Квест з графічними підказками

Цей квест запропонував Андрій Лавров, щоб продемонструвати можливості використання зображень в якості варіантів відповіді в Google Forms. Проте це не просто квест з картинками, у нього є дуже цікава особливість. Пропоную спочатку пройти тест, а потім з'ясуємо, в чому тут магія.

Якщо проходячи квест ви жодного разу не помилилися, то нічого особливого не помітили. Спробуйте пройти квест іще раз і навмисне зробіть в ньому кілька помилок. Ви помітите, що квест вміє виправляти помилки: після кожної неправильної відповіді він дає пояснення-підказку, чому ця відповідь неправильна, і пропонує знову спробувати відповісти на те ж саме питання, де тільки що була допущена помилка.

Відгуки на основі відповідей

Можливість коментувати відповіді на тести вбудована в Google Forms. Щоб скористатися нею, в нижній частині запитання натисніть на надпис "Ключі опитування", потім "Додати відгук" і відкриється вікно, в якому можна додати різні пояснення для правильних і неправильних відповідей:

Після відгуку відбувається перехід до наступного питання. Проте автор квесту з графічними підказками вирішив дати респондентам можливість не тільки зрозуміти свою помилку, але й виправити її. Для цього він використав іншу можливість Google Forms — умовний перехід між розділами на основі відповіді.

перехід між розділами на основі відповіді

Перш за все потрібно створити розділи, щоб кожне запитання становило собою окремий розділ. Для цього, створюючи нове запитання, спочатку натискаємо "Додати розділ", а вже потім у цьому розділі натискаємо "Додати запитання".

Для запитань з вибором однієї правильної відповіді в налаштуваннях є можливість обрати пункт "Переходити до розділу на основі відповіді":

За замовчуванням відбувається перехід до наступного розділу, проте натиснувши на стрілку справа можна вибрати розділ, до якого слід переходити після кожного варіанту відповіді.

Нам потрібно:

  1. щоб після неправильних відповідей пропонувалася підказка;
  2. після підказки відбувався перехід до попереднього запитання;
  3. після правильної відповіді відбувався перехід до наступного запитання.

Одним з можливих варіантів реалізації даного алгоритму є наступний:

  1. після кожного розділу з запитанням додаємо розділ з підказкою. Перехід до даного розділу відбувається автоматично після кожної неправильної відповіді на запитання;
  2. від розділу з підказкою переходимо до попереднього розділу з запитанням, на яке була дана неправильна відповідь;
  3. від варіанту з правильною відповіддю на запитання переходимо до розділу з наступним запитанням.

Завдання

1. Придумайте і створіть квест з графічними підказками.

2. Чи можливо подібний квест створити в сервісі Microsoft Forms?