ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІНи

Науково-методична тема циклової комісії

«ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА ДО ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАНЯТТЯХ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН»


Основні завдання роботи циклової комісії у процесі реалізації теми:

Підвищення ефективності викладання шляхом використання сучасних особистісно орієнтованих педагогічних технологій.

Здійснення пошуку шляхів та методів розвитку і становлення особистості майбутнього вчителя як компетентного та конкурентноспроможного фахівця, здатного до здійснення інноваційної діяльності.

Впровадження нових шляхів та технологій активізації самостійної пізнавальної, науково-дослідницької діяльності студентів.

Удосконалення системи роботи з обдарованими студентами, сприяння розвитку їх здібностей.

У складі комісії працюють 8 викладачів:

викладачі-методисти – 3,

викладачі вищої категорії – 7, 

викладач першої категорії – 1.

Багай Богдана Михайлівна

Голова циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін, спеціаліст 

вищої категорії, викладач-методист

Викладач педагогічних дисциплін. 

Працює в коледжі з 2002 року.

Науково-методична тема «Формування професійних комптетентностей майбутнього педагога засобами інноваційних технологій»


Болгар Олена Миколаївна

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Викладач педагогічних дисциплін. 

Працює в коледжі з 2003 року.

Науково-методична тема «Формування індивідуального іміджу майбутнього вчителя у виховному просторі педагогічного коледжу під час вивчення фахових дисциплін»

Кравчук Ніна Володимирівна

Спеціаліст вищої категорії, старший викладач, заступник директора з виховної роботи.

Викладач методики виховної роботи. 

Працює в коледжі з 1986 року. 

Науково-методична тема «Активні форми і методи виховної роботи»

Яремович Марія Андріївна

Спеціаліст першої категорії. 

Викладач педагогічних дисциплін.

Працює в коледжі з 2014 року.

Науково-методична тема «Формування громадянськості майбутніх учителів , в умовах цифровізації освітнього процесу»

Кривенко-Камінська Олена Юріївна

Спеціаліст вищої категорії.

Викладач психологічних дисциплін, практичний психолог. 

Працює в коледжі з 2009 року.

Науково-методична тема «Формування резильєнтності учасників освітнього процесу в умовах сьогодення»


Перхач Людмила Петрівна

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. 

Викладач психологічних дисциплін.

Працює в коледжі з 2004 року.

Науково-методична тема «Формування критичного мислення майбутніх педагогів на заняттях психології»


Пилипчук Ніна Вікторівна

Спеціаліст вищої категорії, старший викладач.

Викладач образотворчого мистецтва з методикою викладання. 

Працює в коледжі з 1993 року. 

Науково-методична тема «Особистісно орієнтований підхід до формування педагогічної культури майбутнього вчителя на заняттях мистецької освітньої галузі».

Стись Лілія Богданівна 

Спеціаліст вищої категорії.

Викладач методики трудового навчання з практикумом у навчальних майстернях.

Працює в коледжі з 1991 року. 

Науково-методична тема «Проєктна діяльність як засіб формування творчих здібностей студентів на заняттях трудового навчання».


ЗВІТ ПРО НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНУ ТА НАУКОВУ РОБОТУ ЗА 2017-2018 н. р.

В умовах реформування системи загальної середньої освіти в Україні виникла потреба зміни підходів до організації науково-методичного супроводу професійної діяльності вчителя чи викладача, забезпечення оптимальних умов для його професійного й особистісного розвитку. Це зумовлює потребу формування нових основоположних  підходів щодо супроводження праці педагогічних працівників, розвитку їхнього освітнього потенціалу, визначення змісту та структурних компонентів методичної роботи, застосування оптимальних форм її організації з метою досягнення спрогнозованого результату. В основі методичного супроводу педагогічного працівника має бути професійний інтерес кожного, який виявляється на основі особистого професійного запиту. Місія методичної роботи в сучасних умовах полягає у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту педагога та його задоволення для вдосконалення особистісного професійного розвитку. Викладачі ЦК психолого-педагогічних дисциплін усвідомлюють, що метою сучасної методичної роботи є створення умов для особистісного професійного розвитку кожного викладача.

За звітний період навчально-методична робота циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін КЗ ЛОР «Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича» коледжі в 2017-2018 навчальному році була спрямована на реалізацію завдань дослідження теми «Формування готовності майбутнього педагога до інноваційної діяльності в умовах освітнього середовища».

Основними напрямками роботи ЦК є:

    Підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки педагогічних працівників              циклової комісії з метою підготовки до діяльності в умовах Нової української школи;

Підвищення рівня компетентностей студентів шляхом упровадження інтерактивних технологій на заняттях психолого-педагогічних дисциплін та під час проходження студентами усіх видів практик;

Вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду роботи педагогів;

Зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін педколеджу;

Участь у роботі наукових, науково-методичних конференціях, семінарах, майстер-класах;

Надання методичної допомоги в організації роботи циклової комісії;

Поповнення, вдосконалення стану навчально-методичного забезпечення дисциплін, кабінетів педагогіки, психології, трудового навчання та образотворчого мистецтва.

Викладачі ЦК в 2017-2018 н. р., працюючи над вдосконаленням науково-методичної та навчально-виховної роботи коледжу, взяли участь в усіх засідання згідно плану роботи ЦК психолого-педагогічних дисциплін. На засіданнях було заслухано та обговорено наступні доповіді:

Систематично велись обговорення та аналіз роботи творчої групи з питання впровадження ефективних інноваційних технологій, обговорення взаємовідвідування занять викладачами ЦК психолого-педагогічних дисциплін, обговорення підсумків виконання індивідуальних планів роботи членів ЦК психолого-педагогічних дисциплін, огляд новинок науково-педагогічної літератури та педагогічної преси, питання проходження стажування, обговорення підсумків проходження усіх видів педагогічної практики.

На засіданні циклової комісії за звітний період обговорено та схвалено методичні рекомендації, що вийшли з друку:

Викладачами ЦК за звітний період також підготовлено  методрозробки, які не виносились на обговорення на засідання циклової комісії, але якими успішно користуються викладачі та студенти:

Викладачами Пилипчук Н. В. та Стись Л. Б. проведено тематичні виставки студентських робіт до Великодня.

У 2017-2018 навчального року викладачами ЦК було проведено згідно плану роботи коледжу 2 відкритих засідання педагогічної лабораторії:

1) Майстер-клас за участю вчителів початкових класів Золочівського НВК «Школа радості» на тему «Нова українська школа. Особливості організації освітнього середовища» (Багай Б. М.)

2) Виїзне засідання в Радивилівський НВК «школу №1-гімназію «Технологія розвивального навчання та Нова українська школа» (Багай Б. М. )

З метою залучення обдарованої студентської молоді до науково-методичної діяльності було проведено студентську науково-теоретичну конференцію «Інновації в освіті» та майстер-клас відмінника освіти, вчителя початкових класів НВК «Дивосвіт» м. Львова О. В. Ганик «Інтерактивні технології навчання в умовах Нової української школи»  (Болгар О. М.).

Викладачі циклової комісії з метою самоосвіти та підвищення власного фахового рівня взяли участь у роботі семінарів-практикумів:

1. Багай Б. М., Болгар О. М., Кривенко-Камінська О. Ю., Адамів Ю.О, Гай В. Р., Перхач Л. П. - у роботі  семінару «Технологія розвитку критичного мислення. Критичне мислення через читання та письмо» Олени Пометун, який проходив у Бродівському педколеджі 04.01.2018 року.

2. Багай Б. М., Адамів Ю. О., Перхач Л.П., Болгар О. М., Кравчук Н. В. - у тренінгу з використання ІКТ Вікторії Дронь.

Активну участь беруть викладачі ЦК-курсові керівники у роботі засідань ЦК курсових керівників, який очолює член ЦК психолого-педагогічних дисциплін Перхач Л. П., зокрема Багай Б. М. виступила з доповіддю «Проектна технологія виховання в умовах Нової української школи».

Пожвавилась позааудиторна робота кабінету педагогіки ЦК. За звітний період проведено наступні позааудиторні заняття:

Викладачем Кривенко-Камінською О. Ю. проведено відкрите заняття з психології «Психологічний аналіз діяльності» (24.11.2017 р.). конспект якого опубліковано в «Учительському журналі он-лайн» (12.02.2018 р., серія ПСН №2 01100673). В цьому ж журналі викладачем опубліковано статтю «Індивідуально-психологічні особливості особистості. Темперамент (22.02.2018 р., серія ПСН 01100672).

Перхач Л. П. взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Неперервна педагогічна освіта в Україні: стан, проблеми, перспективи», в збірнику матеріалів якої опубліковано статтю «Особливості застосування технології розвитку критичного мислення на заняттях психології» (27.04.2018 р., м. Умань).

В ЦК працює «Школа викладача-початківця» згідно з планом роботи якої молодий викладач Адамів Ю. О. з наставником Багай Б. М реалізовували завдання методичної, організаційної, навчально-виховної діяльності.

Активну участь викладачі ЦК беруть участь в організації та проведенні усіх видів педагогічної практики.

Усі викладачі ЦК пройшли або завершують проходження дистанційного курсу ознайомлення з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання на сайті студії онлайн-освіти EdEra, що свідчить про те, що викладачі будуть знати й розуміти сучасні тенденції в освіті, законодавчі акти освіти, концепцію інклюзивної освіти, особливості процесів викладання та навчання учнів сучасної школи.

За час навчання викладачі засвоїли або повинні освоїти 7 основних блоків компетентностей:

Ми, викладачі, та вчителі НУШ повинні вміти самостійно конструювати й реалізовувати сучасні програми навчання школярів. Крім того, ми повинні навчитися управляти проектною діяльністю школярів, проектувати власну програму професійно-особистісного зростання, організовувати культурно-мовне та освітньо-розвивальне середовище.

Тому хочу наголосити, що неможливо буде працювати в Новій українській школі педагогу, який не побачить, не відчує, не зрозуміє особливостей та потреб Нової української школи. Вибір за нами.