Білоцерківський заклад дошкільної освіти розпочав свою роботу в 1988 році як складова частина Білоцерківського шинного заводу №2. У 1999 році дошкільний заклад був переданий до комунальної власності міста. За цей час нашими випускниками стали     тисячі дітей, адже у перші роки у закладі працювало 27 груп. 

Відповідно рішення 33 сесії Білоцерківської міської ради V скликання № 768 від 30.05.2008 р дошкільний навчальний заклад набув статус “Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 12 “Джерельце”. 

Територія закладу становить 1,9 га, яка озеленена, комфортна для дітей. Площа приміщень становить 4,707 м2. Кожна група має свій майданчик, який обладнаний необхідним обладнанням.

Заклад дошкільної освіти має типове приміщення, розраховане на перебування дітей. Всі   групи укомплектовані згідно вимог. За проектною потужністю заклад дошкільної освіти розраховано на 640 місць для дітей від 2 до 6(7) років. Ефективність навчання забезпечують спеціально обладнані кабінети і зали: 3 музичні зали, спортивна зала, басейн, кімната "сухого" плавання, кімнати Космосу, конструктивно-будівельної діяльності, образотворчої діяльності «Дивограй», народознавства, фіто вітальня, спелеокімната, кімната з вивчення правил дорожнього руху; три кабінети вчителів-логопедів, кабінети практичного психолога та соціального педагога. 

У 2023/2024 навчальному році укомплектовано 11 вікових  груп:

- 2 групи для дітей раннього віку;

- 2 групи молодшого дошкільного віку, обидві -  інклюзивні;

- 2  групи середнього дошкільного віку, з них одна - інклюзивна, інша - логопедична;

- 5 груп дітей старшого дошкільного віку, з них -  одна - логопедична, три - інклюзивні, одна - опорно-рухова.

  Заклад дошкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту",  Положенням про заклад дошкільної освіти та іншими чинними документими.  

 Діяльність колективу закладу спрямована на реалізацію завдань:

- реалізація державної політики в галузі освіти;

- збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей;

- виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення, довкілля;

- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей та нахилів;

- виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

- формування у дітей гігієнічних навичок та основ здорового способу життя, норм безпечної поведінки;

- здійснення соціально – педагогічного патронату сім’ї;

- надання всебічної допомоги сім’ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини;

- оновлення змісту освіти, апробацію нових педагогічних технологій, методів і форм навчання;

- організацію проведення корекційно-оздоровчої та профілактичної роботи з дітьми спеціальних груп. 

Пріоритетні напрями роботи закладу

Організація освітнього процесу  здійснюється згідно  Базового  компонента дошкільної   освіти, програми  розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Освітній процес  у закладі   передбачає чергування  різних  видів  діяльності. Заняття плануються з урахуванням розумового  і фізичного  навантаження. 

У освітньому процесі закладу реалізується зміст інваріантної та варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти за комплексними та парціальними програмами.

Розвивальне, особистісно орієнтоване навчання дошкільників проводиться фронтально, по підгрупах та індивідуально, залежно від змісту, завдань, складності. Колективна та групова діяльність здійснюється на заняттях, що мають визначений час, місце, обладнання. Навчання у формі занять проводиться, починаючи з 3-го року життя, з поступовим нарощуванням їх кількості та тривалості.

Максимальна кількість занять у першій половині дня у молодшій та середній групах не перевищує двох, у старшій  — трьох організованих навчальних занять. Тривалість перерв між заняттями становить не менше  10 хвилин. Щодня можна проводити одне інтегроване заняття.

У Білоцерківському ЗДО функціонує 2 логопедичні групи для дітей із загальним недорозвитком мовлення. Режим дня та розклад занять вчителів - логопедів та вихователів будуються з урахуванням вікових, мовних та індивідуальних особливостей дітей кожної вікової групи, а також корекційних задач.   У   логопедичних групах  підгрупові заняття проводяться з  двома підгрупами дітей з урахування рівня мовного розвитку. Робота з виправлення мовних недоліків здійснюється вчителями-логопедами відповідно до планів та графіків. Корекційна робота здійснюється у II половині дня вихователями спеціальних груп.

Корекційно - відновлювальна та розвивальна діяльність здійснюється практичним психологом з дітьми  всіх вікових груп згідно з графіком.

Заняття з музики проводяться в усіх вікових групах двічі на тиждень, заняття з фізичного виховання в групах раннього віку – 4 рази на тиждень (2 рази у приміщенні, 2 рази — на свіжому повітрі), у групах молодшого та старшого віку – щоденно (2 рази у спортивній залі, 2 рази —  на свіжому повітрі, 1 раз – дитячий туризм).

Господарсько-побутова праця, праця в природі, художня праця, різні види розваг плануються один раз на тиждень у  II половині дня.

З метою забезпечення повноцінного розвитку дітей, зміцнення та збереження їх здоров’я плануються заходи щодо загартування: ранкова гімнастика та гімнастика пробудження після денного сну, рухливі ігри, спортивні ігри, фізкультурні паузи, фізкультурні та оздоровчі хвилинки, Дні здоров’я, свята здоров’я тощо.

Оскільки основною проблемою, над якою працює ЗДО, є збереження та зміцнення здоров’я дитини, всі діти двічі на рік проходять загально - зміцнювальний курс у  профілактичних кабінетах, відвідують гуртки корекційно - оздоровчого напрямку. Обов’язковим є щоденний комплекс оздоровчих заходів.

Керівники  дошкільного навчального закладу:

1988 - 2005 рр. Павлова Валентина Василівна

2005 р. по теперішній час Бублик Наталія Олександрівна

Режим роботи закладу:

З понеділка по пятницю з 7.30 - 18.00

Тривалість роботи 10.5 годин.

Вихідні дні: субота, неділя та державні святкові дні.

Досягнення закладу: