Klasické vozy - stroje, které voní nespáleným benzínem, elektroinstalace tvořená baterkou, vypínačem, relátkem a žárovkou, polovodiče najdete nejspíš jen v dobovém rádiu, koncepce s motorem podél v předu, kardanem a hnanou zadní nápravou.

Žiguli - design 60. let automobilky Fiat a technika upravená pro ruské podmínky, to je licence Fiat 124 známá jako VAZ 2101 nebo prostě Žiguli. A nebo LADA - exportní značka od poloviny 70. let.

Před několik lety jsem se rozhodnul pořídit si prvního veterána. Shodou náhod jsem objevil klasického Žigulíka - auto s nájezdem možná jen 20tkm, sice nepojízdné a doklady propadlými v depozitu, ale naprosto autentické. A tak to celé začalo. Chronologicky za sebe řadím auta, tak jak mi přicházejí, každé má svůj příběh, svojí historii, svoje vlastnosti kouzlo. A tak jak mám čas, informace zde průběžně doplňuji, tak že tu a tam objevíte něco nového...

Samozřejmě nesmím zapomenout dodat, že vše co je tu napsané, je naprostou fikcí autora, příběhy jsou smyšlené a podobnost popisovaných osob s reálnými osobami je shoda náhod.

Lednový Ladasraz Dobříkov 2023

Konečně teploty padají pod nuly a z oblohy se sype sníh. Jdeme jezdit...

Šťastné a veselé

A jsou tu vánoce!

Takže vše nejlepší a pěkně užívejte nový skvělý rok 2023!


38. Ladasraz Bechyně 2022

Jarní sraz Ladaklubu - mrkněte jak vypadá setkání z ptačí perspektivy...

SAMOSVORNÝ DIFERENCIÁL

Jak probíhaly přípravy na zimní sraz? Samosvor, výzva která mi ležela asi dva roky v krabici ve skladu. Dva dny práce a dvojka je zase o něco zajímavější. Jak to popasat? V okamžiku kdy se dostane na zmrzlou plochu, tak se vynoří její nová, léty skrývaná osobnost...

Odlehčený setrvák - jaro 2022

Klasická úprava ve stylu Svazarmu. Více na stránce o žluté 2103.

TEMPLŠTÝN 2021 - jízda zručnosti

Podzimní sraz Ladaklubu a jízda zručnosti. Jak jsme jezdili?

TEMPLŠTÝN 2021

Podzimní sraz Ladaklubu - mrkněte jak vypadá setkání z ptačí perspektivy...

Změny v testování veteránů

Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, aktuální dění můžete sledovat na stránkách předkladatele zákona Petra Sadovského.

Zimní radovánky se sportovním vybavením značky Lada!

Konečně je to tady! Teploty padají pod nulu a i v nížinách se objevuje sníh. A přichází čas, užít si hlavní přednosti zadokolek s motorem v předu. Totiž Lada boří mýty o veteránech jezdících jen za pěkného, suchého, teplého počasí.

Šťastné a veselé

A jsou tu vánoce!

Takže vše nejlepší a pěkně užívejte nový skvělý rok 2102!

A nebo vlastně 2021 :D

LADA1200 - 1977 - STARTUJEME!

Zpestřujeme si jaro roku 2020, vytahujeme odloženou Ladu 1200, která nám stála přes rok na zahradě, oživujeme a probouzíme ji k životu!

Léto 2019 - Jak probíhala renovace modré Lady 1500


Okamžiky....

Jak vypadá nájezd 350 tisíc kilometrů s Ladou 1200 Combi ?

Jak se jezdí s Ladou ?

Cestu jakou vývoj automobilů urazil za posledních 40 let, poznáte v okamžiku, kdy usednete za volant, vytáhnete sytič, otočíte klíčkem a pomalu vyrazíte na cestu....

Lidé a jejich Lady

Z počátku se jedná o pomoc s řešením technických problémů, sháněním různých součástek a nakonec se majitelé stávají členy klubu, který spojuje fandy těchto strojů. Řeší se cokoliv a napříč generacemi. Připojte se na fórum....


Lada 2107 vs. Lada 2107? Která je lepší?

Lada 2107 z roku 1989 a proti ní Lada 2107 z roku 2013, rozdíl je 24 let. Tak která je lepší ?

LADA1500 - první modrá Trojka z roku 1977

První oživení modré 2103 v srpnu 2017. První zkušební jízda.