Заняття №8

Зміст | Заняття: №1 №2 №3 №4 №5 №6 №7 №8 №9 | НОВИНИ

Інформаційні технології у проектній діяльності. Створення, публікація веб-ресурсів

1. Принципи роботи у середовищі розробки програм

WYSIWYG (МФА: [ˈwɪziwɪɡ]) — акронім від What You See Is What You Get (англ. що бачиш, те й отримуєш).

Застосовується до комп'ютерних програм, які надають можливість користувачу бачити щось дуже подібне до кінцевого результату під час створення документів або зображень. Наприклад, користувач може бачити на екрані, як виглядатиме документ, видрукований на папері або відображений у веб-оглядачі.

Програма візуальної розробки веб-сторінок: Adobe Dreamweaver

Програми, в яких використовується WYSIWYG:

Існує безліч способів створення власного сайту – від використання готових шаблонів на Narod.ru до звернення за оголошенням типу "створення сайтів за два дні від 300 рублів". Створити свій власний блог або простеньку домашню сторінку може навіть дитина. Саме тому похвалитися наявністю свого сайту в Мережі може майже кожен. Різні сервіси надають у розпорядження будь-якого охочого сайти-конструктори, які за лічені секунди створюють простеньку особисту сторінку користувача. Таких сторінок в Інтернеті сотні й сотні тисяч. Як правило, вони схожі один на одного і не запам'ятовуються. Для тих, хто використовує безкоштовні онлайнові інструменти для створення особистої інтернет-сторінки, власний сайт – найчастіше забава, люди створюють сторінку і забувають про неї. Зміст на ній у більшості випадків зводиться до публікації фотографій своєї собаки і декількох відомостей "про себе".

Повний текст статті: Візуальні редактори для швидкого створення сайтів.

Додатково:

Принципи роботи у середовищі візуальної розробки програм

Спробуйте онлайн редактор: http://liveweave.com/

2. Програмний проект і файли, що входять до його складу

Проект – це набір файлів, з якими користувач працює під час створення прикладної програми в об’єктно-орієнтованому середовищі програмування.

Проект, створений у певному середовищі програмування може містити велику кількість файлів.

... редагується ...

3. Створення, виконання найпростішого програмного проекту

При створенні й розвитку програмного засобу рекомендується застосовувати такі загальносистемні принципи:

Рисунок: http://scpd.stanford.edu

  • принцип включення, який передбачає, що вимоги до створення, функціонування та розвитку ПЗ визначаються з боку більш складної системи, що включає його в себе;

  • принцип системної єдності, який полягає в тому, що на всіх стадіях створення, функціонування та розвитку ПЗ його цілісність буде забезпечуватися зв'язками між підсистемами, а також функціонуванням підсистеми управління;

  • принцип розвитку, який передбачає в ПЗ можливість його нарощування та вдосконалення компонентів і зв'язків між ними;

  • принцип комплексності, який полягає в тому, що ПЗ забезпечує зв'язаність обробки інформації, як окремих елементів, так і для всього обсягу даних в цілому на всіх стадіях обробки;

  • принцип інформаційної єдності, тобто у всіх підсистемах, засобах забезпечення і компонентах ПЗ використовуються єдині терміни, символи, умовні позначення і способи подання;

  • принцип сумісності полягає в тому, що мова, символи, коди та засоби програмного забезпечення узгоджені, забезпечують спільне функціонування всіх підсистем і зберігають відкритою структуру системи в цілому;

    • принцип інваріантності визначає інваріантність підсистем і компонентів ПЗ до оброблюваної інформації, тобто вони є універсальними або типовими.

Етапи створення програм

  1. Системний аналіз. У рамках цього етапу здійснюється аналіз вимог, що пред'являються до програмної системи. Він проводиться на основі первинного дослідження всіх потоків інформації при традиційному проведенні робіт і здійснюється в наступній послідовності:

    1. уточнення видів і послідовності всіх робіт;

    2. визначення цілей, які повинні бути досягнуті програмою, що розробляється;

    3. виявлення аналогів, що забезпечують досягнення подібних цілей, їх переваг та недоліків.

    4. Зовнішнє специфікування. Полягає у визначенні зовнішніх специфікацій, тобто описів вхідної та вихідної інформації, форм її подання і способів обробки інформації. Реалізується у такій послідовності:

      1. постановка завдання на розробку нової програми;

      2. оцінка цілей розроблюваного програмного продукту.

      3. Далі, при необхідності, етапи 1-2 можуть бути повторені до досягнення задовільного вигляду програмної системи з описом виконуваних нею функцій і деякої ясністю реалізації її функціонування.

    5. Проектування програми. На цьому етапі проводиться комплекс робіт із формування опису програми. Вихідними даними для цієї фази є вимоги, викладені у специфікації, розробленої на попередньому етапі. Приймаються рішення, що стосуються способів задоволення вимогам специфікації. Цю фазу розробки програми поділяють на два етапи:

      1. архітектурне проектування. Являє собою розробку опису програми у найзагальнішому вигляді. Цей опис містить відомості про можливі варіанти структурної побудови програмного продукту (або у вигляді кількох програм, або у вигляді кількох частин однієї програми), а також про основні алгоритми, і структури даних. Результатом цієї роботи є остаточний варіант архітектури програмної системи, вимоги до структури окремих програмних компонентів і організації файлів для міжпрограмного обміну даними;

      2. робоче проектування. На цьому етапі архітектурний опис програми деталізується до такого рівня, який робить можливими роботи з її реалізації (кодування і збірці). Для цього здійснюється складання і перевірка специфікацій модулів, складання описів логіки модулів, складання остаточного плану реалізації програми.

  1. Кодування і тестування. Ці види діяльності здійснюються для окремих модулів і сукупності готових модулів до отримання готової програми.

  2. Комплексне тестування.

  3. Розробка експлуатаційної документації.

  4. Прийомо-здавальні та інші види випробувань.

  5. Коригування програм. Проводиться за результатами попередніх випробувань.

  6. Здавання замовнику. Здійснюється остаточна здача програмного продукту замовнику.

  7. Тиражування.

  8. Супровід програми. До поняття "супровід" входять усі технічні операції, необхідні для використання даної програми у робочому режимі. Сюди входить не тільки виправлення помилок. На цьому етапі також здійснюється модифікація програми, внесення виправлень у робочу документацію, вдосконалення програми та інше. Внаслідок широких масштабів подібних операцій супровід є ітеративним процесом, який бажано здійснювати не стільки після, скільки до випуску програмного продукту для широкого використання. Роботи із супроводу часто поглинають більше половини витрат, що припадають на весь життєвий цикл програмної системи у вартісному вираженні.

Сучасні технології проектування програмного забезпечення спрямовані на часткову автоматизацію описаних вище етапів і на суміщення їх у часі з метою скорочення термінів виконання проектів.

http://lib.mdpu.org.ua/e-book/vstup/L7.htm

✎ Створення програмного проекту

Онлайн редактор:

- http://liveweave.com/

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ

1. Завдання: Програмний проект.

2. - Передача файлів через мережу інтернет. Перейти на - DropBox

- або на електронну пошту: med.uch22@gmail.com