Призер ІІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

30 листопада 2019 року на базі КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» відбувся ІІІ етап Х (ювілейного) Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Учениця 7 класу Симоненко Дар’я здобула почесне ІІІ місце в ІІІ етапі конкурсу (вчитель української мови і літератури Івченко Л.Д.).

Вітаємо Дашу з перемогою та бажаємо подальших успіхів та творчого натхнення!


День пам’яті жертв Голодомору

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей.

З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Драбівському НВК проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…».

Класними керівниками проведено урок пам’яті «Голодний Дух – День пам’яті жертв Голодомору».

Учнівське самоврядування організувало лекторську групу, яка розповідала молодшим школярам про події голодних років «І плакала свіча в скорботі». Учні переглянули документальний фільм «Голодний дух». У фойє школи було створено інсталяцію «Зупинись…відчуй голодний дух віків» та оформлено інформаційний стенд «Голоси правди. Голодні 23-33 роки».

Завершився день скорботи акцією «Запали свічку».


День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи у Драбівському НВК розпочався з інформаційних хвилинок. Класні керівники провели годину спілкування на тему «Україна гідна свободи». У бібліотеці організовано тематичну виставку художньої літератури, в ході якої згадувалося історичне минуле України, географічні дані. Під час шкільних заходів святково одягнені учні співали патріотичні пісні, читали вірші про Україну та події на Майдані, хвилиною мовчання вшановано пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Заступник директора з виховної роботи Смірнова Н.О, педагог-організатор Третяк В.В. разом з учителем історії Ногою Т.Б. організували для учнів 10-11 класів зустріч з учасниками АТО Стойдою Віктором Петровичем та Устименком Іваном Миколайовичем. Учасники зустрічі мали змогу переглянути документальні фільми, через презентацію ознайомитися з хронологією подій народного руху за незалежність та свободу, послухати розповіді учасників бойових дій та поспілкувалися з ними.

Класні керівники долучилися до проведення заходів. У 5-А класі (класний керівник Івченко Л.Д.) під час спілкування «Вільні творять майбутнє!» учні з’ясували значення слів «свобода» та «гідність», хронологію подій. Під час годин спілкування у 9-11 класах учні разом із класними керівниками обговорили перебіг революції, її причини та наслідки. Школярі віддали шану Героям Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Бібліотекар Сотник В.Д. організувала у шкільній бібліотеці тематичну книжкову виставку «Небесна сотня».

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.


День української писемності та мови

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови.

8 листопада кабінетом виховної роботи спільно з учителями української мови та літератури реалізовано програму тематичних заходів, приурочених цьому дню.

Школа була прикрашена мовознавчими афішами, тому кожен відвідувач НВК міг не тільки поринути у святкову атмосферу, а й почерпнути для себе необхідні знання. Учні 2-11 класів писали диктанти з української мови (в рамках шкільного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика). Класні керівники 5-11 класів разом із учнівським самоврядуванням організували святкову лінійку «Сторінками української писемності». Учні 8-11 класів стали учасниками конкурсу на кращу авторську поезію «Наша мова калинова», конкурсу-декламації віршів про мову. Рекламний проект «Обирай українську!», організований п’ятикласниками, нікого не залишив байдужим. Гімназисти 7-А класу із захопленням розгадували мовні кросворди. Кожна перерва зустрічала учнів інформаційними відеороликами та презентаціями: «З витоків української писемності», «Світлиця слова у безмежжі часу», «Ну що б, здавалося, слова…», «Розвиток української мови», «Життєпис Преподобного Нестора Літописця», «Тернистий шлях української мови».

Долучилися до загальношкільних заходів і молодші школярі. Незвичайний виріб – лепбук – до свята писемності підготували учні 2-А класу. Колективний сенкан «Мово моя солов’їна» складали у 4-Б класі. Святкові україномовні фліпчарти оформили учні 2х класів. Виставку виробів з природного матеріалу «Не словом єдиним» організували учні 4-А класу. Завідувачка шкільною бібліотекою Сотник В.Д. організувала для учнів книжкове дефіле – виставку «Мова моя солов’їна – невичерпна духовна скарбниця».

Гарний настрій, чудова атмосфера, незабутні враження панували протягом усього дня.


Здоровий спосіб життя – шлях до довголіття

Під таким девізом 5 листопада 2019 року для учнів 5-7 класів соціальним педагогом Потапенко О.М. була організована зустріч із лікарем Драбівської центральної районної лікарні Чепіженком І.В. Учні із задоволенням включилися до обговорення теми здорового способу життя, інформували про шкоду тютюнопаління та наслідки вживання алкоголю, наркотичних речовин, побували в різних ролях, наводили факти щодо впливу цих негативних явищ серед дітей та молоді.

Як альтернативу пропонували заняття фізичною культурою і спортом, висловлювали думки щодо пропаганди здорового способу життя.

Було помітно, що під час зустрічі школярі замислювалися над розумінням цінності здоров’я з його збереженням заради майбутнього. На завершення діти прийшли до думки, що справді: «Здоровий спосіб життя – шлях до довголіття».