Перша публікація

Після встановлення в налаштуваннях української мови, в лівій колонці обираємо пункт "Публікації", потім — "Новий допис" зліва вгорі:

Відкриється вікно створення нового повідомлення:

Повідомлення може містити заголовок (1), текст (2), зображення (3), відео (4), гіперпосилання (5), мітки (6).

Після того, як оформили запис, можна натиснути на кнопку "Опублікувати" або "Зберегти". У першому випадку запис буде видимий на сторінці блогу, в другому його зможе побачити тільки автор.

Корисні поради

  1. Текст набирайте безпосередньо на сторінці додавання запису. Якщо додаєте скопійований з якогось джерела текст, щоб позбутися форматування, попередньо додайте його в Блокнот, (Пуск - Всі програми - Стандартні - Блокнот), а потім з Блокноту копіюйте й вставляйте в блог. На панелі додавання нового запису є кнопка "Скасувати форматування", але вона не завжди працює так, як потрібно.
  2. Намагайтеся в кожну публікацію додавати принаймні одне зображення (більше — краще). Мініатюри зображень потрібні для гарного вигляду блогу та для роботи деяких віджетів.
  3. Зображення бажано завантажувати зі свого комп'ютера. Можливість додавати зображення за їх адресою в Інтернеті присутня, але використовувати її не варто — якщо додане за URL зображення буде видалене на сайті, з якого його завантажили, зникне воно і в блозі.
  4. Відео в запис краще додавати, попередньо завантаживши його на свій канал YouTube. Присутня можливість додавати чуже відео за його адресою на YouTube, але вона має той же недолік, що й додавання зображення за URL — видалене на чужому каналі відео зникне з вашого блогу, залишивши чорний прямокутник з помилкою "Відео недоступне".
  5. За замовчуванням відео в запис додається в невеликому розмірі. Щоб змінити розмір відео, зайдіть на вкладку "HTML" і проставте бажану ширину — width і висоту — height відео. Інший спосіб: на YouTube під потрібним вам відео натиснути на кнопку "Поділитися", перейти на вкладку "HTML-код", скопіювати вказаний там код і вставити в запис в блозі також на вкладці "HTML".
  6. Мітки ставити доцільно, проставлені мітки допоможуть знайти всі записи певної тематики і потрібні для створення меню блогу.

Завдання

1. Додайте у свій блог публікацію