Історія закладу

         Нашому закладу - 95 років ! 

            Ювілей навчального закладу - це завжди зворушлива та пам'ятна подія, що торкає найтонші струни душі колишніх і сучасних випускників, педагогів – молодих і тих, що вже на заслуженому відпочинку. 

А ми, колектив, бережемо і примножуємо всі надбання, щоб кожен казав –це школа мрій . Вашій увазі пропонуємо відеоролик присвячений цій даті.

Шкільні роки не витруться із пам’яті ніколи.

Вони, як той далекий малиновий дзвін.

Усім випускникам нашого ліцею

Шлемо привіт й низький уклін.

Відеоролик  дивись тут:   https://drive.google.com/file/d/1H_yxFrAb8nTDRCBVX1McsmO8yEXW-i8Y/view?usp=sharing

Історія нашого ліцею

         Серед мальовничого селища Нова Борова красуються будівлі нашого рідного ліцею.

          Кожен з нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає теперішнього. Для народу його історія – це не просто минуле, це його душа. Хто з нас, не знаючи історії, зможе пояснити, чому українці так шанують землю, а працю на ній називають священною; чому вінок і писанка мають глибоке символічне значення для нашої культури; чому українська мова послуговується літерою «ї», якої немає в жодній іншій мові світу? Той, хто не знає національної історії ніколи не зможе зрозуміти свого народу й діяти на його благо.

          Наше селище та ліцей мають велику історію.


           Історія навчального закладу починається у 20-х рр. Маленькій хутір і станція Турчинка об’єдналися  у єдине селище, яке поступово розросталося у великий населений пункт, а тому виникла потреба у відкритті школи. До цього часу діти мешканців селища ходили до школи сусідніх сіл: Фасової, Турчинки, Топорища, Салів, Кропивні. 

           За вимогою робітників залізниці та комітету незаможних селян було засновано початкову школу, школі був відведений будинок контори лісопильні.

           Уперше учні сіли за парти 11 листопада 1926 року. Так запрацювала «Фонтанська 4-річна школа Ісаківської сільської ради Володарського району Київської області Житомирської округи».

Перша школа . 1926 рік

           Навчання в школі розпочали 35 учнів першого класу, 20 учнів другого класу до четвертого класу було зараховано 6 учнів. Перший учитель, завідуючий і організатор школи – Дубина Антон Гаврилович.  За недостачею парт навчання проводилося у дві зміни. 

           Другим учителем і директором школи із січня 27 року стала Рахман Софія Борисівна.

           У 1931 – 1932 навчальному році Фонтанську 4-річну школу було реорганізовано у Фонтанську семирічну. Першим директором семирічки був Соловйов Петро Олександрович.

   У 1936 році Фонтанську семирічку було реформовано в середню школу. Першим директором був Стасюк Василь.

         Перед початком війни, у 1941 році, у школі було 17 класокомплектів, де навчалося 486 учнів.

         З 1926 по 1941 роки у школі працювало 48 педагогів.

       З початком війни всі військовозобов’язані чоловіки пішли на фронт. Навчальне обладнання, бібліотека й кабінети школи під час війни та окупації місцевості були пограбовані, навчальний заклад не працював.

        Після звільнення району від німецьких окупантів навчання відновилося, але в дуже складних умовах. Доки ремонтували напівзруйноване шкільне приміщення, в якому був табір смерті євреїв, заняття проводилося в будинках мешканців. Протягом літа 1944 року школу відремонтували.

        У 1951 році – Фонтанську школу реорганізовано в Новоборівську семирічну школу Володарсько-Волинського району Житомирської області, а в 1953 році побудовано нове двоповерхове приміщення (введене в експлуатацію у 1956 році ), в якому навчалося 780 учнів, працювало 49 вчителів.

         З 1960 по 1970 заклад носить назву Новоборівська середня загальноосвітня трудова політехнічна школа з виробничим навчанням. Учні старших класів здобувають професії, навчаючись в школі. Значна частина випускників працює на підприємствах Володарщини.

      1980 – 1990 рр. – заклад реформовано в Новоборівську середню школу № 1.

           У 1991 році побудовано новий корпус Новоборівської загальноосвітньої школи. Відтоді навчання ведеться у двох корпусах.



        2008 р. – заклад, реорганізовано в Новоборівський навчально – виховний комплекс « ДНЗ – ЗНЗ 1-3 ступенів».

       Рішенням 33 сесії шостого скликання Новоборівської селищної ради від 30.06.2014 р. № 560 було реформовано Новоборівський НВК « Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад 1-3 ступенів» у Новоборівський загальноосвітній навчальний заклад 1-3 ступенів – ліцей.

       З 2012 р. працює програма  «Шкільний автобус»

       2017 рік. Рішенням 8 сесії першого скликання Новоборівської селищної ради Хорошівського району Житомирської області створено опорний навчальний заклад в рамках проєкту по децентралізації освіти та оптимізації мережі шкіл на базі Новоборівського навчального закладу 1-3 ступенів – ліцею.

      Відповідно до рішення 26 сесії сьомого скликання Новоборівської селищної ради від 11 квітня 2018 року № 593 утворено Небізьку філію опорного закладу Новоборівського ліцею.


08.06.2018р. на території ліцею відкрито спортивний майданчик із штучним покриттям.


         Цього ж року виграли конкурс на оснащення кабінетів географії, біології, математики, фізики  ( з мультимедійними дошками).

У вересні відкрили медіатеку.


           Рішенням 30 сесії 7 скликання Новоборівської селищної ради від 07.09.2018 року № 715 затверджено Статут Новоборівського ліцею Новоборівської селищної ради Хорошівського району Житомирської області.

           Земельна ділянка площею 3,400 га для будівництва та обслуговування закладів освіти перебуває в користуванні навчального закладу.  На території закладу функціонує відділ освіти, охорони здоров’я, соціально-культурної сфери Новоборівської селищної ради; інклюзивний центр; історико-краєзнавчий музей; ЦДТ; бібліотека та Новоборівський центр розвитку дитини «Сонечко».

          У 2018 році відбулася модернізація ліцею: теплосанація будівлі.         

2018- 20р.р. – Термомодернізація  закладу.

2019 рік  Велопарковка

         14.07.2020 розпочато капітальний ремонт шкільної їдальні та холу. Їдальню відкрито 8 грудня. Замінили теплотрасу (від котельні до корпусів).

Відкриття їдальні 8.12.2020р.

2020  -   Капітальний ремонт холу.

Їдальня перед відкриттям

Спортзал   до ремонту

Оновлений спортзал

8 листопада 2021р – розпочався ремонт спортзалу центрального корпуса. 

Здано: серпень 2022.


            За період існування школи заклад випустив тисячі своїх вихованців, з яких більше двохсотень учнів нагороджені золотими і сріблими медалями « За особливі успіхи у навчанні». Доля, життєвий шлях кожного випускника школи, це той лакмусовий папірець, по якому ми звіряємо результати нашої спільної роботи. Спільної роботи самого учня – випускника, батьківської громадськості, педагогічного колективу школи.

          Станом на 1.09.2022р. в ліцеї навчається 487 учнів та працюють 49  вчителів  та обслуговуючого персоналу 23 у ліцеї та 8 у філії (кухарі, опалювачі, техпрацівники, 2 медсестри, двірник, лаборант).  Об’єкт  є  комунальною власністю  громади  та  знаходиться в оперативному  управлінні  школи.

          Сьогодні ліцей - це культурно-освітній центр селища, який, поєднуючи традиції і новаторство, крокує в майбутнє, щоб вихованці гідно прийшли на зміну старшим поколінням. Нині навчальний заклад працює в особливому інформаційно- особистісному режимі, забезпечуючи рівний доступ до якісної освіти кожного учня, створюючи при цьому умови індивідуального розвитку, психологічного комфорту, емоційного насиченого середовища.

          Ми живемо разом, ми вчимося разом, ми думаємо разом і спільно творимо історію Новоборівського ліцею.

 

          Історія закладу продовжується… Попереду сторічний ювілей.