Організація харчування

Наші кухарі:

Посудевська Надія Василівна, кухар

             Мочалова Наталія Петрівна, кухар

Дитина перебуває в дитячому садку протягом 8-10 годин, і харчування здебільшого забезпечується саме в закладі дошкільної освіти. Від того, наскільки правильно буде воно організовано, багато в чому залежить і здоров’я малят, і всебічний їх розвиток. Доведено, що діти, які отримують з самого раннього віку правильне харчування, рідше хворіють, а в разі виникнення захворювань переносять їх легше і, зазвичай, без ускладнень. Харчування забезпечує безперервний процес в організмі, який необхідний для зростання і розвитку (тобто дитина справді «їсть для того, щоб жити»). В їжі мають обов’язково поєднуватися у правильному співвідношенні речовини, що є у складі людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, вода.

У Менському ЗДО "Сонечко" харчування організовано відповідно до основних санітарно-гігієнічних вимог та переліку чинних законодавчих, нормативних документів та санітарних правил для організації раціонального харчування.

 

Основні принципи організації дитячого харчування в ДНЗ

1. Правильна організація режиму харчування.

2. Адекватна енергетична цінність раціонів, що відповідає енерговитратам дітей.

3. Збалансованість раціону за всіма харчовими факторами, що містять білки і амінокислоти, харчові жири і харчові кислоти, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі й мікроелементи.

4. Максимальна різноманітність раціону, що є основною умовою забезпечення його збалансованості, яке досягають шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів кулінарної обробки.

5. Облік у харчуванні індивідуальних особливостей дітей (харчова алергія, надмірна вага тіла).

6. Забезпечення санітарно-гігієнічного контролю організації харчування.

7. Відповідність енергетичної цінності раціону енерговитратам дітей різних вікових категорій.

 

При приготуванні їжі в закладі наші кухарі дотримуються наступних правил:

1. Обробка сирих і варених продуктів проводиться на різних столах, використовуючи відповідні марковані обробні дощечки і ножі.

2. Сирі овочі для приготування салатів після ретельної обробки парою нарізають на обробних столах і дощечках «ВО – варені овочі».

3. Котлети, битки з м’ясного або рибного фаршу обжарюються не менше ніж 10 хв. З обох боків у нагрітому до кипіння жирі, після чого їх витримують в духовій шафі до готовності 5-8 хв.

4. Під час приготування других страв з вареного м’яса (котлеті) подрібнене або порційне м’ясо обов’язково піддається термічній обробці (кип’ятіння в бульйоні, соусі, обжарюванні в духовій шафі) впродовж 10 хв. При температурі в духовці 220-250 С.

5. Омлети, після їх приготування, пропікаються у гарячій духовій шафі при температурі 180-200 С впродовж 7-10 хв. (завтовшки 2,5-3 см); сирні запіканки – 20-30 хв. При температурі 180 – 200 С (завтовшки 3 – 4 см).

Страви, що заборонено готувати в ЗДО

У ЗДО заборонено готувати страви з кислого молока, сиру (млинчики з м’ясом, макарони по-флотськи), сальтисон, креми, паштети, холодці; заборонено вживати гриби; не кип’ячене молоко; сир і сметану без теплової обробки; яйце і м’ясо водоплавної птиці; м’ясо, що не зазнало ветеринарного контролю; домашню консервацію.