Палисад семьи Фидирко

Место захоронения 

Фідірко Тетяна Георгіївна (біографія)

Народилася 10 березня 1947 року в місті Артемовськ Свердловської області Російської Федерації. 

Трудову діяльність розпочала у 1965 році на посаді старшої піонервожатої, згодом працювала бібліотекарем, лаборантом в середніх школах міста Свердловська. 

У 1972 році закінчила Свердловський педагогічний інститут, де здобула спеціальність вчителя географії середньої школи. При переїзді в цьому ж році до міста Одеси продовжила роботу в дитячих дошкільних закладах вихователем, завідуючою дитячої дошкільної установи. В 1978—1981 роках працювала завідуючою дитячим дошкільним закладом будівельно-монтажного управління в Монголії. З поверненням до Одеси працювала інспектором-методистом дошкільних закладів Ленінського районного відділу народної освіти м. Одеси, з 1984 року очолила профспілку працівників освіти цього ж району, а в 1994 році її обрали заступником голови виконкому Одеської міської ради народних депутатів, начальником управління з питань культури та мистецтв. 

З травня 2006 року Тетяна Георгіївна на посаді заступника Одеського міського голови з питань роботи виконавчих органів, відповідає за діяльність органів соціальної сфери. 

Педагогічна громадськість міста Одеси знає її як людину, яка розглядає і ви-рішує найгостріші проблеми організації діяльності освітніх закладів, сприяє розвитку їх мережі, створює умови для діяльності різних типів загальноосвітніх закладів. 

На цій посаді розкрився її організаторський талант. За її ініціативи та підтримки в місті відкривалися заклади освіти нового типу, зміцніла матеріально-технічна база, значно покращилися умови для проживання і навчання дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. 

Значний внесок вносить Тетяна Георгіївна в співпрацю органів місцевої влади з вищими навчальними закладами міста, особливо в питаннях розвитку міжнародних зв'язків. Не залишаються поза її увагою й питання забезпечення наступності та безперервності навчання випускників шкіл, підготовки педагогічних кадрів для освітніх установ м. Одеси та інші питання соціальної сфери. 

Вміння Тетяни Георгіївни викликати особисту симпатію поряд з вимогливістю до підлеглих, творча фантазія поряд з щоденною наполегливою працею — це її таємниця значних творчих досягнень. 

За свою сумлінну працю та високий професіоналізм неодноразово нагороджувалася органами виконавчої влади. Має знак «Відмінник освіти України». Указом Президента України від 22 червня 2007 року їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України». 


Демченко Д. М., Савельева Н. В., Фурсенко Л. І. 

Педагогічний Олімп Одещини. — 

Одеса: Одеський інститут удосконалення вчителів, 2008. — 336 с. 

MMXXIV-I-XXVI-0217