Порядок дій при підозрі виникнення булінгу

Що робити, якщо є підозра про булінг?

Алгоритм дій розроблено згідно з наказом МОН від 28.12.2019№1646 і рекомендацій, підготовлених за участі освітнього омбудсмена.

Перші кроки.

Крок1. Необхідно повідомити директору школи про випадок булінгу або підозру щодо нього. Це можуть зробити всі учасники освітнього процесу:учні, батьки, педагоги. Повідомлення мають

прийматися усно   або письмово,особисто або засобами електронної комунікації.

Крок2.Директор впродовж першої доби від отримання повідомлення має обов’язково повідомити про випадок:

-поліції;

-батькам учнів-учасників булінгу;

-службі у справах дітей, які стали сторонами булінгу;

-додатково-центру соціальної служби для сім’ї та молоді.Центр має оцінити потреби сторінбулінгу,визначити методи соціальної роботи ,визначити та потім надати соціальні послуги ,

забезпечити психологічну підтримку.

Важливо:Якщо трапився випадок,через який дитина потребує медичної допомоги, то директор обов’язково має викликати швидку.

Крок3.Директор має скликати засідання комісії з розгляду випадку булінгу впродовж 3-х робочих днів із дня отримання заяви або повідомлення.Комісія може розглядати заяву не більше 10-ти робочих днів із дня отримання заяви або повідомлення керівником закладу освіти.

Комісія і засідання

Комісія має бути затверджена на початку навчального року. Постійний склад:

-голова(зазвичай це директор)

-педагогічні працівники;

-практичний психолог;

Представник служби у справах дітей;

-представник центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді.

Варіативний склад комісії : батьки, сторони булінгу та інші представники суб’єктів реагування(органи місцевого самоврядування, територіальні органи національної поліції)

Як відбувається засідання комісії:

1. Секретар має повідомити всім членам ,заявнику та іншим зацікавленим особам про порядок  денний засідання, надати або надіслати необхідні матеріали.Це все має відбутися не пізніше 18.00 за день до засідання комісії.

2. Щоб засідання вважалося правомірним , повинні бути2/3 її членів.Рішення комісії ухвалює більшістю голосів через відкрите голосування. У випадку , якщо голоси розділилися навпіл, останнім голосом є голос директора , оскільки він є головою комісії.

3. Протягом засідання секретар комісії веде протокол.


4. У протоколі зазначається, які рішення ухвалює комісія, визначено потреби сторін булінгу в соціальних та психолого-педагогічних послугах, перераховано їх. А також – які мають бути вжиті інші заходи для усунення причин булінгу, рекомендації для педпрацівників, батьків або інших законних представників неповнолітньої особи.

5. Керівник закладу освіти наказом має оформити протокол засідання комісії.

Діяльність комісії не закінчується на тому, щоби визначити, що робити. Після вжитих заходів вона має далі збиратися на заплановані засідання і моніторити ефективність заходів виховного впливу, визначати, чи треба їх коригувати.