І етап - організаційно-підготовчий

Упродовж І (організаційно-підготовчого) етапу педагогічний колектив закладу працював над реалізацією наступних завдань:

- вивчення та аналіз передового досвіду педагогічних колективів України з проблеми формування культури здоров’я учнів;

- створення координаційної ради з питань вивчення і впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній процес училища;

- аналіз наявних і створення необхідних умов (науково-методичних, кадрових, матеріально-технічних, фінансових) для реалізації експерименту.

Згідно з програмою дослідно-експериментальної роботи на даному етапі було вивчено та проаналізовано передовий досвід педагогічних колективів закладів освіти України з проблеми формування культури здоров’я учнів. Ці питання стали провідними на засіданнях методичних комісій, науково-практичних семінарах на теми: «Здоров’язбережувальна діяльність та її функції в процесі формування здоров’язбережувальної компетентності в здобувачів освіти», «Здоров’язбережувальна компетентність як світоглядна орієнтація майбутніх кваліфікованих робітників», «Здоров’я дітей в умовах сучасних викликів», «Сучасні технології збереження здоров’я учнів», «Зміцнення та збереження здоров’я здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання», «Педагогічні технології в системі формування навичок здорового способу життя». Проведено систему заходів з основних питань педагогічного експерименту: засідання педагогічної ради, де слухалося питання про проведення дослідно-експериментальної роботи (протокол №5 від 30.06.2022); засідання методичної ради щодо науково-методичного та організаційно-кадрового забезпечення І етапу експерименту; інструктивно-методичні наради з проблем реалізації першого етапу експериментальної діяльності.

Для реалізації завдань дослідно-експериментальної роботи було створено координаційну раду (наказ від 20 січня 2022 року №14 «Про створення координаційної ради з питань дослідно-експериментальної роботи»).

Створено тезаурус основних понять щодо теми експерименту та ознайомлено з ним педагогічний колектив.

Досліджено поняття «здоров’язбережувальні технології» у вітчизняній науці та практиці. Проаналізовано науково-методичну літературу, в якій описується дана проблематика. Результатом роботи є створення електронного контенту (банку даних) з теми експерименту.

Оновлено сайт училища (https://kamvpu.volyn.ua/). Оскільки сайт є одним із інструментів забезпечення навчальної та позаурочної діяльності закладу освіти, його було доповнено інформацією про початок педагогічного експерименту.