ВИМОГИ ДО МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА 

Мотиваційний лист – це діловий документ, який дає можливість абітурієнту розповісти  про себе, свої сильні сторони, дати краще уявлення про власну особистість, обґрунтувати,  чому саме він найкращий з-поміж інших кандидатів для вступу на обрану спеціальність. Мотиваційний лист подається одночасно з поданням документів. 

Вимоги до оформлення мотиваційного листа 

Подається мотиваційний лист у друкованому вигляді, обсягом 1-2 сторінки. Вимоги до оформлення: лист формату А4, набраний в редакторі Microsoft Word у  вигляді комп’ютерного файла з розширенням *.doc, *.docх. Шрифт – Times New Roman,  кегль – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, усі береги сторінки – 20 мм.  

Вимоги до мотиваційного листа 

- зміст повинен бути лаконічним. Короткий виклад думок і використання найменшого  числа слів. Тільки важливі деталі, факти, цифри; 

- чітка структура листа. Слід розбивати текст на абзаци, кожен з яких має містити певну  концепцію; 

- простота у викладі, яка дасть адресату можливість швидко зрозуміти зміст прочитаного; - відсутність орфографічних і стилістичних помилок. 

Структура мотиваційного листа 

1. «Шапка» 

Містить адресата листа та адресанта. 

2. Звертання 

Особисте звертання у шанобливій формі абітурієнта до адресата. 

3. Вступ 

Частина, у якій треба пояснити: чому обрав/обрала дану спеціальність? Чому  обрав/обрала навчання саме тут? Що підштовхнуло до вибору? (1 абзац) 4. Основна частина 

Частина, у якій абітурієнту потрібно послідовно, аргументовано та лаконічно розкрити  своє бажання навчатися вибраної ним професії у цьому закладі освіти, а також  аргументувати чому педколедж повинен зарахувати саме його як найкращого  кандидата у студенти. 

В даній частині доцільно згадати: 

− свої здобутки, що будуть корисними для навчання за фахом (успіхи в навчанні; участь  у позашкільному житті (гуртки, студії, спортивні команди); участь в олімпіадах та  конкурсах; участь у проєктах, майстер-класах, тренінгах; володіння іноземними  мовами та інше); 

− здобуті знання та навички, які допоможуть у навчанні на обраній спеціальності; − хороші академічні результати з певних предметів, які пов’язані з освітньою  програмою та ін. 

5. Підсумки 

2-3 речення, де абітурієнт підтверджує, що готовий до старанного навчання та  впевнений у правильному виборі. 

Приймальна комісія