Modelowanie procesów przejściowych
w silnikach indukcyjnych


Witam serdecznie w serwisie poświęconym zagadnieniu modelowania stanów przejściowych w silnikach indukcyjnych. Serwis powstał z myślą o osobach, dla których modelowanie silników indukcyjnych jest zagadnieniem nowym jak i dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie w modelowaniu maszyn elektrycznych.

Duża atrakcją serwisu jest możliwość pobrania programu komputerowego, pozwalającego na symulacje rozruchu silnika indukcyjnego przy rozmaitych warunkach zasilania i obciążenia.
Zainteresowani programem będą mogli sprawdzić go w przykładowych zastosowaniach, uzupełnianych o komentarz. Zachęcam do lektury.
Tomasz Jakóbiec

Nowości na stronach serwisu

Pobierz nową wersja programu SAT 3.0


Po blisko dziesięciu latach od ukazania się premierowej wersji programu, pojawiła się poprawiona i uzupełniona wersja 3.0. >>

Model Silnika Asynchronicznego dla środowiska MATLAB
Dzięki uprzejmości Pana Wiktora Hudego dział artykuły wzbogacił się o skrypty służące symulacji rozruchu silnika klatkowego w środowisku MATLAB. >>

W planach

 
Wzbogacona wersja programu SAT 3.0
Już niedługo zostanie udostępniona ulepszona wersja programu SAT 3.0 umożliwiająca zapis i ładowanie projektów, drukowanie oraz eksport wyników symulacji.

 
Podstrony (3): Artykuly Kontakt Program