Nokinka na chaloupce v Klikově v roce 2019
Bohužel z tohoto roku nemáme fotografickou dokumentaci, i když si na její pořizování vzpomínáme. Musíme tedy více sáhnout do paměti, samozřejmě s pohledem do záznamů písemných. Tedy na chaloupku jsme se vydali v pondělí 8.července. Vyjeli jsme z chatičky, kde jsme si byli krátce zalepit další pár dlouhých dlaždic na podlaze. A týden před tím při nákupu lepidla si v Mukařově před stavebninami holčička povodila pejska. Nokinka se prostě vždycky líbila. Do Klikova jsme dorazili večer a prošli se s pejskem do Parisu. Večer v televizi Ventura střílel na nějaké trati v Jižní Americe. Druhý den to bylo docela na svetr, ale bylo příjemně. Ráno jsme si povodili pejska do krámu, pak bez něj do Suchdola a odpoledne s pejskem kolem zvířátek. Tentokráte kolem nového rybníčku u odbočky ze silnice. Došli jsme až do lesa, tam bylo plno borůvek, žádné však houby, ale pěkná procházka to byla. Další den jsme došli až na konec pískovny a došlo i na pěkné zakoupání si. Na cestě zpátky jsme si dali kapří hranolky a malinovku. Ve čtvrtek došlo na krásný výlet do Chlumu u Třeboně. Tady je škoda ztracených fotek veliká. Pamatujeme na snímky stoupání ke kostelu, na Nokinku u kamenného vodního díla, na cestu podél potoka. Moc velká škoda, že jsme fotky ztratili. Pamatujeme, že výlet byl zakončen obědem na břehu rybníka, chutnala dršťková, smažák a cmunda. Na pěkný večer navázala ještě večer procházka kolem prasátek. To byla vlastně poslední procházka Nokinky bez ségry. Ta se za pár měsíců narodila v Ústí nad Labem. V noci pršelo, před den došlo na kontrolu kotle a po ní k odjezdu na chatičku. Po příjezdu přišla bouřka a druhý den dost pršelo. Byl to rok po roce katastrofálního sucha, takže i tak radost.
K dalšímu výletu došlo Alfičkou v úterý 27.srpna. Byly to horké dny. V Klikově čekala Sofie s Agi a kamarádkou Péťou a babička. Večer jsme se prošli kolem prasátek, Agi jezdila na koloběžce. Na závěr procházky jsme si v hospodě dali večeři a malinovku a přečkali tam bouřku. Druhý den odjela Sofie a babička s Kačenkou odjeli do Suchdola. Druhý sen pak rovněž samy jeli do Třeboně. Tyto dva dny odpoledne jsme jezdili na pískovnu autem, Nokinka nemusela ťapat po horkém asfaltu. V pátek jsme se jenom prošli přes řeku do lesíka a odpoledne odjeli do Prahy.