Соціально-психологічна служба

     Робота шкільного психолога в школі є цілісною, системно організованою діяльністю, в процесі якої створюється соціально – психологічні й педагогічні умови для успішного навчання та психічного розвитку кожної дитини в шкільному середовищі. Це мають бути такі умови, які дозволяли б дитині в найбільш сприятливій формі об’єднати завдання особистісного психологічного розвитку, освіти, соціалізації й у вирішенні кожного з них досягти певних особистісно значущих та соціально прийнятих результатів. Що ж необхідно зробити для створення таких умов та якими засобами їх створювати?

     По- перше, дитину треба знати. Необхідно мати чітке уявлення про рівень її розвитку, актуальні та потенційні можливості, потреби й життєве орієнтування. Тому на початку навчання учнів у 1 класі психологом Шавровою Л.І.  щоразу проводять вивчення пізнавальних процесів школярів, загальної обізнаності учнів, рівня адаптації у навчальному закладі, для того, щоб зрозуміти чи є дитина підготовленою до шкільного навчання, вивчити її слабкі та сильні сторони, психологічні проблеми, якщо такі є.

     Ця робота дає можливість сформувати три взаємопов’язані завдання психолого – педагогічного супроводу дитини у подальшому навчанні:

- системне дослідження психолого – педагогічного статусу дитини та динаміки її психічного розвитку;

- створення соціально- психологічних умов для розвитку особистості учня;

- створення соціально – психологічних умов для надання допомоги дітям, які мають проблеми в психічному розвитку та навчанні .

     Тому особлива увага приділяється саме роботі з учнями початкової школи, що дає можливість допомогти гармонійному, психологічному та інтелектуальному розвитку дитини у подальшому.

План заходів Рокитненської гімназії з дошкільним структурним підрозділом виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області,  спрямованих на протидію булінгу (цькування) в закладах освіти.




Інформаційно-просвітницька діяльність серед учасників освітнього процесу

Назва заходу


Відповідальні


Інформаційно- просвітницьке антибулінгове заняття «Ти не один» 2-11 клас

Інформаційно- просвітницьке заняття «Кібербулінг: загроза ХХІ століття» 3-11 класи

Інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) на шкільних стендах, сторінці школи в фейсбук та класних групах в вайбер. 




Соціальний педагог



Соціальний педагог


Практичний психолог


Профілактична діяльність спрямована на запобігання вчиненню дитиною та стосовно дитини булінгу (цькування)

Тренінг «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» 6-9 класи

Психологічна настільна гра               Г. Хорна «Перепічка» 5-8 класи

Казкотерапевтичний тренінг- гра «Колючка» 5 клас

Дослідження емоційних зв`язків у групі учнів, адекватності уявлень учнів про свій статус в емоційній структурі групи, визначення осіб, що мають психологічний вплив у колективі. Соціометрія (автор Дж. Морено) 5-9 класи

Урок - квест на тему: «Тест білборда та кохання в Інтернеті» 7-11 класи

Практичний психолог


Практичний психолог


Практичний психолог


Соціальний педагог






Практичний психолог, педагог- організатор