Створення сторінки сайту

Google Sites можна відкрити зі сторінки пошуковика Google:

Google — Додатки Google — Диск — Мій диск — Більше — Google Сайти

або за посиланням: https://sites.google.com/new

Перший екран https://sites.google.com/new

У лівому нижньому кутку присутнє запрошення повернутися до класичної версії сайтів. Воно актуальне для тих, хто сайтами користується вже давно, і кому важко змінювати звички. У правому кутку — червоний знак "плюс". Натискаємо на нього:

Сторінка створення сайту. На вкладці "Вставити" значки для додавання тексту, зображення, відео з YouTube

Верхня частина сайту

  1. Дайте своєму сайту назву.
  2. Додайте заголовок головної сторінки сайту.

Зверніть увагу, над заголовком з'явилося меню, в якому можна обрати стиль тексту: Назва - Заголовок - Підзаголовок - Звичайний - Малий, вирівнювання тексту, додати посилання, або видалити заголовок (значок корзини). Змінити колір тексту на даний момент неможливо, він визначається темою оформлення сайту (про теми піде мова далі).

Дві сині крапки по бокам заголовку можна розтягувати в сторони, таким чином можна змінити ширину заголовку та його положення на сторінці.

У нижній частині знаходиться меню, в якому можна обрати зображення верхньої частини сайту: Змінити зображення — Додати — обираємо зображення зі свого комп'ютера. Зображення краще використовувати великого розміру, з шириною не меншою 1900 рх, оскільки по ширині воно має заповнити весь екран пристрою, на якому переглядатимуть сайт, а таким пристроєм може бути і телефон, і настільний комп'ютер — десктоп.

Обираємо тип верхнього колонтитулу. Це може бути обкладинка, яка займе весь екран по висоті, великий банер, банер, лише заголовок без зображення.

Також, за бажанням, можна додати логотип — невелике зображення у лівому верхньому кутку сайту.

Верхня частина сайту готова. До речі, над нею є іконка попереднього перегляду. Натисніть на неї і зможете побачити як буде виглядати сайт на екрані комп'ютера, на планшеті і на мобільному телефоні. Хрестик закриває вікно попереднього перегляду й повертає до редагування. Іще один приємний момент: зроблені у ході редагування зміни зберігаються автоматично.

текст

Щоб додати текст, переконуємося, що у правій колонці активна вкладка "Вставити", натискуємо на іконку з написом "Текстове поле" (1) і бачимо, що на сторінці редагування сайту з'явився синій прямокутник з курсором в якому можна набирати текст.

Над ним розміщене поле для редагування тексту (2). Є можливість обрати стиль тексту, який визначає його розмір, колір та гарнітуру, виділити текст жирним або курсивом, обрати спосіб вирівнювання тексту на сторінці, додати нумерований або маркований список, додати посилання, видалити текстове поле. Натиснувши на три крапки в кінці, можна отримати доступ ще до трьох опцій: "Шрифт коду" (актуально для програмістів), "Закреслений шрифт" і "Очистити форматування". Остання можливість корисна для тих, хто не набирає, а копіює текст. Вона дозволяє позбутися стороннього форматування, яке було на тій сторінці, з якої даний текст скопійований. Іще один спосіб позбутися стороннього форматування тексту: додати текст спочатку в Блокнот, а вже з нього вставляти на сайт.

Збоку меню для редагування усього текстового блоку (3). Можна обрати стиль оформлення блоку, у тому числі додати власне фонове зображення, скопіювати блок, або видалити його. Два рядки крапок поряд з боковим меню (4) дозволяють перетягувати блок, змінювати його положення на сторінці.

Зображення

Спосіб додавання зображення дуже подібний до додавання тексту. Переконуємося, що в лівій колонці активна вкладка "Вставити", натискаємо на іконку "Зображення" (1), далі натискаємо "Додати", обираємо зображення на своєму комп'ютері і воно з'являється у вікні редагування сторінки сайту.

Зверніть увагу, синя рамка навколо зображення має кружечки не тільки збоку, але й знизу. Розмір зображення можна змінювати розтягуючи його не тільки в ширину, але й у висоту. Щоб після зміни розмірів зберегти вихідні пропорції зображення й воно повністю помістилося в кадр, натисніть на іконку "Скасувати обрізування", в меню редагування зображення вона друга зліва.

Зображення можна перетягувати на сторінці. Для цього досить клікнути по ньому і тримаючи ліву кнопку мишки затиснутою переміщувати на сторінці. Дві сині смужки внизу підкажуть, що зображення розмістилося точно по центру сторінки. Також в розміщенні блоків на сторінці допоможуть дванадцять колонок, на які поділена сторінка сайту. Вони стають видимими тільки тоді, коли переміщуємо якийсь елемент сайту.

За трьома крапками в меню (2) приховані корисні функції: "Замінити зображення" і "Додати підпис". Пункт "Додати текст заміщення" актуальний для перегляду сайту людьми з обмеженими можливостями, які не зможуть побачать зображення.

Відео

На сайт можна додати відео з YouTube. Принцип той самий, що й при додаванні тексту та зображення: переконуємося, що в лівій колонці активна вкладка "Вставити", натискаємо на іконку "YouTube", з'являється можливість знайти відео на YouTube за назвою або посиланням, на другій вкладці можна обирати відео зі свого власного каналу. Останній спосіб є більш надійним з точки зору постійної доступності відео: завантажене з чужого каналу відео може бути видаленим, що негативно вплине на зовнішній вигляд сторінки сайту та його інформативність.

Розміри відео, як і розміри зображення, можна змінювати по горизонталі та по вертикалі, пропорції відео при цьому зберігаються автоматично.

Теми

Стиль тексту, а також оформлення меню, визначаються обраною темою оформлення. Усього доступно шість тем. Побачити їх можна на вкладці "Теми".

У кожної теми є кілька кольорових варіацій, окрім того, колір теми можна обрати самостійно. Для кожної теми пропонується три стилі шрифту. Саме на них, а також на оформлення меню, варто орієнтуватися при виборі теми.

Публікація сайту

Щоб опублікувати сайт в Інтернеті, зробити його доступним для перегляду, достатньо натиснути кнопку "Опублікувати" на верхній панелі та вказати слово англійською мовою, яке стане частиною веб-адреси сайту:

Завдання

  1. Створіть сайт.
  2. Оформіть верхню частину сторінки сайту.
  3. Додайте на сторінку текст, зображення, відео.
  4. Опублікуйте сайт.