Nokinka na chaloupce v Klikově v roce 2017

Tento rok byl rokem úporných stavebních prací na chatičce. Odpadla tak klasická májová chaloupková návštěva a k první cestě do Klikova došlo až začátkem prázdnin. Nejdříve se pisatel projel nostalgickým motoráčkem po Posázavském Pacifiku, krátce nato konečně na chatičce postavil dřevníček a pak už hurá také na chaloupku.

Mimořádně vlastivědná návštěva 5.-10.července

Cestou cotoni na Želivu, slavné Terezčino údolí, zmrzliny U Barunky

Ve středu 5.července jsme vyjeli do Klikova přes Želiv, kde bylo naplánováno setkání cotonů. Byla sice středa, ale zároveň také svátek a začátek prázdnin. Po dlouhém popojíždění po dálnici se nám konečně podařilo odbočit na Chocerady a do Želivu pokračovat po okreskách. Tato cotonní akce je podrobně zdokumentována v samostatném článku. Výlet tedy začal vlastivědným zážitkem a vlastivědě ještě nebyl zdaleka konec. Do Klikova jsme dojeli přes Pelhřimov. Druhý den ráno jsme šli do krámu, odpoledne si parádně zakoupali a koupel zakončili zmrzlinou U Barunky. Další den jsme si pak dopoledne v Suchdole dali zmrzlinu u Evy Halámková, k večeru jsme si zakoupali na okraji Velké pískovny a Nokinka si parádně zabrodila. Zmrzlina U Barunky samozřejmě koupel zakončila. V sobotu 8.července 2017 konečně došlo na výlet do Terezčina údolí. Podrobně je vše samozřejmě zpracováno na samostatné stránce. Další den byl vysloveně krásný, vlahý, s občasnými deštíky, večer s koupelí a zmrzlinou U Barunky. V pondělí jsme pak po příjemném dopoledni na chaloupce odjeli na chatičku, kde jsme jen provedli zálivku a pokračovali dále do Prahy.