Веб-дизайн

Каскадні таблиці стилів (англ. Cascading Style Sheets або скорочено CSS) — спеціальна мова, що використовується для опису сторінок, написаних мовами розмітки даних.

Найчастіше CSS використовують для візуальної презентації сторінок, написаних HTML та XHTML, але формат CSS може застосовуватися до інших видів XML-документів.

Специфікації CSS були створені та розвиваються Консорціумом Всесвітньої мережі.

CSS має різні рівні та профілі. Наступний рівень CSS створюється на основі попередніх, додаючи нову функціональність або розширюючи вже наявні функції. Рівні позначаються як CSS1, CSS2 та CSS3. Профілі — сукупність правил CSS одного або більше рівнів, створені для окремих типів пристроїв або інтерфейсів. Наприклад, існують профілі CSS для принтерів, мобільних пристроїв тощо.

CSS (каскадна або блочна верстка) прийшла на заміну табличній верстці веб-сторінок. Головна перевага блочної верстки — розділення змісту сторінки (даних) та їхньої візуальної презентації. Більш детально ознайомитися з CSS можна за наступними посиланнями:

Таблиці стилів дають змогу спростити процес створення сторінок і поліпшити їхній зовнішній вигляд. Концепція стилів подібна до ідеї стилів, яка реалізована в сучасних текстових редакторах — текст спочатку вводять, а потім форматують, користуючись стилями. Застосування стилів дає змогу вводити на сторінку потрібні тексти та інші елементи, не задумуючись над їхнім зовнішнім виглядом і розташуванням.

Таблиці стилів програміст зазвичай створює окремо від html-файлу. Під час створення html-файлу він концентрує увагу на змісті сторінки, а не на її зовнішньому вигляді, а під час створення таблиці стилів — навпаки. Отже, стилі дають змогу розмежувати етапи створення html-файлу й удосконалення зовнішнього вигляду сторінки.

Також не забуваємо про наступні сайти:

Підключення стилів

CSS-стилі можна писати всередині HTML-коду сторінки або підключати їх як зовнішній файл. У першому випадку стилі називаються «вбудованими», а писати їх потрібно всередині тега <style> Цей тег зазвичай розміщують всередині <head>Наприклад:

<head>

<style>

CSS-код

</style>

</ head>

Усередині <style> пишуть звичайний CSS-код.

Підключення зовнішніх стилів

Найчастіше стилі підключають із зовнішнього файлу з розширенням .css Для цього використовується тег <link> Наприклад:

<head>

<link href = "style.css" rel = "stylesheet">

</ head>

В атрибуті href задають адресу файлу, а атрибут rel="stylesheet" говорить браузеру, що ми підключаємо стилі, а не щось інше.

Краще підключати стилі всередині <head> але це необов'язково. Тег <link> буде працювати і в іншому місці сторінки.

Додатково:

- Підручник CSS