Google Диск

Google Диск — хмарне сховище у якому зберігаються файли користувача. Загалом, це можуть бути файли будь-якого типу, але найчастіше в педагогічній практиці використовуються файли в форматі:

  • .doc (.docx) — конспекти, розробки, сценарії, завдання для самостійної роботи тощо. Наприклад.
  • .pdf — підручники, посібники, довідники, науково-популярна література, збірники наукових праць, завдання олімпіад тощо. Наприклад.
  • .ppt (.pptx) — презентації Microsoft Power Point. Наприклад.

Зручно, що відкрити ці файли можна безпосередньо в браузері, для їх перегляду немає потреби встановлювати додаткове програмне забезпечення.

Для відкриття і редагування презентацій Google використовує власний веб-додаток Google Презентації, для редагування документів — додаток Google Документи.

доцільність використання Google Диску

  1. Збереження резервних копій файлів користувача, що вбереже від втрати власних напрацювань у випадку будь-яких проблем з комп'ютером.
  2. Збереження корисних матеріалів з Інтернету, представлення їх у більш зручному для використання в навчальних цілях вигляді.
  3. Надання учням та їх батькам доступу до навчальних матеріалів, завдяки чому учні можуть працювати з матеріалом у власному темпі, надолужувати пропущений матеріал, розширювати і поглиблювати свої знання, а батьки можуть контролювати навчання своїх дітей, у випадку необхідності надати їм своєчасну підтримку і допомогу.
  4. Спільний з колегами доступ до матеріалів, спільна робота над ними, порівняння і узгодження позицій, проведення віртуальних педрад, доступ усіх педагогів навчального закладу до корисних для них матеріалів.

обмеження у використанні Google Диску

  1. Об'єм хмарного сховища обмежений. Безкоштовно користувачу надається 15 Гб вільного місця для збереження даних, для користувачів пакету G Suite for Education — 30 Гб.
  2. Надійність збереження матеріалів у хмарному сховищі вважається нижчою, ніж на комп'ютері користувача, тому Google Диск не рекомендується використовувати для зберігання матеріалів, втрата або несанкціонований доступ до яких є критично важливими.
  3. Повноцінна робота з Google Диском вимагає наявності інтернет-підключення.

15 ГБ вистачить кожному

Свого часу Білл Гейтс нібито сказав: "640 кБ оперативної пам'яті вистачить кожному". Цей вислів виявився помилковим: сьогодні ми використовуємо гігабайти оперативної пам'яті, а об'єми жорстких дисків комп'ютера вимірюємо терабайтами. Тому розмір хмарного сховища Google Диску, який становить лише 15 Гб, здається дуже невеликим, тим більш, якщо мова йде про використання його для організації роботи колективу учнів чи студентів. Проте, як свідчить досвід, за певної ощадливості, наданого об'єму вистачить надовго.

У Google Диску є приємна особливість — ресурси, створені за допомогою веб-додатків Google, хоч і відображаються на диску, проте місця на ньому не займають. Google Форми, Google Сайти, Google Презентації, Google Таблиці, Google Документи не займають місця на Диску. Відео завантажуємо на YouTube, зображення на будь-який хостинг фото. В результаті на Google Диску залишається 15 Гб вільного простору для документів, книг, конспектів. Для порівняння: розмір усієї Британської енциклопедії разом з ілюстраціями складає лише 4,28 Гб.

Енциклопедія Британіка у 32 томах. Її розмір разом з ілюстраціями — 4,28 Гб

Результати використання Google Диску

У якості прикладу можна навести досвід учителя початкових класів спеціалізованої загальноосвітньої школи №8 м. Хмельницького Наталії Василівни Атаманюк, яка створила комплект навчальних матеріалів, завантажила їх на Google Диск і надала доступ до цих матеріалів батькам своїх учнів. Так виглядають завантажені нею матеріали на сторінці Google Диску:

Результатом стало більш широке залучення батьків і учнів до процесу навчання, учні можуть отримати доступ до навчальних матеріалів у будь-який час, батьки мають змогу індивідуально працювати з своїми дітьми, якщо ті цього потребують, забезпечується єдність вимог школи та сім'ї, учитель отримує можливість створювати, адаптувати, тиражувати та поширювати власні матеріали.