Створення презентації Sway

Початок роботи

Презентації Sway безкоштовно доступні на сайті https://sway.com/

Якщо навчальний заклад використовує пакет Office 365, презентації Sway входять до його складу:

Відкриваємо сайт https://sway.com/ і бачимо, що нам пропонують створити презентацію Sway з нуля, або конвертувати в презентацію існуючий документ в форматі .doc, .pdf, .ppt, .pptx. Останній спосіб хоч і здається більш швидким та зручним, все ж вимагає розуміння як саме влаштована і працює презентація Sway, а воно приходить тільки в процесі самостійного створення презентації. Тому сміливо натискаємо на кнопку "Створити".

Створення нової презентації

Презентація Sway складається не зі слайдів, а з карток. Кожна картка може містити заголовок, текст, гіперпосилання, фото, відео, аудіо, але лише щось одне. Тобто розмістити на одній картці фото і текст, що його пояснює, не вдасться, для цього знадобиться дві картки: на одній зображення, на іншій текст. Картки можна групувати між собою.

Так виглядає перша картка створення презентації:

Це картка заголовку і вона, на відміну від інших, може містити не тільки текст, але також фонове зображення і емблему.

Даємо презентації назву і шукаємо можливість завантажити фонове зображення з комп'ютера. До речі, розробники стверджують, що створювати та редагувати презентації Sway можна і з мобільних пристроїв, проте, як на мене, великий екран десктопа для цього значно зручніший.

Що стосується зображення. Натискаємо на кнопку "Вставлення" в правому верхньому кутку, потім на слово "Рекомендації", потім на слова "Мій пристрій" і ось нарешті можемо обрати фото на комп'ютері, або іншому пристрої, який використовуємо для створення презентації. Якщо в момент додавання фото значок "Перетягніть сюди зображення" на картці заголовку був активним (ви по ньому клікнули), зображення додасться до цієї картки. Якщо ні, створиться ще одна картка з зображенням. Її можна просто перетягнути поверх першої картки з заголовком, щоб додати до неї фонове зображення.

Натисніть кнопку "Відтворити". Результат вас може здивувати: колір фонового зображення міг змінитися. Це станеться в тому випадку, якщо розумний алгоритм створення презентації вирішить, що обраний фон є недостатньо контрастним відносно кольору тексту. До речі, такий же механізм є і в Google Сайтах, але там його можна відключити. У презентаціях Sway можливість відключення зміни контрастності фону не передбачена, проте вона не використовується в режимі спеціальних можливостей. У цьому режимі під усі заголовки додається білий фон, зате фонове зображення залишається незмінним.

Додавання нової картки

Для додавання нової картки натискаємо на зелений плюс внизу посередині попередньої картки.

За замовчуванням відкривається вкладка "Рекомендації" на якій зібрані найчастіше використовувані типи контенту, проте можна перейти на інші вкладки.

На вкладці "Медіа" присутня можливість завантажити зображення, відео або аудіо. Аудіо можна завантажити зі свого пристрою, відео зручніше завантажувати з YouTube. На вкладці "Група" представлені різні способи групування контенту, найчастіше фото і тексту. Одним із способів групування є Стіс — картки складені в стіс і змінюються по кліку, іншим цікавим способом групування є порівняння: дві накладені одна на одну картки з роздільною лінією між ними, яку можна пересувати мишкою.

Текст

Для додавання тексту натискаємо знак "плюс" обираємо "Текст" і набираємо потрібний текст. Текст можна виділити жирним шрифтом або курсивом, додати посилання, нумерований або маркований список. Колір шрифту визначається обраною темою оформлення, а розмір — виділенням картки. Для карток з текстом передбачено два способи виділення: слабке і середнє.

Слабке виділення тексту: вікно редагування і результат

Середнє виділення тексту: вікно редагування і результат

Зображення

Передбачено три способи виділення зображення, які визначають його розмір на екрані: слабке, середнє та сильне. Вікно редактора про розмір зображення ніякого уявлення не дає, щоб зрозуміти як буде виглядати зображення на екрані, натисніть на кнопку "Відтворити".

До зображення можна додати підпис. Підпис може містити посилання, список тощо. Текст підпису виділений дуже слабко. Якщо текст картки з сильним виділенням має розмір 31px, текст картки зі слабким виділенням — 24px, то розмір тексту підпису лише 16px.

Групування карток

Картки, що утворюють одну групу, наприклад текст і зображення, який його ілюструє, доцільно об'єднати. Для цього натискаємо на картку, тим самим виділяючи її, і на прямокутник у правому нижньому кутку цієї картки. Потім на другу картку. Потім на кнопку Групувати:

Можна обрати різні типи групування:

Тип групування впливає на взаємне розташування карток у групі. Є й інші чинники, які впливають на взаємне розташування карток: сила виділення картки, сила виділення групи, порядок карток у групі, кількість карток у групі, спосіб перегляду презентації, роздільна здатність екрану, на якій програється презентація тощо.

Завдання

1. Створіть презентацію Sway, оформіть заголовок презентації, додайте картки з текстом та зображеннями, використайте різні типи групування карток.