ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ФІЛОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Науково-методична робота циклової комісії підпорядкована єдиній науково - методичній проблемі 

"Формування компетентністної складової професійної культури майбутнього педагога на заняттях філологічних дисциплін в умовах інформатизації освіти" і передбачає як дослідження теоретичних проблем, так і методичне забезпечення навчального процесу з усіх дисциплін циклу.

Основні завдання циклової комісії:

В складі ЦК працює 7 викладачів:

викладачі-методисти - 3

кандидати філологічних наук - 2

викладачі вищої категорії - 6

викладачі І категорії - 1

викладачі ІІ категорії - 1

Лагола Ірина Михайлівна 

Голова циклової комісії філологічних дисциплін

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист


У коледжі працює з 2002 р.


Тема дослідження: «Впровадження  інноваційних технологій у професійній підготовці майбутніх вчителів початкової школи у галузі літературної освіти»

 Галицька Руслана Романівна 

Кандидат філологічних наук, спеціаліст  вищої  категорії, 

У коледжі працює з 2002 року.

Кредо:  ‘’Блаженна людина, що насичується від плодів своєї праці   і шукає в ній утіху” ( Святе Письмо)

Науково-методична тема: «Використання інноваційних технологій з метою формування мовно-мовленнєвих компетенцій»

Дичик Людмила Степанівна 

Спеціаліст  вищої категорії, викладач-методист


У коледжі працює з 2003 року. 


Тема дослідження: «Формування полікультурної компетентності  як складової професійної культури майбутнього педагога»

Пастущак Тетяна Йосипівна

Кандидат філологічних наук, спеціаліст вищої категорії.

У коледжі працює з 2008 року.

Науково-методична проблема: «Формування творчих компетентностей студентів на заняттях української мови та літератури шляхом впровадження інноваційних технологій»

Поврозник Ірина Сергіївна

Спеціаліст ІІ категорії 

У коледжі працює з 2014 року

Науково-методична тема: «Розвиток читацької компетентності студентів на заняттях зарубіжної літератури»

Свиріпа Людмила Кирилівна 

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист


У коледжі працює з 1978р. 


Тема дослідження:  «Формування орфоепічних та орфографічних навичок – запорука професійної майстерності майбутнього педагога»


Дацюк Руслана Богданівна

Спеціаліст вищої категорії 

У коледжі працює з 2008 року.

Кредо: «Знання – це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього» (Віллард Дагет)

Науково-методична тема: «Розвиток творчої самостійності та пізнавального інтересу студентів до обраної професії засобами інтерактивного навчання».

 ЗВІТ ПРО НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНУ ТА НАУКОВУ РОБОТУ ЗА 2017-2018 н. р.

Лагола І.М. результати своєї роботи  відобразила у методичних рекомендаціях «Методичні рекомендації до вивчення творчості Галини Ткачук в початковій школі». Надрукувала науково-методичну статтю «Формування в учнів навичок структурно-смислового аналізу художнього тексту на прикладі творів Івана Андрусяка» // Початкова школа. – 2017. - №12. Розмістила друковані матеріали на сайті «Аbetkaland»: Урок з літературного читання у 2 класі. І.Андрусяк «Третій сніг», у 3 класі - «Лякація»; урок з літературного читання у 2 класі Г.Ткачук «Гойдалка під кленом», у 3 класі - «Нерозмінна монета». Брала участь у майстер-класі «Цікаве опитування на заняттях» та у навчанні за програмою професійного розвитку вчителів «Методика розвитку критичного мислення учнів початкової школи», про що свідчать отримані сертифікати. Уклала методичну розробку бінарного заняття з дитячої літератури та англійської мови на тему «Галина Ткачук. «Гойдалка під кленом / The Swing under the Maple Tree». Викладач брала участь у ряді вебінарів, зокрема: «Сучасний педагогічний інструментарій» (25.10.17), «Створення інтегрованого уроку за допомогою «живих картинок» на ThingLink» (01.11.17), «Особливості методики вивчення великих жанрових форм за шкільною програмою із зарубіжної та української літератури» (13.12.17), вебінар з О.Лущевською «Інтерактивні читання «Велет нам програє», «Методи розвитку читацьких навичок  дітей у США» (02.02.18, 09.02.18), вебінар з С.Лоскотом «Лайфхаки: як зробити процес читання цікавішим для дітей» (28.02.18), вебінар з О.Мамчич «Інтерактивні читання «Хлопчик і відьма», «Поганий день і веснянки» (15.03.18). Викладач підготувала  Репету Христину, студентку групи П-42, з доповіддю «Модель білінгвального навчання як спосіб формування міжкультурної компетенції майбутнього вчителя іноземної мови» до участі в ІV Міжколеджній студентській науково-практичній конференції «Сучасна лінгводидактика в початковій школі: проблеми, пошуки, здобутки», яка відбулася 24.05.18. у Вінницькому обласному комунальному гуманітарно-педагогічному коледжі. В рамках відзначення 204 річниці від дня народження Т.Шевченка викладач провела мистецький марафон «Т.Шевченко і сучасність».

Свиріпа Л.К.  результати своєї роботи  відобразила у методичних рекомендаціях: «Творення прислівників. Написання прислівників. Стилістичне вживання прислівників», «Методичні рекомендації щодо реалізації інноваційних підходів на заняттях української мови», «Методичні рекомендації до вивчення творчості Галини Ткачук в початковій школі». Надрукувала науково-методичну статтю «Формування в учнів навичок структурно-смислового аналізу художнього тексту на прикладі творів Івана Андрусяка» // Початкова школа. – 2017. - №12. Розмістила друковані матеріали на сайті «Аbetkaland»: Урок з літературного читання у 2 класі. І.Андрусяк «Третій сніг», у 3 класі - «Лякація»; урок з літературного читання у 2 класі Г.Ткачук «Гойдалка під кленом», у 3 класі - «Нерозмінна монета». Підготувала «Практичні роботи з української мови за професійним спрямуванням для студентів відділення «Фізичне виховання».

  Дзьоба Г.К. результати своєї роботи  відобразила у методичних розробках: «Вивчення прислівника в початкових класах», «Вивчення словникових слів на уроках української мови в початкових класах» та дидактичних матеріалах «Дидактичний матеріал із синтаксису та пунктуації сучасної української літературної мови». Науково-методичний напрямок роботи викладача представлений у доповіді «Педагогічна майстерня як інноваційна технологія».

Дзьоба М.М. брала участь у роботі круглого столу «Інноваційні технології у викладанні фахових дисциплін: переваги та недоліки». Викладач уклала «Методичні рекомендації щодо реалізації інноваційних підходів на заняттях української мови». Підготувала і провела педагогічну лабораторію  на тему «НУШ. Цілі. Завдання». Викладач проходить онлайн-курси для вчителів початкової школи на сайті EdEra. Дзьоба М.М. підготувала студентів до участі в ІІ обласному етапі ХVІІІ Міжнародного конкурсу української мови ім. П.Яцика. Перше місце отримала студентка Дубенська Тетяна (П-31), ІІ місце - Кутняк Дарина (П-22).

Пастущак Т.Й. надрукувала наукову статтю «Будьмо гідними святинь». Проблема духовності у романі «Собор» О.Гончара (до 100-річчя від дня народження). Стаття опублікована на Освітньому порталі «Академія» № 2018 / 92 від 12.03.2018. Викладач підготувала студентку Мельничук Наталію (Д-31), яка брала участь у фінальному етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка, в результаті  посіла ІІ місце.

Дичик Л.С. брала участь у вебінарі «Особливості методики вивчення великих жанрових форм за шкільною програмою із зарубіжної та української літератури» (сертифікат №0537 від 13.12.17.), а також була учасником майстер-класу «Цікаве опитування на заняттях». Викладач брала участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Динамічні процеси в лексиці та граматиці слов’янських мов» (м.Умань, 30-31.05.18) і підготувала статтю «Реалізація компаративної змістової лінії на заняттях української мови».

Черняк О.Т.  результати своєї роботи відобразила у методичній розробці «Весь світ був як казка, повна чудес, таємнича, цікава і страшна» (за повістю М. Коцюбинського «Тіні забутих предків»); підготувала доповідь «Формування операційно-діяльнісного компоненту готовності майбутнього педагога до інноваційної діяльності»; уклала «Методичні рекомендації до вивчення творчості О. Довженка».

Поврозник І.С. продовжує працювати над науково-методичною проблемою «Розвиток читацької компетентності студентів засобами інноваційної діяльності». Педагогічна діяльність викладача в даному навчальному році була в основному спрямована на підвищення власного науково-методичного рівня. З цією метою відвідано тренінг з використання інформаційних технологій, що проводила Вікторія Дронь та тренінг Олени Пометун «Методика розвитку критичного мислення у початковій школі». На етапі завершення онлайн-курс для вчителів початкової школи на сайті EdEra. Викладач як керівник  літературного гуртка «Джерело» разом з літературною студією «Момент слова» провели патріотичний виховний захід «Листи фронту» і розважальний вечір «Свято гумору». 24 березня разом з учасниками літературного гуртка долучились до відзначення години Землі.

Сокур Р.Б.  організувала  зустріч студентів з поетом І.Калинцем на тему «Поезія допомагає вистояти…», а також творчу зустріч із дитячою письменницею Лесею Кічурою. Викладач є керівником журналістського гуртка «Шпилька». Гурток випускає студентську газету, в якій відображено всі події педагогічного коледжу.

Галицька Р.Р. брала участь у навчанні за програмою професійного розвитку вчителів «Методика розвитку критичного мислення учнів початкової школи» під керівництвом О.Пометун, про що свідчить отриманий сертифікат.