Зимова профілактика застуди та грипу

Чому саме осінь і зиму прийнято вважати періодом простуд і епідемій грипу?

Вчені стверджують, що справа тут зовсім не в температурі повітря та інших кліматичних змінах. Захворіти абсолютно легко можна і влітку, але от нестача вітамінів і невміння населення свідомо стежити за своїм здоров’ям дійсно найчастіше і стають причинами епідемій в холодну пору року. Якщо ж ви хочете забути дорогу до кабінету терапевта і отоларинголога — потрібно всього лише привчити себе до постійних профілактичних заходів.


Що б такого з’їсти?

При думці про застуду відразу згадуються такі продукти, як часник, лимон і мед. Дійсно, народна медицина вже давно довела їх безперечну користь, як для профілактики, так і для лікування застуди або грипу. Але не багато хто знає, що саме від нашого постійного харчування залежить, чи захворіємо ми взагалі, так як воно дуже впливає на імунну систему і загальний стан здоров’я. Що ж входить в раціон здорової людини?


По-перше — це кисломолочні продукти, бажано власного приготування, адже магазинні йогурти, хоч і багатьом подобаються на смак, приносять організму мало реальної користі.


По-друге, це продукти багаті вітаміном C — найголовнішою антизастудною зброєю. Він знаходиться в болгарському перці, шипшині, обліписі і чорній смородині, петрушці, кропі і брюссельській капусті, яблуках і цитрусових. У зимовий період для нас залишаються доступними тільки шипшина (можна заварювати чай з сушених плодів), обліпиха, яблука і, звичайно цитрусові (апельсини, лимони, грейпфрути).


По-третє, організму також важливі мікроелементи, які містяться в червоній рибі, червоному м’ясі, морепродуктах і антиоксиданти, які влітку ми черпаємо з овочів і фруктів, а взимку можемо знайти у вівсянці і цільнозерновому хлібі.


І, по-четверте, крім того, що в раціон потрібно додати все вищеперелічене, з нього ще бажано прибрати всю марну і особливо шкідливу їжу: смажене, борошняне і солодке, фаст-фуд і магазинні продукти з консервантами.


Імунні коктейлі

Імунітет — це захисний механізм нашого організму, він захищає нас від згубної дії вірусів і бактерій. Клітини, які відносяться до імунної системи, розташовані по всьому організму і для того, щоб вони справно виконували свої функції, необхідно підтримувати їх натуральними імуностимуляторами. Один із найдієвіших і безпечних засобів — фітопрепарат Імупрет, що містить екстракти 7-ми рослин, кожна з яких підібрана так, щоб підсилювати дію іншої. Його можна приймати як дорослим, так і дітям з грудного віку в якості профілактики простудних захворювань і грипу.

Загартовування і спорт

Тим, хто ніколи не захоплювався ні спортом, ні якимись видами загартовування організму складно собі уявити, що займатися цим можна почати взимку. Дійсно, краще готуватися до осінньо-зимового періоду завчасно. Але, все ж, якщо ви не встигли зайнятися цим питанням влітку, не варто відкладати зміцнення здоров’я на цілий рік. По-перше, виберіть приємний для вас вид фізичної активності, яким ви можете почати займатися регулярно (2-3 рази на тиждень). Це може бути фітнес, танці, плавання, теніс — те, що Вам більше до душі і приноситиме задоволення. По-друге, загартовування організму можна починати з контрастного душу вранці, поступово збільшуючи різницю температур.


Маленькі хитрощі

• Будьте розумні у виборі одягу, в холодну пору року важливо не надягти на себе занадто мало або занадто багато речей.

• Часто мийте руки, носіть із собою спеціальний антисептик.

• Придбайте флакон ефірної олії (існують спеціальні анти застудні суміші) — однієї краплі на зап’ястя або носову хустинку буде достатньо, щоб захистити вас від хвороби.

• Висипайтеся і менше нервуйте. Стрес, як відомо, не тільки негативно позначається на здатності організму протидіяти інфекціям і впливу навколишнього середовища, але і безпосередньо провокує виникнення хвороб. Виділяйте достатньо часу для повноцінного відпочинку і відновлення організму — і будьте здорові!