Робота з Google Диском

Доступ до Google Диску найпростіше отримувати зі сторінки пошуковика Google. Для доступу до Диску у вас повинен бути здійснений вхід у Google акаунт. Як зареєструвати Google акаунт йшла мова раніше.

Для завантаження файлів натискаємо кнопку "Створити" зліва вгорі, потім — Завантажити файл.

Видалення, копіювання, перейменування файлів здійснюється кліком правою кнопкою мишки по значкам цих файлів на Диску й вибором відповідного пункту меню.

Щоб не захаращувати Диск розрізненими файлами, доцільно спочатку створити тематичні папки, і вже в них завантажувати файли.

Створення папки: Створити — Папка.

Папка відкривається подвійним кліком по ній.

Налаштування спільного доступу

За замовчуванням файли, які завантажуються у хмарне сховище, доступні тільки їх власнику. Щоб поділитися файлами з іншими, надати можливість переглядати або редагувати файли, необхідно ввімкнути спільний доступ до них. Для цього клікаємо по завантаженому на Диск файлу правою кнопкою мишки й обираємо пункт "Налаштування спільного доступу". Аналогічні дії для папки вмикають спільний доступ до усіх файлів, що в ній зберігаються:

За замовчуванням вмикається спільний доступ до перегляду файлів, при цьому посилання на файли копіюється в буфер обміну. Усі, хто мають дане посилання на файли, можуть їх переглядати.

Особливості роботи з презентаціями

Презентації можна відкривати як і будь-які інші файли, але відкриватимуться вони для перегляду у вигляді послідовності слайдів, наприклад: https://drive.google.com/file/d/0B85LwfaCCn9gV1ZJZ3dSUTVEVFk/view

Щоб презентація відкривалася як презентація з можливістю переключення між слайдами, слід її відкрити за допомогою додатку Google Презентації. Для цього клікаємо по значку завантаженого на Диск файлу презентації правою кнопкою мишки: Відкрити за допомогою — Google Презентації:

Далі натискаємо Файл — Опублікувати в Інтернеті:

Опублікувати — Ок — копіюємо посилання на презентацію за допомогою комбінації клавіш Ctrl + C (дві клавіші на клавіатурі слід натиснути одночасно). Результат — та ж сама презентація, але тепер слайди не прокручуються зверху вниз, а змінюються по кліку або прокруткою коліщатка мишки: переглянути презентацію

Можна скопіювати не посилання на презентацію, а її код. Для цього переходимо на вкладку "Вставити" і копіюємо код презентації. Цей код можна вбудувати в сторінку блогу. Також презентацію, завантажену на Диск, можна вбудувати в Google Сайт (про створення блогів і сайтів йтиме мова далі). Результат:

Основні тенденції розвитку інноваційних процесів у практиці сучасної.pptx

Зверніть увагу, після того як презентацію відкрили в додатку Google Презентації, на Диску з'явився ще один файл цієї ж презентації. Один з файлів — завантажена презентація в форматі .ppt (.pptx), другий — вона ж в форматі Google Презентацій:

Завдання

  1. Відкрийте Google Диск.
  2. Завантажте на диск файли різних типів: документ, презентацію.
  3. Створіть папку, перемістіть до неї завантажені файли.
  4. Відкрийте до завантажених файлів спільний доступ, відкрийте посилання на них в приватному вікні браузера — ви зможете побачити свої файли так, як їх бачить неавторизований користувач.
  5. Відкрийте презентацію за допомогою веб-додатку Google Презентації, скопіюйте посилання на неї, перейшовши за цим посиланням, відкрийте презентацію для перегляду.