Школа різьбярства

https://rizbjarbpk.at.ua/


Починаючи з 1986-1987 навчального року, в Бродівському педагогічному училищі (нині КЗ ЛОР «Педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича») працює організований викладачем Ошурком Ігорем Степановичем гурток «Різьблення по дереву». Науково-методичною основою для його роботи стало глибоке вивчення творчості відомих косівських майстрів, членів Спілки художників колишнього СРСР — В. Гуза. І. Павлика, творчого доробку родини Шкрібляків, митців Львівщини. Вимоги часу, стійкий інтерес студентів, запити освітянських установ, копітка та продуктивна робота гуртка дали підстави для введення на відділі «Трудове навчання та креслення» у 1990 році додаткової кваліфікації «Керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва".

Для повнішого розуміння методик навчання декоративно- ужиткового мистецтва та художньої обробки деревини, викладачем Ошурком І.С., було вивчено досвід підготовки майстрів Косівського коледжу прикладного та декоративного мистецтва ім. В. Касіяна (тепер інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв), та викладачів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша. Це дало можливість глибше проаналізувати мистецьку підготовку майбутніх вчителів трудового навчання з художньої обробки деревини, внести відповідні корективи до діючого навчального плану, розробити і впровадити в дію власні програми з усіх дисциплін спеціалізації, створити матеріально-технічну та методичну бази.

Майстерня ручної обробки деревини і кабінет декоративно-ужиткового мистецтва (тепер українських народних ремесел) реконструйовані та оформленні студентами-старшокурсниками коледжу, за власними проектами, у вільний від навчання час. Вони обладнані постійними та змінними виставками, технічними засобами навчання старого та нового покоління: аудіо, відео-технікою, комп'ютерами, мультимедійним проектором, принтером, сканером, ксероксом, цифровим фотоапаратом. Велика увага в роботі приділяється використанню відео-сюжетів. На заняттях використовуються фрагменти записів гурткових занять, і відео-сюжети з морфології декоративно-ужиткового мистецтва та майстер-класи з більшості практичних робіт.

Особливої уваги заслуговують унікальні стенди, що виготовлені студентами під керівництвом викладача, на яких можна прослідкувати усю послідовність технології виготовлення і оздоблення кожного виробу з основних видів і технік художньої обробки деревини.