Психологія музики

музична терапія онлайн

музична терапія онлайн

Деякі вчені дійшли до розуміння того, що якщо здійснювати найглибший аналіз великого порядку життя на цій планеті, та можливо на інших, виявиться, що його складено, як музичну партитуру.

Це означає, що трансформація, яку здійснює музикант, математик, фізик, хімік, інженер чи художник у формі певного кількісного відношення, яке потім відображається у зовнішній формі, такій, що неминуче передає тон і ритм порядку: це і є музика.

Музика може передаватися за допомогою тіла в танці, тоногогіці чи мелолістиці, яка є музичною фізіогномією.



ES DE EN FR RU


Внутрішній світ людей має свою музику.

Музика внутрішнього світу людини поповнює ресурси, які дозволяють багатьом прийти до тих самих джерел, які дарують надхнення найбільшим музикантам.

Забезпечує, служить, супроводжує самопізнання потреб особистості, виходячи з радикальної посилки гармонійного та інстинктивного здоров'я, природа якого властива силам у нашому організмі.

Метою музичної терапії є гармонійне, цілісне, циркулююче здоров'я всіх частин нашого тіла.

Результатом практичної музичної терапевтичної інтроекції завжди є відновлення органічного здоров'я.

Музична терапія онлайн.

Розвиває акустичне (музичне) сприйняття себе, людей, навколишнього середовища.

Музика як терапевтичний інструментарій (від грецької terapeo - турбота (підтримка) про себе, близьких, навколишнього середовища, відносини, суспільство)

Успіх музичної терапії в першу чергу забезпечується гармонізованим впливом музики на людину.

Щоб зрозуміти, як відбувається гармонізація, пояснимо особливості музики та людини.

Почнемо з людини.

Людину утворює три складові (елемента): тілесний, психічний (душевний) і духовність.

Тілесно фізична особа сприймає вібрації фізичної "неживої" матерії.

Психічно (душевно) - біологічну "живу".

Духовно - соціокультурність.

Всі три компоненти нерозривно злиті в людині, іншими словами, при прояві одного з них - тілесного, психічного або духовного - ми можемо робити судження про стан двох інших.

Говорячи про музику - створення звуку має три рівні (шари) звуку, які можливо визначати як фізично-акустичний, комунікативно-інтонаційний та духовно-ціннісний .

Музика - звукове творіння, володіє трьома рівнями (шарами) звучання, які можна називати:

- фізико-акустичним (цей шар породжує тіло і "нежива" матерія, має хвильову несучу складову), в музичній композиції зазвичай це відтворює ритм;

- комунікативно-інтонаційний (цей шар поширюється на тіло і "неживу" матерію, душевний і духовний шари, взаємно пов'язує шари всередині самих себе і з певним типом слухачів), хвильова несуча наповнюється груповою тональністю різних складових: расових, культурних, моральних, які забезпечують пріоритетний інформаційний контакт з уже усталеним типом слухачів, в музичній композиції зазвичай це відтворює оркестрова чи групова по інструментах загальна тональність твору, яка поширюється на весь твір, або окремі його частини, іноді куплети і приспіви;

- духовно-ціннісний (цей шар поширюється на духовність, соціальність, забезпечує єдність людського, прояви існуючого трансцендентного Буття, святості і різноманітності його наявних проявів), хвильова несуча складова наповнюється соло і / або хоровою тональністю: виявляється універсальність, яка забезпечує пріоритетний інформаційний контакт з широким колом слухачів, що мають расові, культурні чи моральні відмінності, але об'єднуються навколо музичної композиції, в музичній композиції звичайно це тип тональності соло інструменту або голосу і / або хору з цифроматичною складовою кількості, і певного порядку відтворення нот.

Інструментом музичної терапії є наступне:

ТОНОГОГІКА від тонус (фр. tonalité, грецька τόνος-стрес, напруженість, лат. tonus-тон) і і гогіка (грецьке ἄγω, agogos - лідер, ведучий, супроводжує формування). Супровід та керівництво процесом стресу.

Оберіть музичну композицію, яка підійде вам для прослуховування та виконання для себе відповідного завдання (поліпшення настрою, покращення пам'яті або вивчення нової мови або уточнення мрії про відпустку або развиток потреби в покращенні контактів з жінкою/чоловіком, або бажаєте танцювати або є потреба у прояві пристрасті, тощо...)

Лягайте або сідайте комфортно, щоб спина достатньо комфортно спиралась, ноги і все тіло були трохи розслаблені (наприклад поза "кучер"). Виберіть середній розмір гучності, будьте готові включити музичну композицію.

Оберіть будь-які крапки перед вашим зором, зосередьтесь на них, а потім повільно розслабте напруження очей, коли обрані крапки почнуть поступово згасати (почнуть втрачати точні риси), включайте музику та затуляйте очі.

Переходьте до більшої концентрації на сприйнятті звуку і повністю зосередьтесь на ньому, потім поступово звертайте увагу на сприйняття музики своїм тілом, тобто слухаючи музику, намагайтеся відчути (вловити) реакцію свого тіла, як теплішають частини тіла, ноги і руки, а потім все тіло наповнюється відчуттям, яке наповнює вас від ніг через черевце до грудей та голови, відчуттям тепла, яке знаходиться в найближчому просторі до тіла.

Після прослуховування музики, повільно відкривайте свої очі і займайтесь тим, що хотіли зробити.

Музична терапія онлайн

Розвиває акустичне (музичне, саунд) сприйняття себе, людей, навколишнього середовища.

Залежно від якості, яке Ви хочете в собі розвинути здійснюйте:

Спосіб застосування:

1. (у вас занепад сил і необхідна стимуляція імунної системи) обирайте з альбому "Bedouin" композицію "Love Story";

2. (вивчити нову мову) обирайте з альбому "Trialogue" композицію "Trialogue";

3. (давно мрієте про відпустку, і поки не можете собі його дозволити) обирайте з альбому "Bedouin" композицію "Italy", або з альбома "Bedouin" композицію "Bedouin" или "Greece";

4. (поліпшити контакт з чоловіками) обирайте з альбому"Bedouin" композицію "Man";

5. (хочете танцювати, або її можна ставити періодично в період вагітності і дітям) обирайте з альбому "Four songs" композицію "Child";

6. (потрібні ніжні почуття) обирайте з альбому "Love" композицію "Pro" або з альбома "Bedouin" композицію "Love Story";

Той же самий принцип вибору застосовуйте до вибору будь-якої композиції.

Наприклад, один раз на місяць давайте послухати дитині композицію "Child" вона з альбому "FourSongs", допомагає емоційно-рівномірному розвитку дитини.

Показання до застосування

Найбільш частими показаннями до призначення музичної терапії (МТ) є: функціональні захворювання нервової системи, невроз, неврастенія, перевтома, безсоння; деякі психічні захворювання; включаючи захисні психопатії, низькі прогресуючі шизофренічні розлади і т. д .; захворювання серцево-судинної системи, гіпертонія, вегетативна дисфункція, ішемічна хвороба серця і т. д .; захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрит, спастичний коліт, виразка шлунка і т. д.; захворювання дихальної системи, включаючи бронхіальну астму, хронічний бронхіт і т. д.; захворювання сечостатевої системи; больові синдроми; Синдром Альцгеймера; аутизм, затримки розвитку, заїкання; функціональні порушення мікроциркуляції та гемодинаміки внутрішніх органів; зниження неспецифічної резистентності і резервної здатності організму (Wigram T. et al., 2002; Shushardzhan S.V., 2005a, Tüpker R., 2008).

При наявності доказів МТ призначається без обмеження віку і статі.

Протипоказання - це гострі стани, в тому числі з неясною етіологією; загальний важкий клінічний стан; неадекватність психічних реакцій; стан після лапаротомії і інший абдомінальної хірургії (для активних методів МТ); аневризми, особливо локалізація голови і грудної клітини (для вокальної терапії).

Відносними протипоказаннями є грижі (передня черевна стінка і т. д. для вокальної терапії); низька музикальність (за винятком музичної рефлексотерапії) (Шушарджан С.В., 2005А).

Залежно від діагнозу і загального стану клієнта методи МТ можуть використовуватися як самостійно, так і в поєднанні з іншими методами.

Ефективність

В даний час ефективність музичної терапії (МТ) підтверджується представниками різних наукових шкіл.

Численні дослідження, спрямовані на вивчення потенціалу МТ, показали послідовну роль МТ як антистресової терапії для адаптаційних розладів, які психосоматичні за своєю природою і засновані на емоційному стресі (Burns JL et al., 2002; Gomez P., Danuser B., 2007; Grewe, O. et al., 2007).

Дослідники в області МТ відзначили широкий діапазон ефективності її використання: розвиток комунікативних навичок і реабілітацію пацієнтів з органічними ураженнями нервової системи (Alvin D., Warwick E., 2004; Humpal M., 2007, Kwak EE, 2007, Lenvv Z., 2008; Keith DR et al., 2009 року; Walworth DD і ін., 2009 року; Standley JM, Swedberg O., 2011), формування здатності до розслаблення (Rickson DJ, 2006),

розвиток творчих здібностей, творчого мислення, естетичних потреб (Roughly ME, 2006, Wolfe DE, Noguchi LK, 2009),

корекція і відновлення емоційної сфери (Aigen K., 2009),

модуляція основних систем (Marc onato C. et al., 2001; K uhn D., 2002; Hirokawa E., Ohira H., 2003; Stefano GB et al., 2004; le Roux FN et al., 2007; Mandel SE et al., 2007),

зниження болі (Shorr JA, 1993; Müller -Busch HC, Hoffmann P., 1997; Nickel AK et al., 2002).

джерело: https://www.umj.com.ua/article/10694/muzykalnaya-terapiya-istoriya-sovremennost-i-perspektivy-razvitiya#comment-58276

музика оновлює

Yury Ivánov - з 2008 року саксофоніст, флейтист, композитор, автор інструменту музичної терапії - тоногогіка, практикуючий дитячий психолог, 1973 року народження.