Zloty turyst.-ekolog.

Zloty turystyczno-ekologiczne organizowaliśmy od momentu założenia naszego Stowarzyszenia czyli w latach 2003-2008, a później (w latach 2009-2011) jako kolonie letnie z elementami ekologii.

Kontynuowaliśmy działalność, która została zapoczątkowana w Puławach przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych. Pierwsze zloty były organizowane w ścisłej współpracy z PTSM w Lublinie. Nabór uczestników odbywał się za pośrednictwem oddziałów wojewódzkich i szkolnych kół PTSM. Cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, co zmotywowało nas do wydłużenia imprezy z 3 dni do 7-10 dni.

Jednak w ostatnich latach zaczęło ubywać nauczycieli chętnych do organizowania drużyn na wyjazd wakacyjny do Puław. W związku z tym przenieśliśmy realizację zlotów w Góry Świętokrzyskie. Niestety zauważamy, że duch turystyczny wśród nauczycieli i uczniów zdecydowanie upada. Szkolne koła PTSM są nieliczne.

Brakuje nam tych wspaniałych nauczycieli-zapaleńców, którzy wspólnie ze swoimi uczniami na pieszo przemierzali turystyczne szlaki w poszukiwaniu przygody i przyjaciół, a przy tym poszerzając wiedzę ekologiczną i poznając nasz piękny kraj.

W bieżącym roku planujemy reaktywować tę piękną ideę zlotów turystyczno-ekologicznych.