Naposledy se Vitárka vydala na chaloupku ve středu 27.července 2016. Vydala se z návsi Kaliště, protože výstavba znemožňovala přímý odjezd od chatičky. Před tím se podařilo otestovat Gábinu při půlení betonových cihel. Do Kaliště jsme vyšli kolem třetí a v pohodě dojeli do Klikova. Tam již čekala Mercedes, Sofie a Kuba. Během procházky do Parisu jsme našli vytrhnutou břízu, tak jsme jí odnesli domů, třeba se na chatě chytne. Ostatně po návratu se spustil déšť. Druhý den bylo pod mrakem, Nokinka blbla s Mercedes, do Suchdola jsme se podívali Peugeotkem, navštívili kozičky a psouna, kolem druhé jsme se s Mercedes rozloučili. Začalo drobně pršet. Po návratu z procházky s dalekohledem pak přijel Pája se Sofinkou. Další den Vitárka dojela pro kozí sýry ke psounům, naposledy se rozloučila s chaloupkou, kam jezdila devět let a vydala se na chatičku. Jelo se jí pěkně, až před Benešovem nastal kolaps. Tak se projela městem Piaristů. Zdržení způsobilo, že nás od Senohrab pronásledoval slejvák, navíc u čističky byl neprůjezdný vodní příkop. Potřebné věci tak na chatičku dovezlo Motúčko. Další den, to byla sobota, odjela Vitárka s Pavlem a Růžou do Mníšku pod Brdy a Mercedes, Sofie a Kuba přijeli a podívali se k řece. Večer pak Viktor ve tmě přivezl Vitárku a všichni měli z Vitárky velikou radost. Druhý den ještě Vitárka vyvezla Kubu se Sofií do Kaliště. Vitárka pak ještě odvezla Růžu s Filipem až do Ďáblic a spokojeně se vrátila domů. Pisateli se narodila ten den vnučka Viktorka. V pondělí 1. srpna jsme se s vědomím, že Vitárka se bude mít dobře a bude i nadále často s námi, vydali ke Smažíkovi pro Smažíka. Začala tedy éra výletů na chaloupku Smažíkem.