Шкільне самоврядування

Post date: Mar 26, 2016 9:43:15 PM

     Від шкільної демократії – до демократизації суспільства. Згідно з Конституцією, Україна є демократичною державою, оскільки носієм суверенітету і єдиним джерелом державної влади в Україні є народ, який здійснює владу, як безпосередньо шляхом виборів, референдумів, тощо, так і через органи державної влади і місцевого самоврядування. Сьогодні, враховуючи європейський курс нашої держави, слова «децентралізація», «громада», «самоврядування», «демократія» дуже актуальні.

Одним з компонентів виховання в Рокитненській школі є формування демократичної культури як основи розвитку громадянського суспільства через реалізацію демократичних принципів у всіх аспектах шкільного життя та сприяння розвиткові шкільного самоврядування. Сьогодні сучасна школа повинна дати учням не тільки певні знання, уміння та навички, але й виховати соціально адаптовану та громадсько-орієнтовану особистість, яка після закінчення школи успішно займе своє місце в житті. Саме в школі учням необхідно дати знання, що надалі дозволять їм орієнтуватися в безлічі співтовариств і робити правильний вибір, тому що вже в шкільному віці формується громадській світогляд дитини.

     15 березня в Рокитненській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося чергове засідання Ради шкільного самоврядування. На засіданні педагогом-організатором Вітер П.С. був проведений тренінг на тему «Лідерство». Після чого були розглянуті питання щодо структури учнівського самоврядування школи, виборів президента школи. Заступник директора з ВР Суворова О.В. звернула увагу присутніх, що до 10 квітня будь-який учень 7-10класів (окрім невстигаючих та порушників дисципліни) може подати свою кандидатуру на місце президента школи. На посаду лідера учнівського самоврядування має право балотуватись людина ерудована , відповідальна , самостійна у виявленні своїх думок , толерантна , цілеспрямована , культурна, з високими організаторськими здібностями .Також на засіданні були розглянуті питання типу : «Яким ви бачите майбутнє школи?», «Що треба зробити, щоб покращити шкільне життя?», «Як треба боротися з правопорушниками?», «Як підвищити результативність знань учнів?», «Чи треба викликати невстигаючих учнів на штаб профілактики?», «Яким є місце учнів в управлінні школою?». Пропозиції учнів дивували, слушні учнівські поради бралися на замітку. Приємно, що в школі виховується «громадянське суспільство», якому не байдуже майбутнє школи.