Національно-патріотичне виховання

9 березня Україна відзначає 210 років від дня народження Тараса Шевченка. Коли запитати учнів про те, як виглядає Шевченко, то у більшості вирине образ, який бачимо на «Кобзарі» у шапці та кожусі, або ж той, який зображено на 100-гривневій купюрі. Проводячи заходи, присвячені геніальному поету, борцю за волю українського народу, намагаємося не тільки познайомити дітей з його творчістю та життєвим шляхом, а й відкрити для учнів Шевченка-революціонера, Шевченка-художника, Шевченка-романтика, Шевченка-пророка. Різноманітні заходи відбулися цього тижня: вікторини, літературна кав’ярня, онлайн-дискусії, тематичні художні майстерні, створення кінострічки, флешмоб. А який рядок з творів Тараса Григоровича вам спадає на думку найпершим? Залишайте свої відповіді у коментарях. 

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Мова - це те, що вирізняє кожен народ, робить його унікальним і неповторним. Саме такою є наша мова, хоча до неї можна підібрати ще безліч епітетів - співуча, калинова, мелодійна, милозвучна, ніжна, мила, дзвінка, свята, але найголовніший - РІДНА!

Сьогодні у ліцеї відбулися заходи, спрямовані на популяризацію рідної мови серед підростаючого покоління. Надзвичайно приємно відмітити, що молодші школярі чітко розуміють важливість мови в житті людини зокрема та у розвитку країни загалом.

Тож цінуймо і плекаймо своє - українське! Шліфуймо свою мову не лише на офіційних зустрічах, а й за родинним столом, у колі друзів чи знайомих, спілкуючись у соціальних мережах, чи знімаючи сучасні ролики та "стріми". Бо ми - українці, і мова наша - УКРАЇНСЬКА!

У 2024 році – десяті роковини з дня загибелі українців на майдані. Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні цього року буде відбуватися під лозунгом "Залишаємося гідними своїх героїв"... 

Державний герб України – це один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією. 19 лютого 2024 року виповнюється 32 роки від дня затвердження Державного герба України. Цього дня у початковій школі нашого ліцею відбувся флешмоб "Герб своїми руками". Лего, квілінг, аплікація, пластилін, діамантова вишивка, лоза та малюнок - техніки виконання державного символа вражали своїм різноманіттям. Переглядаємо відеороботи та пишаємося тим, що у нас зростають щирі українці. 

Слава Україні! Героям Слава! Саме такими словами хочеться розпочати цей допис. Раді повідомити, що перша партія окопних свічечок (а це 260 штук!!!) вже в дорозі до наших захисників! Нехай вони світять воїнам та зігрівають їх. Частинку тепла наших сердець передали і у вигляді домашніх смаколиків на Бахмут та Авдієвку. Налисники з сиром та м’ясом, пироги, рогалики, кекси, булки з повидлом та маком, терті пироги та мармурове печиво, зрази з м’ясом, гречаники та вінігрет – це те, що дбайливі ручки господинь приготували для тих, кому завдячуємо тишею та спокоєм. Поки витрачено 9400 на придбання 100 кг парафіну та 440 грн. на його транспортування. Дякуємо усім класам, кожному з вас окремо, хто долучився до цієї гарної справи. А ми працюємо й далі у цьому напрямку – крутимо бляшанки, замовляємо парафін, заливаємо свічки та наближаємо перемогу!

07.02: Відправили чергову партію свічечок (85 кг, з рахунку збилися при пакуванні) на Харківський напрямок. Саме там, біля ворожих кордонів, знаходяться багато місцевих захисників. Серед них батьки наших учнів.

Продовжуємо заливати чергову партію, нові 100 кг парафіну вже у нас.

День Собо́рності України відзначають щорічно 22 січня з 1999 року. Що ж символізує це свято для нас, українців? Це духовне єднання усіх територій, які історично належали нашому народові, єдність, цілісність та недоторканість державних кордонів. Соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну.

Про Злуку двох частин УНР і ЗУНР та утворення єдиної держави сьогодні нагадали учням 8-11 класів. Для учнів 1-4 класів було проведено тематичні патріотичні уроки. Діти створювали листівки, колажі, співали пісні та провели традиційну акцію "Живий ланцюг". Серед 5-8 класів учнівське самоврядування організувало опитування "Що ти знаєш про соборність?", а в приміщенні бібліотеки, як завжди, діяла тематична виставка.

Детальніше за посиланням 

Наближаємо ПЕРЕМОГУ разом! Наш ліцей активно долучається до різноманітних проєктів. За кілька місяців назбирали багато кришечок для протезування захисників, продовжкємо плести килимки, крутити свічки, донатити...

Хустка в українській культурі та історії стала не просто атрибутом національного вбрання чи елементом одягу. Завдяки тому сенсу, яке в неї вкладали цілі покоління, вона має неймовірне значення, адже містить в собі символи та послання, що можуть зрозуміти лиш українці.

За традицією День української хустки відзначають 7 грудня, згадуючи та вшановуючи сімейні реліквії. А ви маєте вдома українську хустину? Дівчатка, а чи пробували ви коли-небуть її зав'язувати, або ж хоча б поєднати із сучасним одягом? Таку нагоду мали усі, хто завітав до шкільної бібліотеки. А учні 2-б класу дослідили історію цього атрибуту жіночого гардеробу та створили чудове тематичне відео.

Якщо ви маєте у своєму сімейному архіві фото в українській хустині - завантажуйте в коментарі. Хустка – це образ та оберіг, в якому закодовано безліч сенсів, й кожний знайде в ній щось, що буде гріти душу та нагадувати про рідну оселю. Пам'ятаймо про наші традиції, бережімо їх та примножуймо!!!

Відеороботу учнів 2-Б класу та світлини цього дня можна подивитися тут: 

"Ох і славні були вечорниці!" - так подумав кожен, хто завітав на свято Андрія до 6-х класів. Андріївські вечорниці — чудовий спосіб розповісти дітям про давні традиції нашого народу та особливості життя наших предків. Яку роль під час вечорниць виконувала старша жінка? Чому дівчата вишивали та що означали намальовані вуса під час кусання калити? Ці питання ретельно дослідили учні під час приготування до свята. Ну, а поласувати варениками змогли і гості! А кому дістався вареник із сюрпризом? 

Фото на сторінці Facebook ліцею переглядаємо тут:  

Запалювати свічку в День пам’яті жертв Голодомору — це не лише акт вшанування пам’яті мільйонів, які стали жертвами цієї трагедії, але і символ надії та пам’яті про той час, коли країна переживала страшенні випробування. 

Звіт про виховні заходи цього дня дивіться за посиланням: 

В Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи. Вдесяте ми згадуємо, яку ціну заплатили за відстоювання власної гідності та свободи українські патріоти. В.Зеленський сьогодні сказав: "10 років тому люди об’єдналися не лише проти чогось, а й передусім за себе. Кожен за кожного."

А у нашому закладі відбулися заходи, які нагадали учням про ті подіїі, їх важливість для нашого народу та спонукали кожного плекати гідність в собі. Виховний захід 8-Б "Ми не зганьбили справу наших предків", незважаючи на дистанційний формат проведення, згуртував учнів навколо єдиної мети - бути гідними українцями вільної дерважи!

Перейти до допису у Facebook 

Конкурс читців до Дня Гідності і Свободи "З любов'ю до України" 

Україна - країна багатих традицій і ремесел, які охоплюють сотні років історії та віддзеркалюють багатоаспектну культуру цієї землі. Екскурсійна подорож «Давні ремесла України на території Малинщини: ковальство, чорна металургія та гутництво», яку підготували учениці 10-Б класу Осадча Валерія та Кириченко Марія у рамках конкурсу "Мандруй рідним краєм", приведе нас до давніх ремесел нашої держави, де майстерність і винахідливість виявилися несамовитою силою.

З давніх давен Полісся славилося чисельністю покладів руди, яка використовувалася у різних сферах та ремеслах. Одними з яких стали ковальство та переплавка металу, яка також має назву ‘’чорна металургія’’. Гутництвом - виплавка скла і виготовлення з нього виробів - теж широко займалися наші предки, майже у кожному селі.

Передлядайте роботу дівчат та дізнавайтеся нові факти про історію

27 жовтня - День української писемності та мови. Про важливість плекання рідної солов'їної слід говорити щодня, а не тільки на свято, проте сьогодні такі розмови сприймаються якось особливо.

У нашому навчальному закладі традиційно відбулися виховні заходи: виховні години, вікторини, гра-посиденьки у бібліотеці. Учні та учителі долучилися до написання радіодиктанту національної єдності, хоч писати довелося зі сльозами на очах. Текст "Дороги України", написаний авторкою Катериною Калитко, торкнувся найпотаємніших струн душі.

Більш детально 

Свою вдячність кожному Захиснику та Захисниці шлють учні Малинського ліцею №2! Нехай кожен лист, написаний дитячою рукою, кожна листівка, зроблена маленькими пальчиками, додає вам сили та витримки! Нехай Господь оберігає вас кожну секунду та відвертає небезпеку від вас подалі! Нехай кожна родина, кожна дитина якомога скоріше зустріне свого Захисника на рідному порозі і почує довгождане: «Ми перемогли!» Ви – наш щит, наш спокій, наша впевненість у майбутньому! Дякуємо кожному з ВАС!

P.S. Листи та листівки, створені дітьми, вже передані волонтерським організація нашого міста, а учні 3-а класу разом зібрали посилку та відправили її на передову батьку учня свого класу.

Слава Україні! Слава ЗСУ! З Днем захисників та захисниць України!

Приєднуйтесь до перегляду відео 

Мир потрібен скрізь – у світі, в країні, в родині і кожному в душі. Минула ніч та ранок видалися тривожними для українців і ця потреба відчувається ще гостріше. Тому сьогодні, у Міжнародний день миру, ми ще раз спілкувалися з дітьми на тему важливості збереження (а у нашому випадку відновлення) миру у всьому світі. Символ цього дня – голуб, тому багато класних керівників провели сьогодні майстер-класи для своїх вихованців, ліцеїсти 1-Б записали інтерв’ю, що для них означає слово «МИР», четверокласники провели конкурс малюнків на асфальті, протягом дня у бібліотеці діяла виставка «Дітям світу – сонце й мир» та акція «Послання миру». Учні, які навчаються дистанційно, мали можливість поспілкуватися на цю тему із класними керівниками онлайн.

Тож нехай МИР у нашій країні настане якомога скоріше, а кожен захисник та захисниця повернуться додому неушкодженими! Слава ЗСУ! Слава Україні!

Фото та відео доступні за посиланням 

Проєкт "Ми за мир" 2-а і 2-б класи (Єнько Н.М., Морожик А.М,) 

Навчальний тиждень видався мега активним, а його завершення – і поготів. 5 днів поспіль нагадували учням про безпеку на дорозі у рамках Тижня безпеки дорожнього руху. Проводили бесіди, вікторини, знайомство з дорожніми знаками, конкурси малюнків та тематичні виставки, а найяскравіші враження залишилися у шестикласників, бо під керівництвом медичної сестри закладу Запорожець Н.Г. вони навчилися вимірювати пульс, надавати першу домедичну допомогу потерпілим при ДТП, у тому числі дізналися, як запускати роботу серця при його зупинці.

18 червня наша країна відзначала День вишиванки. Приємно, що багато ліцеїстів, педагогів та батьків, які цього дня завітали на свято до учнів, одягли національний оберіг. Вишиванки дивували візерунками, а учні - своїми талантами. Пісні, вірші, інсценізації, таночки дітей зарядили позитивом усіх, то був присутнім на святі "А над світом вишивка цвіте" у 4-Б класі. Класний керівник Шкабура Н.О. не тільки познайомила учнів з традиціями вишивки, а й показала рушники, вишиті своїми руками. Захоплено працювали другокласники над створення власних вишиванок під час інтерактивних заходів «Вишиванка – код нації» під керівництвом Данюк І.М. та Кириченко О.О., а першокласники дізналися багато цікавого, змагаючись у вікторині.

Цього ж дня група учнів та учителів відвідали столицю, милувалися цвітінням рослин у Національному Ботанічному саду імені М.М.Гришка та дізналися про розвиток медицини від найдавніших часів і до наших днів у Національному музеї медицини України.

Кульмінацією тижня став черговий благодійний ярмарок. Зібрані кошти (13060 грн.) цього разу передані на потреби 30 та 32 бригади, зокрема і на ремонт розбитого під Бахмутом авто, яке дуже необхідне зараз нашим захисникам. Щиро дякуємо кожному, хто долучився: учням, учителям, батькам, які сьогодні діяли як одне ціле і всього за 30 хвилин ми досягли такого результату. Нехай Бог береже кожного захисника, бо вони оберігають нас!

Слава Україні!!! Героям Слава!!!

Малинська ЗОШ №2, День вишиванки 2022.mp4

За результатами останніх досліджень, майже половина українців не знає, де знаходиться Бабин Яр. Місце, яке мало б стати місцем пам’яті, перетворилося на місце забуття. Це, імовірно, стало наслідком ціленаправленої політики замовчування, що відбувалася в Радянському Союзі, та подальшої політики ігнорування після проголошення незалежності України.

Сьогодні для учнів 5-11 класів проведено Національний урок пам’яті, покликаний сприяти виробленню стійкого негативного ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Протягом дня діяла бібліотечна виставка-роздум «Червона точка пам’яті» та стіннівка «Голокост у різні часи», що мали на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру. Серед учнів розповсюджено інформаційні буклети, які познайомили читачів з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр».

21 вересня – Міжнародний день миру… Для України це особливий день, адже багато років наша держава страждає від війни! Скільки матерів здригаються, коли на мобільному висвітлюється невідомий номер, скільки синів не повернулися додому, заплативши за спокій у наших домівках власним життям!

Сьогодні учням нагадувалося про цінність життя, про важливість мирного та дружнього співіснування як всередині держави, так і у відносинах між різними народами. Учні початкової школи малювали та створювали символів миру – голубів, 4-б клас наполегливо трудився над створенням спільного агітаційного плаката «Україна за мир!», на виховному заході «Дайте миру шанс!» у 2-б класі учні у формі гри визначали переваги мирного життя та засуджували війну, для 4 класів учнівське самоврядування підготувало цікавий урок-квест "Хай буде мир на всій землі!", проведено інформаційні хвилинки та круглі столи з переглядом тематичних відео, а у бібліотеці учні мали змогу не тільки познайомитися з цікавими фактами про мир, а й взяти участь у конкурсі малюнків "Лети, наш голубе - символ миру, добра та світла".

День пам'яті та примирення, проєкт "Люди-легенди" - 8-Б,  7-А, 6-Б 

22 вересня – День партизанської слави.  Цього року учні 4-5 класів відвідали музей Н.І.Сосніної у МЗНВ. Щиро вдячні директору Лариса Никитчук , учителю історії В.М.Єнько та учням-екскурсоводам за змістовні розповіді та занурення учнів нашої школи в історію воєнного часу. www.facebook.com/groups/2303143419748328/permalink/2586896138039720/