Циклова комісія Загальнотехнічних дисциплін

Впродовж останніх п'яти років, комісія працює над проблемою:

«Формування готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності на заняттях загальнотехнічних дисциплін»

У складі комісії працює 9 викладачів

З них:

Викладачі - методисти – 2,

Викладачі вищої категорії - 3,

Викладачі І категорії - 6


Грушкевич Олександр Петрович

Голова циклової комісії загальнотехнічних дисциплін

Спеціаліст I категорії

В коледжі працює з 2014 року


Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Використання новітніх технологій на заняттях механічної обробки металу»

Дутка Андрій Володимирович

Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач – методист


В коледжі працює з 1994 року


Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Формування готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності на заняттях методики трудового навчання»

Ошурко Ігор Степанович

Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, відмінник освіти України; майстер художнього різьблення на дереві; член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2003); Лауреат Всеукраїнського фестивалю декоративно-прикладного мистецтва (Умань, 2018). 

В коледжі працює з 1975 року.

Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях з основ дизайну та народних ремесел» 

Гарбузова Наталія Василівна  

Спеціаліст І кваліфікаційної категорії

В коледжі працює з 2014 року

Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Формування готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності на заняттях основ харчових технологій»  

Твердохліб Ярослав Михайлович   

Спеціаліст І кваліфікаційної категорії

В коледжі працює з 2005 року

Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Формування готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності на заняттях безпеки життєдіяльності»

Кобилянський Руслан Адамович

Спеціаліст І кваліфікаційної категорії 

В коледжі працює з 2006 року

Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Формування готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності на заняттях технічної механіки і основ виробництва»

Ошурко Володимир Ігорович

Спеціаліст І кваліфікаційної категорії

В коледжі працює з 2010 року

Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Ефективність використання новітніх технологій на заняттях креслення»

Метко Андрій Богданович

Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії

В коледжі працює з 2010 року

Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Формування дизайнерського мислення в майбутніх вчителів трудового навчання за допомогою інноваційних технологій на заняттях з обробки деревини»

Проскурякова Світлана Павлівна 

Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії

В коледжі працює з 1995 року

Викладач загальнотехнічних дисциплін


Науково-методична тема «Формування готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності на заняттях основ швейного виробництва»

ЗВІТ ПРО НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНУ ТА НАУКОВУ РОБОТУ ЗА 2022-2023 н. р.

В першому семестрі всі викладачі ЦК Загальнотехнічних дисциплін зосередили свою увагу на організації та проведенні тижня ЦК, який проходив в період з 07.11 по 11.11.2022 року.

Заходи, які були організовані викладачами, отримали позитивні відгуки від студентів, вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та гостей коледжу.

07 листопада 2023 року викладачі Гарбузова Н.В. та Грушкевич О.П. організували Благодійний гастро-ярмарок «Пароль Перемоги – «Паляниця»» в якому взяли участь студенти відділення Технологічна освіта. Також до ярмарки долучилася  працівник Бродівської ЦРБ  Еріка Ногтєва, яка провела цікаву бесіду про українські  страви. Під час ярмарки було зібрано і перераховано на рахунок благодійного фонду 6910 грн.

Ошурко І.С., Проскурякова С.П. організували виїзний семінар-практикум «Діяльнісний підхід до занять трудового навчання і технологій у контексті нової української школи» (Період 7 – 11 листопада 22 року) на базі Двірцівського ЗЗСО I-III ст. Цього ж дня відбулося відкриття виставки «Тарас Шевченко. Зрілість незалежності. Творчі інтерпретації».

08 листопада викладачем Ошурком І.С. була проведена виховна година на тему «Коли закінчиться війна» для студентів груп Т-11 та Ф-31.

Студенти групи Т-31 взяли участь у педагогічній лабораторії «Особливості вивчення інформатики у молодших та старших класах», яку організував викладач методики навчання інформатики Грушкевич О.П. Гостями були Бойко Володимир Іванович (вчитель інформатики Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3); Диндура Роман Володимирович (вчитель інформатики Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4), які поділились досвідом проведення уроків з інформатики, впровадження інноваційних технологій в освітній процес.

Найбільший інтерес в студентів викликала розповідь вчителя Диндури Р.В. про можливості проведення інтегрованих занять інформатики з іншими дисциплінами.

Така форма вивчення передового педагогічного досвіду сприяє формуванню готовності майбутніх вчителів інформатики до інноваційної діяльності в умовах сучасного освітнього середовища.

9 листопада викладачі ЗТД організували благодійну ярмарку майстрів, де студенти та гості мали можливість ознайомитись з різноманітними виробами з конструкційних матеріалів, та придбати ці вироби. Під час ярмарки учасники мали можливість ознайомитись також з різними техніками обробки конструкційних матеріалів: розпис по склу (гуашеві фарби); розпис по дереву (Петриківський розпис); малюнок олівцем (організатор Метко А.Б.); виконання абетки геометричного різьблення на дереві; виконання абетки геометричного різьблення на ППС (пінополістиролі); вишивання методом паркування; випалювання на дереві (пірографія) (організатор Ошурко І.С.); майстер-клас по виконанні технологічних прийомів «Холодної ковки металу»; прийоми нарізання внутрішньої та зовнішньої різьб; майстер-клас по литтю металу в кокіль (організатор Кобилянський Р.А.); оздоблення свічки; плетіння гердану (організатор Гарбузова Н.В.).

Викладачі Грушкевич О.П. та Метко А.Б. організували для студентів 1 та 2 курсу відділення «Технологічна освіта» студентську конференція «Сучасні технології обробки конструкційних матеріалів» де були розглянуті сучасні технології обробки деревини та металу. (09 листопада 2022 року)

На базі КУ "Бродівський ЦПРПП" викладачі Ошурко І.С., Гарбузова Н.В. провели практичний інтенсив на якому вчителі технологій розглянули основні аспекти «Організації проєктно-технологічної діяльності здобувачів освіти у 5 класі».

Наталія Гарбузова, провела для учасників заходу майстер-клас з виготовлення джгутів із бісеру та продемонструвала готові власні вироби, розкрила основні особливості плетіння джгутів гачком та показала на практиці процес створення цієї красивої жіночої прикраси.

Під чітким керівництвом Ігоря Ошурка освітяни, використовуючи техніку геометричної різьби, виготовляли з пінополістиролу абетку. Ідея використання ППС та канцелярського ножа, замість деревини та різців, стане в нагоді під час дистанційного навчання, коли здобувачі освіти не матимуть змоги знайти потрібні матеріали та інструменти.

  Почесним гостем заходу був Микола Курач, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. Микола Станіславович вийшов на відеозв'язок і дав вичерпні відповіді на всі запитання освітян щодо реалізації компетентнісного підходу, організації освітнього процесу з технологій у 5 класі НУШ та здійснення проєктної роботи під час змішаного чи дистанційного навчання.

10 листопада, викладач методики трудового і професійного навчання Дутка А.В., провів педагогічне дослідження на тему:  «Особливості вивчення технологій у 5 класі НУШ» разом з студентами групи Т31 і Т41.

У роботі педагогічної лабораторії взяв участь вчитель трудового навчання Радивилівського ліцею №2 імені П.Г. Стрижака, Вознюк Сергій Мефодієвич- вчитель вищої категорії, вчитель методист, відмінник освіти України, голова методичного об'єднання вчителів трудового навчання Радивилівської територіальної громади, випускник нашого коледжу.

Разом з вчителем студенти визначили мету навчального предмету технології, сформулювали вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів, розкрили методичні підходи до планування навчального процесу, охарактеризували види об’єктів проектування учнів, обґрунтували особливості системи оцінювання результатів навчання технологій у 5 класі НУШ .

Найбільший інтерес у студентів викликала розповідь Сергія Мефодієвича про особливості застосування на уроках трудового навчання інноваційних технологій навчання, центральне місце серед яких займають  проектна, інтерактивна і комп’ютерні технології.

Студенти із захопленням вивчали різновиди об’єктів проектної діяльності учнів і цікаві технології їх виготовлення, які були представлені у презентації досвіду роботи педагога.

10 листопада Проскурякова С.П. провела відкриту пару «Виготовлення серветки машинним способом» з студентами групи Т-31. Під час проведення якої показала високий рівень педагогічної майстерності.

Ошурко В.І. провів майстер-клас для викладачів коледжу "Досвід використання освітнього сайту викладача на заняттях з креслення". Він поділився досвідом використання інтернет технологій для організації освітнього процесу, особливо актуальна дана інформація під час організації дистанційного навчання.

Твердохліб Я.М. провів відкриту пару з БЖД «Соціально-політичні небезпеки, їхні види та характеристики» студентів групи Т-41.

Важливу роль у формуванні професійної педагогічної компетенції викладачів відіграє обмін досвідом впровадження сучасного передового  педагогічного досвіду.

Викладачі Грушкевич О.П., Гарбузова Н.В., Метко А.Б., Ошурко І.С. прийняли участь у щорічному крайовому форумі освітян «Освіта – енергія майбутнього», який проходив в онлайн режимі на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. (23.10.2022 року)

 18-19 жовтня 2022 року  Грушкевич О.П. взяв участь у  Міжнародній науково – практичній конференції «Реалізація освітніх ініціатив в умовах воєнного часу: вітчизняний та зарубіжний досвід» та підготував доповідь на тему «Дистанційне навчання як освітня технологія та особливості її впровадження у професійну підготовку майбутніх учителів».

В ІІ семестрі комісія працювала згідно затвердженого плану. Було проведено 3 засідання, на яких обговорювались проблеми дослідження процесу розвитку професійної культури майбутнього педагога в умовах інформатизації освіти.

З цією метою була заслухані і обговорені доповіді:

- «Становлення професійної компетентності викладача технологій в умовах цифровізації освітнього середовища» викладача Грушкевича О.П.;

- «Роль самоосвіти та постійного професійного розвитку в формуванні професійної культури педагога в епоху інформатизації» викладача Метка А.Б..

Також обговорювався стан проведення  різних видів педагогічної практики зі спеціальності «Технологічна освіта».

В період з 20.03.23 р.  по 03.04.23 р. викладачі: Грушкевич О.П., Метко А.Б., Кобилянський Р.А., Дутка А.В., Проскурякова С.П., Гарбузова Н.В., Твердохліб Я.М. проходили курси підвищення кваліфікації на базі Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка. Модуль «Використання інтерактивних онлайн-ресурсів для організації освітнього процесу». Кожен з них підготував випускну роботу.

Цілеспрямована робота  викладачів  над  удосконаленням володіння інноваційними навчальними технологіями, ефективними методами навчання і способами педагогічної взаємодії – ось  шлях  до процесу розвитку професійної культури в умовах новітніх інноваційних технологій.

З метою популяризації металообробки, вихованню патріотизму, загальної естетичної культури і художнього смаку; розвитку художньо-творчих здібностей, вміння самостійно створювати декоративні композиції 01.03.23 року була проведена олімпіада з «Технологічного практикуму (ручна обробка металів)» на відділенні «Технологічна освіта» викладачем Кобилянський Р.А.

Вона проходила у майстерні ручної обробки металів. У ній взяли участь всі бажаючі студенти 2-х курсів відділення «Технологічна освіта». Олімпіада була розділена на 2 етапи: теоретичний та практичний. Переможці олімпіади визначалися за сумою балів отриманих при виконанні усіх завдань.

Для керівництва олімпіадою, підготовкою завдань, контролем виконання робіт і підведенням  підсумків було створено журі під керівництвом Сої А.В. – заввдділенням «Технологічна освіта». В комісії також були викладачі загальнотехнічних дисциплін: Грушкевич О.П., Твердохліб Я.М., Кобилянський Р.А. Призерами олімпіади стали: 1 місце - Руцький П.В. (Т21); 2 місце - Василишин О.А. (Т21); 3 місце - Ковальчук Н. М. (Т22).

02.05.23 року викладач Кобилянський Р.А. провів студентську науково-практичну конференцію на тему «Екотехнології в житті людини».

Особливе місце у позакласній  роботі на відділі займає проведення виставок творчих робіт студентів. Цього року виставка пройшла в формі благодійного ярмарку «Купи троянду – пришвидши перемогу». Організатором виставки був Кобилянський Р.А. Студенти та викладачі мали можливість не тільки ознайомитись з різними техніками обробки металів а й придбати для себе сувенір. Під час ярмарки вдалось зібрати 10 168 грн. Всі виручені кошти були направлені на виготовлення маскувальних сіток для ЗСУ.

13 квітня 2023 року Ошурко В.І. провів гостьову лекцію у Сарненському педагогічному коледжі під час якої поділився досвідом використання сайту для організації освітнього процесу та підвищення ефективності використання електронних плакатів.

Велику роль у розвитку професійної компетентності викладачів відіграє участь в різноманітних конференціях та семінарах. Викладач Ошурко І.С. 08 червня 2023 року взяв участь у науково-практичному семінарі на тему «Використання методу TeLSAC як засобу реалізації роботи в групі за допомогою ІКТ у Європейському та вітчизняному просторах вищої освіти».

Традиційно Ошурко І.С. організовує семінари-практикуми під час яких ділиться власним досвідом з різних технік обробки матеріалів. Були організовані семінари "Діяльнісний підхід до занять з трудового навчання і технологій у контексті НУШ" (робота з абітурієнтами) під час яких була проведена виставка «Тарас Шевченко. Зрілість незалежності. Творчі інтерпретації». Семінари були проведені в різних містах: Жовтанці (31.01.23р.), Новий Яричів (07.02.23р.), Муроване, ліцей (13.02.23р.), Зимна Вода (Лапаївка) (03.03.23 р.), Пустомити, (14.03.23р.).

20-21 квітня 2023 року І.С.Ошурко був учасником VII Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми та перспективи технологічної і професійної освіти», м.Тернопіль, ТНПУ ім.Володимира Гнатюка.

Залучення студентів до проведення майстер-класів позитивно впливає на імідж нашого навчального закладу. 04.05.23 року Ігор Степанович Ошурко організував спільне заняття з гуртківцями ЗОШ №2 майстер-клас  «Техніка геометричного різьблення на ППС», який проводив студент нашого коледжу Козлінський Назар (Т-31). Також аналогічні майстер-класи були проведені в смт.Підкамінь та смт.Щирець.


ЗВІТ ПРО НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНУ ТА НАУКОВУ РОБОТУ ЗА 2021-2022 н. р.

Викладачі ЗТД підготували навчальні майстерні до нового навчального року, постійно працюють над удосконаленням та модернізацією матеріально-технічної бази майстерень, продовжують роботу над модернізацією комплексу навчально-методичного забезпечення.

Удосконалили зміст практичних і графічних робіт викладачі  Кобилянський Р.А., Ошурко В. І..

Важливу роль у формуванні професійної педагогічної компетенції викладачів відіграє обмін досвідом впровадження сучасного передового  педагогічного досвіду.

27 жовтня 2021 року викладачі ЦК загальнотехнічних дисциплін прийняли участь в обласному методичному об’єднанні викладачів дисциплін технологічної підготовки виробництва, яке проходило в онлайн режимі на базі Бродівського фахового педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича.

Першим питанням порядку денного було аналіз навчально-методичної і матеріальної бази навчальних майстерень і кабінетів викладачів ЦК загальнотехнічних дисциплін. (Доповідачами були: Грушкевич О.П., Дутка А.В., Кобилянський Р.А., Ошурко В.І., Ошурко І.С., Метко А.Б.)

Друге питання – доповідь на тему "Інтерактивна технологія кооперативного навчання робота в парах як засіб профорієнтаційної роботи фахівців технологічної освіти в педагогічному коледжі" (доповідач Метко А.Б.).

Під керівництвом голови методичного об’єднання Уляни Ігорівни Маланюк учасниками методичного об’єднання було обговорено актуальні проблеми функціонування закладів фахової передвищої освіти в умовах карантинних обмежень, пошук шляхів оптимізації навчального процесу під час дистанційного навчання, вибору найраціональніших технологій навчання технічних дисциплін на заняттях в коледжі.

Викладач Ошурко І.С. 23 серпня 2021 року в місті Івано-Франківськ провів виставку творчих робіт студентів Бродівського педколеджу «Тарас Шевченко зрілість незалежності творчої інтерпретації»

18 листопада, у рамках роботи педагогічної лабораторії «Пошук, проблеми, дослідження», студенти груп Т31 і Т32 разом з викладачами методики трудового і професійного навчання Дуткою А.В. і Гарбузовою Н.В. провели творчу онлайн-зустріч з директором (2010-2021р.) станції юних техніків м. Надвірна, Івано-Франківської області Гайдашем Василем Миколайовичем і вчителем трудового навчання, заступником керівника Горбівського ЗЗСО I-II ступенів, Колочавської сільської ради, Хустського району, Закарпатської області Худинець Аліною Іванівною - колишніми випускниками нашого педагогічного закладу.

Важливу роль у розвитку професійної культури педагога в умовах інформатизації освіти є обмін досвідом впровадження  сучасного передового  педагогічного досвіду. Для цього були заслухані доповіді викладачів ЗТД:

-   доповідь «Складові структури професійної культури майбутнього вчителя технологій в умовах інформатизації освіти» викладача
Метка А.Б.;

-   доповідь «Інновації, як засіб формування педагогічної культури майбутнього вчителя технологій» викладача Кобилянського Р.А.;

-   доповідь «Аналіз науково-методичної літератури»  Гарбузова Н.В.

Викладачі Грушкевич О.П., Метко А.Б., Кобилянський Р.А. прийняли участь у ІІ Міжнародній науковій конференції «Теоретичні та практичні аспекти формування освітнього простору: світовий і вітчизняний вимір», яка була проведена на базі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Всі викладачі ЗТД прийняли участь у щорічному крайовому форумі освітян «Освіта – енергія майбутнього», який проходив в онлайн режимі на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Продовжується робота над модернізацією комплексу навчально-методичного забезпечення дисциплін ЗТД.

Викладач Ошурко І.С. організував роботу гуртка «Школа різьбярства».

В ІІ семестрі комісія працювала згідно затвердженого плану. Було проведено 3 засідання, на яких обговорювались проблеми дослідження процесу розвитку професійної культури майбутнього педагога в умовах інформатизації освіти.

З цією метою були заслухані і обговорені доповіді:

- «Формування педагогічної майстерності майбутнього випускника коледжу як стрижневий компонент педагогічної культури» викладача Ошурка В.І.;

- Доповідь «Впровадження проектної технології навчання у професійній підготовці майбутніх вчителів технологій» викладач Винятинський В.Д;

- «Скринкасти  як форма подачі навчального матеріалу під час дистанційного навчання» викладач Грушкевич О.П. доповідь виголошено та обговорено на науково-теоретичній конференції  «Створення інформаційного середовища у педагогічному коледжі» (Броди, 2022 рік).

Також обговорювався стан проведення  різних видів педагогічної практики зі спеціальності «Технологічна освіта».

Викладачі ЦК в другому семестрі пройшли курси підвищення кваліфікації в Державному закладі вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України для викладачів закладів фахової передвищої освіти:

-           Грушкевич О.П. (підготував випускну роботу на тему «Реалізація компетентнісного підходу у процесі підготовки майбутніх вчителів технологій». (м.Львів, 2022 року));

-   Метко А.Б. (підготував випускну роботу на тему «Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти під час вивчення загальнотехнічних дисциплін у ЗФПО» (Львів, 2022 рік));

-   Кобилянський Р.А. (підготував випускну роботу на тему «Сучасні підходи до професійного розвитку викладача ЗФПО» (Львів, 2022 рік));

-   Дутка А.В. (підготував випускну роботу на тему «Реалізація компетентнісного підходу у процесі підготовки майбутніх вчителів технологій». (Львів, 2022 року));

Винятинський В.Д. проходив курси підвищення кваліфікації в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за програмою «Проектно-технологічна діяльність» «Інноваційні технології оброблення матеріалів» підготував методрозробку заняття на тему «Розвертання» також за програмою «Інформаційно-цифрова компетентність педагога» підготував доповідь на тему «Працюємо у дистанційному режимі: роздуми, методичні рекомендації, поради».

Цілеспрямована робота  викладачів  над  удосконаленням володіння інноваційними навчальними технологіями, ефективними методами навчання і способами педагогічної взаємодії – ось  шлях  до процесу розвитку професійної культури в умовах новітніх інноваційних технологій.

Викладачі ЦК ЗТД підготували методичні розробки:

-  Для проведення пробної педагогічної практики з трудового навчання (Дутка А.В., Гарбузова Н.В., Винятинський В.Д.);

-   «Методика використання ручних робіт в процесі виготовлення швейних виробів» викладача Проскурякової С.П.

-  Методичні рекомендації до виконання творчого проекту з технологічного практикуму (Грушкевич О.П., Кобилянський Р.А.);

-  Методичні рекомендації для проведення пробної педагогічної практики з інформатики (Грушкевич О.П.).

15.02.2022 року у майстерні художньої обробки деревини з метою популяризації традиційного народного мистецтва; вихованню патріотизму, загальної естетичної культури і художнього смаку; розвитку художньо-творчих здібностей, вміння самостійно створювати декоративні композиції; формуванню стійкого професійного інтересу до традиційних народних промислів викладач Ошурко І.С. провів олімпіаду з «Основ дизайну та народних ремесел» на відділенні «Технологічна освіта». У ній взяли участь всі бажаючі студенти 1-х та 2-х курсів відділення «Технологічна освіта».

Викладачі Грушкевич О.П. та Метко А.Б. 24 березня 2022 року провели конференцію «Сучасні методи обробки деревини та металу» на якій студенти та викладачі коледжу мали можливість ознайомитись з сучасними методами обробки деревини та металу.

Викладач Ошурко І.С. провів виставку «Шана Тобі – горнило педагогів». Яка тривала з 28.01 до 28.02.2022 року у Бродівському історико-краєзнавчому музеї і була приурочена до 77 річниці створення КЗ ЛОР «Бродівський фаховий педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича». У музеї проведено екскурсії для студентів коледжу та жителів міста Броди, під час яких була можливість ознайомитись з виробами, які виконували студенти нашого закладу. 

ЗВІТ ПРО НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНУ ТА НАУКОВУ РОБОТУ ЗА 2020-2021 н. р.

Було проведено 5 засідань, на яких обговорювались проблеми дослідження процесу розвитку професійної культури в умовах новітніх інноваційних технологій.

З цією метою було заслухано і обговорено такі доповіді:

«Компетентнісна складова професійної культури викладача ЗТД» (доповідач Проскурякова С.П., доповідь «Педагогічна культура викладача ЗТД як необхідна умова якісної підготовки майбутнього фахівця» з якою виступив  викладач Грушкевич О.П., Дутка А.В. приймав участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток професійної майстерності педагога в умовах нової соціокультурної реальності», яка проходила – 15-16 квітня 2021 у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти та підготував доповідь на тему «Застосування інтерактивних методів навчання для формування в учнів цілісного уявлення про сучасну технологічну машину».

Також обговорювався стан проведення  різних видів педагогічної практики зі спеціальності «Технологічна освіта».

З метою засвоєння знань і формування умінь застосування теоретико – методичних основ інноваційних технологій навчання, на лекціях і практичних заняттях ЗТД викладачі акцентують увагу на сутності інноваційних  технологій і генезису використання їх у навчальному процесі; розкривають особливості уроку трудового навчання в умовах інноваційної діяльності.

Викладачі ЗТД активно працюють над модернізацією комплексу навчально-методичного забезпечення дисциплін.

 На відділенні «Технологічна освіта» ведеться клопітка індивідуальна робота з студентами.

Активно працював гурток «Школа різьбярства» під керівництвом викладача Ошурка І.С..

  Особливе місце у позакласній  роботі на відділі займає проведення виставок творчих робіт студентів. Студентами груп відділення «Технологічна освіта» та їх наставниками Метком А.Б., Ошурком І.С., Грушкевичем О.П., Дуткою А.В. і Проскуряковою С.П. і Гарбузовою Н.В.  були  організовані виставки столярних і кованих виробів, а також творчих кравецьких робіт студентів в форматі онлайн-виставки.

 Представлені на виставках вироби дали можливість ознайомитися з результатами комплексних практичних робіт студентів за весь період навчання у нашому закладі. Такий підхід до організації позакласної роботи дозволяє формувати вміння у студентів застосовувати набутий досвід позакласної роботи в школі.

Гарбузова Н.В. провела майстер-клас «Оздоблення Різдвяної свічки» для студентів Бродівського педколеджу та учнів та викладачів інших навчальних закладів. Під час майстер-класу Наталя Василівна показала техніки декорування свічок, та разом з присутніми виготовила Різдвяну свічку.

Важливу роль у формуванні операційно-технологічного компоненту професійної педагогічної компетенції викладачів відіграє обмін досвідом впровадження  сучасного передового  педагогічного досвіду.

 7 квітня, у рамках роботи педагогічної лабораторії «Пошук, проблеми, дослідження», студенти групи Т31 разом з викладачем методики трудового і професійного навчання Дуткою А.В. провели творчу онлайн-зустріч з вчителем трудового навчання Штунської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любомльського району Волинської області Романюком Олександром Дмитровичем.

Під час зустрічі,  вчитель розкрив таємниці своєї педагогічної майстерності, зміст, завдання і шляхи реалізації педагогічної проблеми «Активізація пізнавальної діяльності і розвиток творчої ініціативи учнів шляхом впровадження інноваційних технологій навчання». Він поділився досвідом організації і утримання навчальних майстерень, планування навчальної діяльності, організації і проведення сучасних уроків і позакласних занять з трудового навчання.

Найбільший інтерес у студентів викликала розповідь Олександра Дмитровича про особливості застосування на уроках трудового навчання інноваційних технологій навчання, центральне місце серед яких займають  проектна, інтерактивна і комп’ютерні технології.

Всі викладачі ЗТД проходили курси підвищення кваліфікації в центрі післядипломної освіти «Тернопільський національний педагогічний університет імені В.Гнатюка» та підготували підсумкові роботи.

27 квітня 2021 року викладачі Гарбузова Н.В., Дутка А.В., Грушкевич О.П., Ошурко В.І., Ошурко І.С., Метко А.Б. прийняли участь в науково-практичному семінарі «Технологічна освіта в контексті Нової української школи», який проходив на базі ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка".

Під час науково-практичного семінару викладач загальнотехнічних дисциплін Бродівського педколеджу Гарбузова Н.В. поділилась досвідом підготовки студентів до участі в Всеукраїнських олімпіадах з трудового навчання та презентувала зразки проектів переможців.

Кобилянський Р.А. разом з студентами провів конференцію на тему «Новітні верстати, інструменти та матеріали. Тенденції світового виробництва» для студентів 1-го курсу.

Викладач Проскурякова С.П. провела студентську олімпіаду з основ швейного виробництва серед студентів других курсів.

Повсякденна  клопітка,  цілеспрямована робота  викладачів  над  удосконаленням володіння інноваційними навчальними технологіями, ефективними методами навчання і способами педагогічної взаємодії – ось  шлях  до процесу розвитку професійної культури в умовах новітніх інноваційних технологій. 

ЗВІТ ПРО НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНУ ТА НАУКОВУ РОБОТУ ЗА 2018-2019 н. р.

У цьому навчальному році комісія працювала згідно затвердженого плану. Було проведено 5 засідань, на яких обговорювались проблеми дослідження процесу формування готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності засобами інноваційних педагогічних технологій.

З цією метою було заслухано і обговорено такі доповіді:

 «Формування операційно-діяльнісного компоненту готовності майбутнього педагога до інноваційної діяльності викладачами ЦК загальнотехнічних дисциплін» (доповідач Твердохліб Я.М.) і доповідь «Можливості використання інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях ЗТД», з якою виступив викладач Грушкевич О.П. 

  Також обговорювався стан проведення педагогічної практики зі спеціальності «Технологічна освіта» і стан викладання та рівень знань студентів з  методики трудового навчання.

З метою засвоєння знань і формування умінь застосування теоретико – методичних основ інноваційних технологій навчання, на лекціях і практичних заняттях ЗТД викладачі акцентують увагу на сутності інноваційних  технологій і генезису використання їх у навчальному процесі; розкривають особливості уроку трудового навчання в умовах інноваційної діяльності.

Викладачі ЗТД активно працюють над модернізацією комплексу навчально-методичного забезпечення дисциплін.

 На відділенні «Технологічна освіта» ведеться клопітка індивідуальна робота з студентами.

  Викладачі Дутка А.В., Проскурякова С.П. Метко А.Б., Ошурко В.І. підготували команду студентів до участі у Всеукраїнській студентській олімпіаді із спеціальності «Технологічна освіта» в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.  Студенти Лотоцька Катерина і Іванів Андрій вибороли третє місце в олімпіаді.

      Активно працював гурток «Школа різьбярства» під керівництвом викладача Ошурка І.С.. Творчі роботи гуртківців представлялись на різноманітних виставках у нашому коледжі, а також в містах Золочів, Тернопіль, Кременець і Умань.

      Особливе місце у позакласній  роботі на відділі займає проведення виставок творчих робіт студентів.

       Студентами груп відділення «Технологічна освіта» та їх наставниками Метком А.Б., Кобилянським Р.А., Ошурком І.С., Грушкевичем О.П., Дуткою А.В. і Проскуряковою С.П.  були  організовані виставки столярних і кованих виробів, виробів з ДПМ, а також творчих кравецьких робіт студентів.

     Представлені на виставках вироби дають можливість ознайомитися з результатами комплексних практичних робіт студентів за весь період навчання у нашому закладі. Такий підхід до організації позакласної роботи дозволяє формувати вміння у студентів застосовувати набутий досвід позакласної роботи в школі.

26 лютого – 2 березня 2018 р. у коледжі пройшов тиждень циклової комісії загальнотехнічних дисциплін  «Відділенню «Технологічна освіта»-60».

Заходи розпочались з віртуального екскурсу «Відділенню «Технологічна освіта»-60: історія і сьогодення», під час якого студенти третього курсу презентували документальний фільм про історію становлення і сучасність відділення. Фільм створено  у рамках роботи над творчим проектом «Моральний вчинок».

27 березня, викладач-методист Ошурко І.С., у співпраці з відділом освіти Бродівської районної державної адміністрації, провів семінар-практикум «Діяльнісний підхід до занять трудового навчання і технологій у контексті «Нової української школи».   Вчителі трудового навчання району оглянули виставку творчих робіт студентів та випускників відділення, заслухали доповідь методиста РМК відділу освіти Дутчак І.Й. «Реалізація діяльнісного підходу на уроках трудового навчання у контексті «Нової української школи» і взяли активну участь у майстер-класі із застосування ІКТ під час  навчання учнів пірографії, який провів викладач І.С.Ошурко. 

Студенти четвертого курсу на чолі з викладачем Кобилянським Р.А. провели студентську теоретичну конференцію «Енергозбереження – головний пріоритет України».

    В Українському домі «Перемога» міста Тернополя, гуртківці «Школи різьбярства», з керівником Ошурком І.С, презентували виставку творчих робіт студентів з декоративно-прикладного мистецтва «Тарас Шевченко – художник. Погляд з 21 століття».

     Майстер-клас із застосування ІКТ на заняттях креслення провів викладач Ошурко В.І. Він проаналізував переваги і недоліки застосування у навчальному процесі електронних плакатів, онлайн-сервісів Kahoot і Moodle.

     Цікаво пройшло інтегроване заняття математично-поетичного гуртка і гуртка «Школа різьбярства», під час якого викладач Савчин Р.О. провів інтерактивну гру «Римування», а викладач Ошурко І.С. презентував збірку акровіршів «АкРОздуми». Гуртківці математично-поетичного гуртка, під час заняття, зробили перші кроки у випалюванні по дереву.

       Викладачі і студенти відділення поділились досвідом застосування інноваційних технологій навчання на відкритих заняттях з трудового навчання, під час пробної педагогічної практики, (студентка Яворська Х.З., керівник практики Винятинський В.Д.), охорони праці (викладач Твердохліб Я.М.), основ швейного виробництва (викладач Проскурякова С.П.) і механічної обробки металу (викладач Грушкевич О.П.).

В рамках тижня загальнотехнічних дисциплін, викладачі Метко А.Б. і Грушкевич О.П. провели студентську олімпіаду з українських народних ремесел. Переможцями олімпіади стали: Щурко Марія, Пасулька Діана та Дербак Владислава.

      Важливу роль у формуванні операційно-технологічного компоненту професійної педагогічної компетенції викладачів відіграє обмін досвідом впровадження  сучасного передового  педагогічного досвіду.

       Викладачі комісії активно ділились досвідом впровадження інноваційних технологій навчання з вчителями шкіл і керівниками центрів технічної творчості молоді. Викладач Кобилянський Р.А. разом з студентами 4 курсу відділення «Технологічна освіта» взяв участь роботі семінару-практикуму «Підвищення рівня професійної компетентності вчителів трудового навчання на заняттях гуртків судномоделювання», який проводився на базі нашого коледжу у співпраці з районним методичним кабінетом, Бродівським районним центром технічної творчості молоді.

     Студенти мали змогу познайомитись з спортивною і педагогічною діяльністю керівника гуртка судно модельного спорту СЮТ м. Червонограда, призера районних і обласних змагань Мищишина Т.М.. У ході семінару були представлені презентація «Судномоделювання» і майстер-клас з виготовлення найпростішої судномоделі, які підготували студенти Іванів А. і Буцьора М. під керівництвом викладача Кобилянського Р.А., а також доповідь «Шляхи формування професійної компетентності керівника технічних гуртків», яку виголосив викладач Грушкевич О.П..

     Студенти групи Т21 під керівництвом викладача Грушкевича О.П. провели студентську теоретичну конференцію на тему «Огляд сучасних хмарних технологій: від теорії до практики».

    У травні викладач Ошурко І.С. провів семінар-практикум для вчителів трудового навчання Бродівського району із застосування ІКТ під час  навчання учнів технології вишивання.

У формуванні готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності важливу роль відіграють методичні рекомендації для підготовки студентів до пробної практики з креслення, які підготували викладачі Грушкевич О.П., Ошурко В.І. і Кобилянський Р.А., а також навчально-методичні посібники для практикуму з українських народних ремесел «Випалювання по дереву» і «Розробка схем. Паркування вишиття», які підготував викладач Ошурко І.С..

    Протягом  навчального року викладач Дутка А. В. проводив наставницьку роботу з викладачем Грушкевичем О.П..  Організовував свою допомогу таким чином, щоб вона була спрямована на оптимізацію процесу професійного становлення  молодого спеціаліста. Питання наставницької роботи обговорювалось на двох засіданнях циклової комісії.

    Повсякдення  клопітка,  цілеспрямована робота  викладачів  над  удосконаленням володіння інноваційними навчальними технологіями, ефективними методами навчання і способами педагогічної взаємодії – ось  шлях  формування готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної педагогічної діяльності.