Багатосторінковий сайт

Якби мова йшла про створення однієї-єдиної сторінки, швидше та простіше було б створити її на базі сервісу Blogger. Перевага Google Сайтів найбільш відчутні при створенні багатосторінкових сайтів. Керувати сторінками сайту дозволяє вкладка "Сторінки" (1). На ній знаходиться перелік усіх сторінок сайту. При клікові на значок сторінки можна переходити від однієї сторінки до іншої.

Перша сторінка сайту називається Домашньою або головною. Саме її першою бачить відвідувач сайту. Як правило, оформлення цієї сторінки відрізняється, від оформлення внутрішніх сторінок. Якщо на вкладці "Сторінки" навести курсор на назву сторінки, справа від неї з'являються три крапки. При клікові по них з'являється меню (2).

Часто використовуємо пункт меню "Копіювати сторінку": скопіювати і відредагувати вже існуючу сторінку значно швидше і простіше, ніж створювати кожну нову сторінку з нуля. Пункт "Властивості" дозволяє змінити назву сторінки, яка відображається в меню та є частиною веб-адреси сторінки. Також нову сторінку можна створити кліком по пункту "Додати підсторінку".

Сторінки на панелі "Сторінки" можна перетягувати, міняти місцями. Перетягуванням можна змінювати рівень вкладеності сторінок.

Меню

Меню або панель навігації — важливий елемент сайту, який дозволяє зорієнтуватися у наповненні сайту та переходити між його сторінками. Якщо домашня сторінка сайту відповідає обкладинці паперової книги, то аналогом меню буде зміст цієї книги. Як тільки на сайт додають другу сторінку, в його верхній частині автоматично з'являється меню:

На невеликих екранах меню автоматично переноситься вліво, щоб його відкрити, необхідно натиснути на іконку меню в лівому верхньому кутку сторінки. За бажання можна перенести меню вбік для екранів з будь-якою роздільною здатністю. Для цього наводимо курсор на верхню частину сторінки у вікні редагування, клікаємо по значку шестерні зліва, з'являється можливість переключатися між верхнім та боковим розміщенням панелі навігації.

Зовнішній вигляд меню визначають три складові:

  • тема оформлення
  • колір теми;
  • фон логотипу.

Завдання

  1. Додайте до свого сайту ще одну-дві сторінки, наповніть їх контентом (текст, фото, відео).
  2. Поекспериментуйте з оформленням меню сайту.