ідеалами. Суспільство не може повноцінно функціонувати без активної людини, яка є його джерелом. 

Метою тижня було розширення знань учнів з природничих наук, розвиток інтересу школярів до вивчення природничих наук, розвиток світогляду здобувачів освіти, виховання любові до природи.

Протягом тижня пройшли заходи, які сприяли підвищенню інтересу школярів до предметів географії, біології, хімії, природознавства, економіки, розширили знання, дали можливість дослідити та презентувати цікаві теми. Заходами тижня були охоплені учні 5-11 класів.

У рамках тижня природничих наук було проведено такі заходи: усний журнал на тему «Життя бджолиної сім’ї», конкурс плакатів на екологічну тематику серед учнів 7 класів (відповідальні Осадча О.М., Жаркова Н.Б.), виставка поробок із солоного тіста «Монети світу» виготовлених учнями 6 класів та виставка монет учнів-нумізматів 8-9 класів (відповідальні Калач І.В., Крацова О.П.), екологічний захід «Збережемо природу Землі разом» для учнів 7-11 класів, на якому обговорювалися проблеми довкілля та ролі людини у забруднені навколишнього середовища (відповідальна Дейнега Н.Г.), конкурс проєктів на тему «Рослини-хижаки» (відповідальна Осадча О.М.), виготовлення рекламних стінгазет «Продукти Черкащини. Купуй рідне» учнями 9 класів, виготовлення макетів «Будова річкової долини» учнями 6 класів, виготовлення буклетів «Елементи погоди» учнями 6 класів, презентація листівок «Мальовничі куточки України» учнями 6-9 класів, виготовлення буклетів з нагоди Дня енергозбереження учнями 7 класів (відповідальна Калач І.В.), захист проєктів «Хімічні елементи в літературних творах» учнями 10 класів (відповідальна Дейнега Н.Г.).

Робота тижня спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли  інтелектуальному та творчому розвитку дітей.

РЕЄСТРАЦІЯ НА НМТ

Повідомляємо, що наказом МОН України від 22.02.2024 №222 затверджено Календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту, відповідно до якого:

-    реєстрація на НМТ – 14 березня – 11 квітня;

-    внесення змін до реєстраційних даних – до 15 квітня;

-    основні сесії НМТ – 14 травня – 25 червня;

-    результати основних сесій (в персональних кабінетах) – до 02 липня;

-    додаткові сесії – 11-19 липня;

-    результати додаткових сесій – до 26 липня.

Наказом МОН України від 01.03.2024 №254 затверджено Порядок реєстрації осіб для участі в 2024 році в НМТ.

Інформацію про процедуру реєстрації розміщено на сайті УЦОЯО: 


Готуємося до НМТ

11 березня 2024 року в Драбівському ліцеї Драбівської селищної ради відбулося зібрання учнів 11 класів, на якому випускники детально ознайомились з правилами реєстрації для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті, яка розпочнеться 14 березня і триватиме до 11 квітня включно. Від заступника директора з навчально-виховної роботи Мусієнка В.О. одинадцятикласники дізналися, як створити персональний кабінет, внести особисті дані, вказати необхідну категорію. Здобувачам освіти було наголошено на правилах проведення тестування, пояснено, які предмети є обов’язковими для здачі, а які випускник може вибрати відповідно до власних потреб.

Питання вступної кампанії теж цікавило учнів. Директор Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Драбівської селищної ради Черкаської області Прядко Л.С. зосередила основну увагу на необхідності відвідати заклади вищої освіти, які випускники планують обрати для подальшого навчання, щоб отримати інформацію щодо умов вступу абітурієнтів до навчального закладу, переліку предметів на ту чи іншу спеціальність та правильно вибрати додатковий предмет на НМТ.  

Актуальним було питання психологічного супроводу НМТ учнів 11 класів до підготовки до НМТ. Психолог Сбітнєва Є.А. запевнила, що, готуючись до тестування, старшокласникам важливо відчувати допомогу з боку дорослих. Це може бути як підтримка інформаційного характеру стосовно питань проходження процедури НМТ або опрацювання навчального матеріалу, так і психологічна настанова, переконання в тому, що за умови серйозної підготовки й виявлення ґрунтовних знань випускник може сподіватися на гарні результати.

Психолог підготувала не тільки інформаційну презентацію, але й кожному випускнику вручила пам’ятку порад, як психологічно підготуватися до здачі НМТ.

Одинадцятикласники мали можливість задати організаторам зустрічі питання, які їх цікавлять, та отримали на них вичерпні відповіді. 

210 річниця з народження великого Пророка нації Т.Г. Шевченка

Вагу великого Кобзаря для України неможливо переоцінити. Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Тарас Шевченко був і є символом опору російській експансії.

З весною, шановне жіноцтво!

Заняття з елементами тренінгу

"Розвиток соціальної згуртованості у підлітків"

Яскрава перемога з футзалу команди Драбівського ліцею

6 березня 2024 року у ІІ етапі  (територіальному)  спортивних змагань  «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» перемогу з футзалу здобула команда юнаків Драбівського ліцею.

Спортивні змагання,  безсумнівно, є чудовою нагодою проявити себе для багатьох талановитих дітей. Юні спортсмени показали неабиякі футбольні здібності, вправність та наполегливу підготовку до змагань.

Вітаємо переможців, бажаємо команді продуктивних тренувань, нових перемог та  сильного командного духу! Дякуємо тренеру Калачу І.М. за підготовку та підтримку!

Вітаємо баскетболістів Драбівського ліцею, які крокують у третій етап

5 березня 2024 року у ІІ етапі  (територіальному)  спортивних змагань  «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» перемогу здобули баскетбольні команди  юнаків та дівчат Драбівського ліцею.

Це було видовищно, драйвово та емоційно. Своєю невичерпною енергією заряджали юні баскетболісти, демонструючи злагоджену командну гру. Сконцентрованість спортсменів й ентузіазм вболівальників створювали неповторну атмосферу свята і дружби.

Вітаємо переможців, бажаємо не зупинятися на досягнутому та вдало виступити у наступному етапі змагань!  Дякуємо тренерам за підготовку та підтримку!

Методичний тиждень в Драбівському ліцеї

 

З 19 по 24 лютого 2024 року в Драбівському ліцеї з метою обміну досвідом серед педагогічних працівників, ознайомлення з результатами роботи вчителів, які атестуються, вдосконалення професійної майстерності молодих спеціалістів проходив методичний тиждень «Педагогічна майстерність без меж».     

Усі уроки та заходи проведені на високому методичному рівні. Вчителі показали вміння використовувати нестандартні підходи до проведення занять, досконале володіння інформаційно-комунікативними технологіями, впровадження елементів STEM-освіти у поєднанні з інтерактивними методами навчання, практичне використання Інтернету та Google-cервісів.

Учителі початкових класів Киян Л.М., Бандура Г.М., Литвин В.А., Яценко О.О., Шараха І.М. продемонстрували, як за допомогою форм та методів роботи НУШ посилити інтерес учнів до певного предмета, виявити і розвинути дитячі здібності, створити в освітньому процесі атмосферу успіху, що сприятиме розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуттю радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів, презентувати нові моделі, технології організації навчання та змістовного дозвілля здобувачів освіти.

На уроках та виховних заходах учні здійснили віртуальні подорожі в екзотичну Мексику та незвіданий космос, дослідили будову вулкану та властивості вітру, вивчили об’ємні геометричні фігури та відсвяткували День смаколика. Уроки для молодших школярів проходили цікаво, весело, пізнавально, конкурси, ігри, змагання розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними.

Не менш насиченим та результативним став методичний тиждень і для вчителів 5-11-х класів. Панченко Л.Г., Калач І.М., Смірнова Н.О., Варава Т.П.,   Воловіченко Н.О., Нога Т.Б, Максименко О.І., Дейнега Н.Г., Деркач Н.О. на уроках інформатики, фізичної культури, мистецтва, зарубіжної літератури, математики, історії, інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут», хімії, української літератури продемонстрували широкий вибір ефективних форм, методів і прийомів навчання, використання новітніх інноваційних технологій в поєднанні з традиційними, які стимулювали активність та пізнавальний інтерес здобувачів освіти до навчання.

Цей тиждень став своєрідним майданчиком відкритих переглядів цікавих заходів освітян ліцею, які були налаштовані на творче вираження професіоналізму та презентацію власного досвіду. Методичний тиждень «Педагогічна майстерність без меж» продемонстрував, що вчителі закладу освіти володіють справжнім секретом успішності, адже кожний педагог – це майстер, у якого свій стиль, свої методи і прийоми, які напрацьовуються протягом усієї  педагогічної діяльності.

Тож, хочеться побажати всім педагогам Драбівського ліцею, щоб галерея перемог з кожним роком ставала яскравішою і постійно поповнювалась новими ракурсами, а самоосвітні кейси та портфоліо – сучасними методами та прийомами, інноваціями та інтеракціями, що, в свою чергу, сприятиме успішній діяльності в Новій українській школі.









friend .pdf

Змагання пам'яті Героя!

Сьогодні в Драбівському ліцеї відбулися змагання з настільного тенісу пам'яті випускника закладу освіти, Героя, який віддав своє життя за нашу Батьківщину,  Костянтина Недоступа.

Заняття з елементами тренінгу 

«Запобігання та протидія булінгу»

Заняття з елементами тренінгу

 «Поведінка в соціальному середовищі. Взаємодія людини з найближчим оточенням. Запобігання та протидія булінгу»

День Державного Герба України

Вітаємо переможця І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024»

 

15 лютого 2024 року в Черкасах відбулося урочисте нагородження переможців обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024». 

Конкурс «Учитель року» завжди був і є справжнім ствердженням визначної, унікальної ролі вчителя, а особливо це відчутно зараз – в нинішніх  складних  умовах війни.  І цьогоріч, гідно подолавши всі конкурсні випробування, до когорти педагогів, які з честю тримають Педагогічний олімп України, доєдналися переможці першого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024», які представлятимуть  Черкащину на  другому турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024».

Фіналістами конкурсу зазвичай стають люди неординарні і талановиті, справжні професіонали, закохані у свою справу, ті, хто попри виклики воєнного часу демонструють незламність у своїй щоденній роботі. 

І місце у номінації «Образотворче мистецтво» здобула вчитель Драбівського ліцею Драбівської селищної ради Смірнова Ніна Олександрівна.

«Для мене це дуже важлива нагорода, адже вона буде першою такою відзнакою для мене, своєрідним стартом. Це вагома перемога, яка дала можливість руху вперед. Конкурсанти були сильні. Очікуємо, що пощастить і на всеукраїнському рівні», – зазначила вчитель і додала, що впевнена: завжди потрібно любити те, що робиш.

Вітаємо Ніну Олександрівну із заслуженою перемогою! Бажаємо наполегливості, натхнення, успіху! Нехай наснаги додають тепло учнівських сердець, батьківська вдячність та повага колег.  Нехай педагогічна майстерність з кожним роком стає ще більш витонченою. І звичайно ж – перемоги на Всеукраїнському етапі конкурсу!

Майстер-клас "Крилате серце"

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад

Олімпіадні перегони ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад добігли до завершення. Приємно, що представники Драбівського ліцею Драбівської селищної ради вже вкотре займають призові місця на обласних олімпіадах з різних предметів. Захищаючи честь рідної школи, обдаровані учні на чолі зі своїми педагогами доводять, що на Драбівщині є талановиті діти.

Переможцями ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад стали:

Перепелиця Поліна учениця 9-А класу, яка здобула ІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з української мови і літератури (вчитель української мови і літератури Івченко Л.Д. );

Скорик Неля – учениця 10-А класу, яка здобула ІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з географії (вчитель географії Кравцова О.П.);

Діхтяренко Яна учениця 10-А класу, яка здобула ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з правознавства (вчитель історії і правознавства Нога Т.Б.);

Ямпольський Олександр учень 8-А класу, який здобув ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з географії (вчитель географії Кравцова О.П.).

Вітаємо переможців і бажаємо нових звершень!

Вдячні за сумлінну й наполегливу працю педагогам.

Онлайн квест-гра "Вулицями мого селища"

Вікторина "Чи знаєш ти Україну?"

День безпечного Інтернету

Обласний патріотичний марафон «Вірні Україні»

Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч

Команда Драбівського ліцею "Дикий Дінго" долучилася до наймасштабнішого спортивного проєкту для школярів зі всієї України – «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч».

Шкільні ліги - це спортивні змагання, розроблені за світовим та європейським досвідом.

Учнівські команди змагатимуться за першість з: баскетболу, волейболу, футзалу, спортивного орієнтування, черлідингу.

ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ

24 січня співробітники Головного управління ДСНС в Черкаській області завітали до учнів 5-В класу Драбівського ліцею, аби вкотре акцентувати увагу підростаючого покоління на цінності людського життя. В осередках Класу Безпеки діти на відмінно опанували правила пожежної, мінної безпеки та безпеки на льоду. Такі зустрічі дуже корисні та пізнавальні для учнів, адже розповіді рятувальників, саперів чи медиків, які в реальному житті допомагають людям, мотивують школярів берегти своє життя і здоров'я, не панікувати та неухильно дотримуватися правил безпеки.

Вікторина "Чи "


Інформаційні пам'ятки  з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі розроблені Національною соціальною сервісною службою України протягом 2023 

772_Інформ._пам._ПДН.pdf
772_Інформ._пам._дискримінація_за_ознакою_статі.pdf
772_Інформ._пам._СНПК.pdf

День Соборності у Драбівському ліцеї

105 років з дня підписання Акту Злуки...непоборна єдність - у наших ДНК!

День пам’яті захисників донецького аеропорту

20 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають Кіборгами.

"КІБОРГИ" ВИСТОЯЛИ, НЕ ВСТОЯВ БЕТОН", – ФРАЗА, ЯКА УВІЙШЛА В ІСТОРІЮ РАЗОМ ІЗ ПОДВИГОМ УКРАЇНСЬКИХ БІЙЦІВ.

Творчий калейдоскоп "Кожен учень хоче знати, де свої таланти можна показати"

Патріотична волонтерська акція учасників освітнього процесу Драбівського ліцею "Разом до Перемоги"

Благодійна акція зі збору пластикових кришечок для переробки та виготовлення протезів та їх частин для військових "Збери пластикові кришечки - допоможи захисникам!"

Волонтерська акція "Зігрій Воїна"