Ризики здоров'я

За умови відсутності компетентностей безпечної поведінки в цифровому просторі, може бути нанесена непоправна шкода здоров’ю та життю дитини

Спілкування в інтернеті та соціальні мережі відіграють важливу роль у формуванні підліткової особистості. Соціальні мережі шкодять здоров'ю людей через те, що ті перестають спілкуватися з реальними людьми.

А брак спілкування негативно впливає на роботу імунної системи організму, гормональний баланс, процеси мислення і навіть роботу артерій. Що в довгостроковій перспективі підвищує ризик появи і розвитку серцево-судинних захворювань,

Челенджі та групи смерті в Україні: Які ігри вбивають дітей і підлітків?

Останнім часом у мережі Інтернет поширеними стали квести, інтернет-ігри, челенджі й так звані групи смерті, які доводять дітей і підлітків до самогубства. Йдеться про закриті групи в соцмережах і закриті акаунти в Інстаграм, де адміністратор групи або власник акаунту втягують у гру підлітків, стимулюючи до виконання певних завдань.

Челендж (англ. Challenge) – жанр інтернет-роликів, в яких блогер виконує завдання на відеокамеру і розміщує його в мережі, а потім пропонує повторити завдання своєму знайомому або необмеженому колу користувачів. Саме слово челендж зазвичай перекладається як «виклик» у контексті словосполучення «кинути виклик».

Найбільш небезпечними останнім часом стали челенджі:

  • «вогняний челендж» (Fire challenge);

  • «падіння в стрибку» (Tripping jump challenge);

  • «проломити-череп-челендж» (Skull-breaker challenge);

  • «отруєння капсулами для прання» (Tide pods challenge);

  • «суїцидальний челендж Момо»;

  • «удушення/непритомність/втрата свідомості» (Choking/fainting/pass-out challenge);

  • «контрольована задуха» (Вlackout challenge);

  • «вибух розетки» (Outlet Challenge);

  • «вистрибни з автомобіля» (Drake «In My Feelings»);

  • «я без свідомості» (Pass out prank, Shocking games) тощо.

Вірусний характер поширення цих челенджів дозволяє їм швидко розповсюджуватись та продовжувати існувати, незважаючи на смертельну небезпеку. Служби технічного обслуговування та контролю за контентом популярних соціальних мереж не завжди вчасно виявляють та блокують контент, що закликає до небезпечних дій. Однак кожен користувач, помітивши контент, який може загрожувати життю та безпеці інших, може звернутися до адміністрації сайту зі скаргою, і врятувати комусь життя.


Біжи або помри

Цей квест відносно новий. Суть гри – підліток повинен перебігти дорогу перед авто, яке їде поряд: проскочиш чи ні.

На подібні випадки спочатку почали скаржитися столичні таксисти. У поліції поки що не прокоментували ситуацію.

Зникни на 24 години

Ця гра закликає сховатися, щоб тебе протягом доби ніхто не знайшов. Важливе уточнення, що телефон і будь-які інші засоби зв’язку брати з собою не можна. Крім того, про своє зникнення говорити комусь заборонено.

Важко уявити, що за цю добу буде відбуватися з батьками.

Просто так підліток не може пропасти. Аби сховатися діти обирають не найбезпечніші місця.

Українські правоохоронці проінформовані про таку забаву підлітків і закликають батьків одразу звертатися до поліції, якщо їхня дитина зникне.

Синій кит

В Україні ця гра не набула великої популярності, поки цим питанням не зайнялися правоохоронці.

Це питання взяла на себе поліція та школи, в яких проводили розмови як підлітками, так і з батьками, щоб запобігти біді.

Учасники таких груп – це люди, які планомірно готують власну смерть під керівництвом адміністратора. Їм поетапно надсилають завдання, останнім з яких є суїцид. Адміністратори подібних груп найчастіше самі виходять на підлітків, заводять розмову та звуть у гру


Ось список назв інших можливих груп смерті у соціальних мережах: «Кити пливуть угору», «Розбуди мене о 4:20», «f57», «f58», «Тихий дім», «Рина», «Няпока», «Море китів», «50 днів до мого ...». Хештеги: #дімкитів, #морекитів, #ЧумацькийШлях, #150зірок, #ff33, #d28, #хочувгру, #біжиабовмри, #таблетки, #чтобудетесли

Джерело: https://www.0382.ua/news/2512913/grupi-smerti-v-ukraini-aki-igri-vbivaut-ditej-i-pidlitkiv

https://zar.osv.org.ua/news/15-04-29-25-03-2021/