Інтернет-безпека

ВАЖЛИВО САМЕ ЦІ ПОРАДИ ВБЕРЕЖУТЬ ВАШУ ДИТИНУ

Ці 20 порад допоможуть вам, батьки, не тільки навчити дітей «цифровій гігієні», але й захистити їх від багатьох інтернет-загроз.

1. РОЗМОВА. Відкриті і чесні розмови про онлайн-життя вашої дитини – один з кращих способів захисту від кібершахраїв, неналежного контенту та інтернет-цькування.

2. ВІРТУАЛЬНІ ДРУЗІ. Застерігайте дітей, що не завжди віртуальні друзі – це ті, за яких вони себе видають.

3. «ІНТЕРНЕТ-ДВЕРІ». Ваша дитина знає, що не можна відкривати двері незнайомцям? То навчіть її також не відповідати незнайомцям в мережі.

4. ПОСИЛАННЯ. Навчіть дитину не відкривати незнайомі посилання.

5. ПРИВАТНІСТЬ. Ваша дитина повинна розуміти поняття та не залишати у соцмережах особисту інформацію на кшталт домашньої адреси або адреси школи, імен батьків чи номерів банківських карт.

6. АНКЕТИ. Навіть якщо після заповнення анкети на сайті чи у соцмережі на дитину чекає приз, вона повинна розуміти всі ризики та ігнорувати «привабливі» пропозиції.

7. ГЕОМЕТКИ. Попросіть дитину не ставити геометки в місцях, де вона часто буває.

8. ІНТЕРЕСИ. Дорослі повинні знати, у яких групах у соціальних мережах спілкується їхня дитина, або мати доступ до перегляду цих чатів обов’язково з попередженням про це дитини, інакше є ризик втратити довіру.

9. КОРИСНІ ДОДАТКИ. Встановіть на телефон дитини додаток, який буде відстежувати і показувати її місцезнаходження (Kaspersky Safe Kids, «Где мои дети», Google Family Link, Kids Place та ін..).

10. ІНТЕРНЕТ ПАМ'ЯТАЄ ВСЕ. Тому дуже важливо навчити дитину спілкуватися в ньому так, щоб не було соромно ні за одне залишене слово або відправлений файл.

11. МЕРЕЖИВИЙ ЕТИКЕТ. Як і в реальному житті, ваша дитина повинна навчитись поважати приватність інших, не розпалювати конфлікти та ділитися тільки перевіреною інформацією.

12. ПЕРЕХІД У РЕАЛЬНІСТЬ. Ваша дитина повинна знати, що зустрічатись у реальності з незнайомими людьми з Інтернету – це дуже небезпечно!

13. ІНТИМНІ ФОТО. Дитина не повинна викладати або відправляти свої інтимні фото НІКОМУ І НІКОЛИ!

14. ПАРОЛІ. Ніхто не повинен знати логіни та паролі вашої дитини, крім неї та вас, якщо ви про це домовились.

15. «НІ!». Навчіть дитину говорити це слово завжди, коли хтось незнайомий, або навіть друг пропонує зробити щось недозволене або виконати прохання.

16. КОМПРОМІС. Тотальний контроль онлайн-життя може привести до конфліктів та недовіри між вами та дитиною. Йдіть на компроміси та домовляйтесь із дитиною.

17. ОНЛАЙН-ДРУЖБА. Насолоджуйтесь онлайн-простором разом із дитиною: переписуйтесь, кидайте один одному фото та смішні відео. Будьте підтримкою та другом своїй дитині.

18. ДЕНЬ БЕЗ ТЕЛЕФОНУ. Регламентуйте час проведення вашої дитини у мережі в залежності від її віку. Маленьким дітям давайте телефон по годинам, а дорослим запропонуйте хоча б один день на тиждень відмовитись від онлайн-життя.

19. КІБЕРБЕЗПЕКА У ШКОЛІ. Запропонуйте курс кібербезпеки у вашій школі.

20. БАТЬКІВСЬКИЙ ПРИКЛАД. Тільки власний приклад батьків, які сприймають Інтернет виключно як засіб отримання інформації, а не як місце, де можна приховатись від проблем, допоможе вам донести всі ці правила вище.

Сучасні діти не знають світу без Інтернету. Кожен/а 3-й/я користувач/ка Інтернету на планеті – це дитина.

Проте всесвітня мережа містить у собі чимало загроз, у тому числі пов'язаних з життям та здоров'ям дитини. Це підтверджують дзвінки на Національну дитячу «гарячу» лінію. За півтора роки ми отримали понад 35,5 тис. звернень, з яких 11,5 тис. стосуються небезпеки, з якою діти стикаються в Інтернеті.

Як захистити дитину від загроз у Інтернеті? Що порадити, якщо вона вже стикнулася з небезпеками? Наші рекомендації допоможуть зробити онлайн простір більш безпечним для дітей та підлітків.

З будь-якими питання ви можете звернутися на Національну дитячу "гарячу" лінію

В лютому року у світі та Україні відзначається День безпечного Інтернету.

Інтернет змінив світ навчання, бізнесу, стосунків та навіть дитинство стало іншим. Із наймолодшого віку діти отримують у подарунок смартфон, та чи знають батьки, вчителі та діти, які існують ризики в інтернеті та як не стати їх жертвою?

Згідно британських досліджень від NSPCC/ChildLine 6 із 10 підлітків повідомляють про те, що їх просили надіслати свої інтимні фото чи відео. 16% дітей самі надсилають свої оголені фото. Це призводить до булінгу в онлайн та школі, шантажування дітей, а інколи може коштувати і життя дитини.

З метою захисту підлітків 7- 11 класу від сексуальних ризиків в Інтернеті Дьяковою Анастасією, національним експертом із захисту дітей від насильства в офісі Уповноваженого Президента з прав дитини, спільно з видавництвом «Ранок», кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією України був розроблений план уроку для вчителя, який дозволить поговорити з дітьми та батьками на таку актуальну і непросту тему як інтимні фото в інтернеті.

Офіційний лист #stop_sexтинг.pdf

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)

під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Разом заради кращого Інтернету

Навчально-методичний посібник “Онлайк”

Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»

Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру

Робочий зошит для підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

Посібник для вчителів the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ

Цінуй своє життя, воно прекрасне!

ПРАВА ЛЮДИНИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ

Права людини та Інтернет

Дізнайся про свої права в цифровому середовищі

Відеоуроки для професіональних спільнот від проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»

Відеоурок 2 Сексуальний шантаж

Відеоурок 3 Секстинг

Відеоурок 4Секс-чатинг

Відеоурок 5Грумінг

Відеоурок 6 Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти