Безпека життєдіяльності

         Навчання педколективу

 Увесь педагогічний склад ліцею (36 чол.) пройшли навчання з мінної безпеки та отримали сертифікат

Єдиний урок з правил безпеки дорожнього руху

Клас безпеки

З метою виховання у школярів базового поняття основ безпечного середовища, засвоєння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, у нашому закладі створено клас безпеки. Активно долучились всі вчителі ліцею до облаштування кімнати, виготовлені методичні та агітаційні матеріали, включаючи матеріали для інклюзивного навчання. Заняття проводяться за зональним принципом організації освітнього простору, що сприяє оптимізації освітнього процесу та систематизації сприйняття інформації. Тематичне зонування наступне: «Мінна безпека», «Домедична допомога», «Цивільний захист», «Пожежна безпека», «Зона психологічного розвантаження». Будемо вдячні всім, хто допоможе з технічним обладнанням для проведення занять. Готові співпрацювати з територіальним органом ДСНС, Національною поліцією України, закладом охорони здоров`я та виконавчою владою для проведення інтерактивних занять з безпеки учнів.

День цивільного захисту 

Виховна година  яка була проведена у 10-А класі за темою: « День Цивільної оборони. Дії населення під час надзвичайних ситуацій,  18.04.2023р» 

«Знай і пам'ятай»  (До Дня цивільного захисту) 6-Б

9-А клас. День цивільної оборони. Виховна година "Дії населення під час надзвичайних ситуацій"

7-А Усний журнал « Цивільний захист» 

11-А клас. Урок до Дня  цивільного захисту  « Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти» 

Тематична виховна година "Обережно, міна!" 6-Б клас.  Класний керівник Єпіфанова В.О.

Алгоритм дії керівника навчального закладу 

при отриманні інформації анонімного повідомлення

терористичного характеру

1.        Посадова особа навчальної установи при отриманні інформації щодо його замінування зобов'язана:

- негайно повідомити територіальний орган Головного Управління Національної поліції  (тел. 102,  0412 407 000),Управління СБ України в Житомирській області (тел.(0412)  47-21-52),   Головного   Управління   надзвичайних ситуацій України в Житомирській області  (тел. 0412 421 513 ).


2.  Керівник установи a6o особа, яка приймає таке повідомлення від громадян (i потім повідомляє органи Національної поліці’і СБ Украі’ни), повинні намагатись уточнити і мати наступні дані:


3. Керівник навчальної установи a6o особа, щo виконус його обов’язки, після отримання повідомлення та доведевня інформації до правоохоронних органів повинна організувати:

П О Р Я Д О К   Д І Й

прн виявленні підозрілого предмету з ознаками вибухового пристрою:

                                                  УВАГА!  КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1.          Торкатися вибухонебезпечного a6o підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводили будь які манілуляції з ним.

2.        Будь яким чином впливати на предмет, піддавати його механічному, термічному, акустичному, світловому a6o іншому впливу.

3.       Самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, вапізи.

4.       Намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет.

5.       Використовувати поруч з предметом відкритий вогонь, палити, використовувати електронагрівальні прилади.

6.       Користуватися поруч з предметом засобами радіозв'язку, мобільними телефонами та іншими приладами mo передають радіосигнали.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Знешкодити вибуховий пристрій a6o локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечшіоі зони.





                                  Ознаки що можуть вказувати на наявність вибухового пристрою


ПАМ’ЯТАЙТЕ! Зовнішній вигляд саморобного вибухового пристрою, часто, приховує його справжнє призначення. У якості маскування для вибухових пристроїв використовуються такі звичайні побутові предмети як пакети, коробки, сумки, згортки, іграшки, предмети побуту та ін.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Що дзвінки за номерами телефонів аварійних служб 101, 102, 103, 104 безкоштовні з будь-яких телефонів та можливі навіть за відсутності коштів на рахунку.


Протокол роботи колективу Новоборівського ліцею у випадку знаходження вибухового пристрою або предмета, схожого на нього

П А М ' Я Т К И

   Найбільший скарб кожної  людини - її життя та здоров'я.

 На жаль, розуміння цього до багатьох приходить лише тоді, коли трапляється лихо. Особливо вразливими у непередбачуваних ситуаціях є діти. Щоб уникнути лиха, їм бракує обережності, спритності та елементарного життєвого досвіду. Перші уроки безпеки маленький громадянин отримує, звісно, у колі сім'ї та дошкільних навчальних закладах.

Шановні батьки!

-  Не залишайте дітей без нагляду!

- Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!

- Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

- Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це.   Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя,а щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди потрібно надавати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.   Пам 'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих.

                                                Пам'ятка для батьків «Обережно лід»


Де тонко - там і рветься. Специфічно зимовий спосіб загинути - провалитися під кригу.   Діти ж не розуміють, що якщо опинитися в крижаній воді, то шансів вибратися без  сторонньої допомоги - немає практично жодних. Щорічно в Україні жертвами незміцнілої криги стають від 50 до 100 осіб, ще стільки ж вдається витягнути з води випадковим перехожим або рятувальникам. Тому не зайве буде нагадати, що безпечною вважається крига зеленуватого відтінку завтовшки не менш як 7 см, якщо ви йдете один, і не менше як 10-12 см - для катання на ковзанах (масового катання - 25 см). Якщо ви опинилися в крижаній воді, намагайтеся без різких рухів, не відламуючи кромку, вибиратися на кригу спочатку грудьми, потім по черзі витягуючи ноги. Якщо на ваших очах провалилася людина, то наближатися до неї потрібно тільки повзучи, широко розкинувши ноги і руки. За два-три метри від того, хто провалився, киньте йому ремінь, шарф або завбачливо прихоплену дошку, товсту гілку дерева. Відступати до берега, як би не хотілося підвестися і побігти, потрібно теж повзучи - інакше шанси опинитися у воді удвох збільшаться вдвічі. 

Будьте обережні на воді!

Не забувайте, що відпочинок на природі, біля води може доставити не тільки задоволення і насолоду, але й принести нещастя. Недотримання елементарних правил поведінки на воді закінчується трагедією.

Пам'ятайте!

1. Не запливайте за обмежувальні буйки.

2. Не пірнайте з берегу в невідомих вам місцях (глибина може бути недостатньою для пірнання).

 3. Не допускайте переохолодження тіла у воді, при появі судом негайно вийдіть з води.

4. Стримуйте оточуючих від необережних вчинків.

5. Не залишайте дітей без нагляду старших. Забороняйте дітям, молодшим десяти років самостійно заходити у воду.

6. Не заходьте у воду в нетверезому стані.

 7. При рятуванні потопаючого звільніть його організм від води і робіть штучне дихання до відновлення серцевої діяльності. Викличте швидку допомогу.

8. Під час надання допомоги травмованому (голова, шия, спина, кінцівки) забезпечте йому повний спокій і викличте швидку допомогу.