Виховна діяльність

     Серед найважливіших проблем в усі часи і для всіх народів завжди була і залишається проблема виховання. В народі кажуть: “Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо на десятиріччя – сади дерева, якщо на віки – виховуй дітей.” Враховуючи особливу актуальність, наша школа працює над виховною проблемою: “ Реорганізація особистісно-орієнтованої  системи виховання з метою формування творчої особистості учня”.

     Серцевиною виховного процесу є особистість дитини, її здібності, потреби, інтереси, характер, самосвідомість. Визначальним принципом виховної системи в нашій школі є взаємозв’язок відносин учня з родиною, класним керівником, однолітками, соціальними об’єктами, довкіллям. Класні керівники досліджують, впроваджують передовий педагогічний досвід у практику роботи, зажди знаходяться в активному педагогічному та виховному пошуку, сприяють розвитку висококультурного і духовного оточення, а також творчому розвитку вихованців, їх естетичних смаків. Вчителі несуть дітям почуття любові, радості, спокою. Стають справжнім прикладом для наслідування.

Робота з пільговою категорією учнів у Рокитненській ЗОШ І-ІІІ ст. 

     У Рокитненській ЗОШ навчається 121 дитина, з них 29 учнів пільгових категорій. Серед них діти-сироти, діти, що знаходяться під опікою, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, діти учасників АТО, діти-інваліди, діти потерпілих внаслідок ЧАЕС. Такі діти потребують особливої уваги. Тому на початку року заступником директора з ВР Суворовою О.В. та соціальним педагогом школи Ноженко Г.А. був складений окремий алгоритм роботи з такими учнями. А саме:

1. Виявлення учнів пільгового контингенту.

2. Обстеження житлово-побутових умов проживання учнів пільгового контингенту, складання актів.

3. Відвідування місць проживання, вивчення психологічного клімату в сім’ї, виявлення потреб сім’ї.

4. Виявлення взаємовідносин учнів у колективі (соціометрія, тестування).

5. Вивчення морально-психологічного клімату в колективі.

6. Вивчення індивідуальних психологічних якостей таких учнів (тестування, анкетування).

7. Складання психолого-педагогічної характеристики.

8. Вивчення ступеня дотримання вчителями педагогічного такту, делікатності в спілкуванні з учнями, дотримання педагогічної етики.

9. Контроль за відвідуванням занять, контроль харчування, медичних оглядів.

10. Виявлення природних нахилів, обдарованості, створенні ситуації успіху.

11. Залучення учнів пільгового контингенту до занять в гуртках та секціях спортивного та художньо-естетичного напрямів.

12. Здійснення активних форм роботи (диспутів, вікторин, літературних та тематичних вечорів, рингів, дискусій та ін.), що спрямовані на формування в учнів пільгового контингенту загальнолюдських цінностей та рис загальнолюдської моралі.

13. Проведення індивідуальної роботи (класний керівник, практичний психолог, соціальний педагог) з опікунами.

14. Проведення індивідуальної роботи, організації додаткових занять та допомоги (учнівської та вчительської) з невстигаючими учнями.

15. Проведення батьківських лекторіїв на теми зміцнення здоров’я, профілактики шкідливих звичок, формування засад здорового способу життя, соціального захисту учнів пільгової категорії.

У Рокитненському НВК намагаються зробити так, щоб діти пільгових категорій мали можливість цікаво й з користю проводити своє дозвілля. 

 Адміністрація школи вже розпочала роботу щодо організації літнього оздоровлення дітей. Посмішки дітей – це щастя. Соціальний захист учнів пільгових категорій – одне з пріоритетних завдань адміністрації та педагогічного колективу Рокитненського  НВК.

ФОТОЗВІТИ 

Фотозвіт про пророблену виховну роботу можна переглянути за наступним посиланням: 

Фотозвіт з виховної роботи за І семестр 2016-2017 н.р.