Резолюція Конференції

РЕЗОЛЮЦІЯ

Сучасна система освіти потребує гнучкості та адаптивності до викликів Четвертої індустріальної революції. Українці прагнуть стати Learning Nation — нацією, яка постійно вчиться та навчає інших завдяки динамічному розвитку системи освіти. Істотну роль у підтриманні екосистеми Learning Nation відіграє кардинально оновлена система освіти. Вона включає: відкриту національну освітню платформу із сервісами для формування індивідуальних освітніх траєкторій; інтеграцію формальної та неформальної системи освіти; перетворення господарчих комплексів класичних інституцій освіти на освітні інноваційні хаби; культуру навчання впродовж життя.

Досвід українських освітян онлайн-навчання в період глобальної пандемії, пов’язаної з Covid-19, показав, що економія часу не відбувається – онлайн-викладач ще більше завантажений; викладачі закладів освіти ще недостатньо підготовлені для проведення онлайн-освітнього процесу, створення електронного навчально-методичного комплексу, електронного дистанційного курсу, електронної навчальної книги тощо. Учасники конференції бачать вирішення проблеми в: роботизації системи освіти взагалі, закладу освіти і освітнього процесу зокрема – це звільнить онлайн-викладача від зайвих звітів; підвищення інформаційно-цифрової компетентності викладачів закладів освіти (короткотермінові дистанційні курси підвищення кваліфікації – 30 год./1 кредит)

Виходячи з обговорення основних пріоритетних напрямів модернізації сучасної системи освіти на засадах нової парадигми відкритої освіти, спираючись на практичний досвід закладів освіти України та з метою забезпечення широкої підтримки освітніх реформ, учасники Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Організаційно-практичні засади розвитку цифрового освітнього простору закладу освіти» за міжнародною участю партнерів Франції та Канади

РЕКОМЕНДУЮТЬ:

І. Кабінету Міністрів України:

Відновити фінансування на державні цільові програми, які включають фундаментальні та прикладні наукові дослідження науковців України на громадських засадах у сфері післядипломної освіти і освіти дорослих.

ІІ. Міністерству освіти і науки України:

Ухвалити проєкт Норм часу для планування й обліку навчальної роботи науково-педагогічних (педагогічних) працівників закладів вищої та післядипломної освіти, яка здійснюється за дистанційною або змішаною формою здобуття освіти.

ІІІ. Закладам післядипломної освіти:

1 Активно включитись у розбудову Українського відкритого університету післядипломної освіти – першого в Україні самоврядного закладу типу розподіленого університету, який забезпечує координацію діяльності закладів післядипломної освіти і спрямовує її на реалізацію законодавства про освіту.

2. Взяти участь у популяризації ідей та наукового осмислення досвіду організації дистанційного навчання та відкритої післядипломної освіти в Україні та за кордоном через видання наукових статей у фахових та науковометричних виданнях.

ІІ. Керівникам, науково-педагогічним та педагогічним працівникам закладів освіти, методичним службам, здобувачам освіти:

1. Сприяти вдосконаленню управлінських механізмів переходу на нові моделі стратегічного управління, формування нового управлінського мислення.

2. Стимулювати розвиток системи інноваційної освітньої діяльності закладів освіти із застосуванням ідей відкритої освіти та дистанційного навчання для їхнього сталого розвитку.

3. Активно запроваджувати в освітній онлайн-процес сучасні системи управління електронними навчальними ресурсами.

4. Формувати у здобувачів освіти навички ІКТ-компетентності. Розвивати медіакультуру для забезпечення власної підготовки до ефективної взаємодії з сучасним відкритим інформаційним освітнім середовищем.

5. Забезпечувати упровадження технологій дистанційного навчання в освітній процес закладів освіти.

6. Включатись у глобальне збагачення відкритих освітніх ресурсів та сприяти зростання їхнього впливу в освіту.