Мета:
– познайомитися з дітьми, вчити спілкуватися з дорослими, однолітками; створювати мотивацію пізнання самих себе;
– розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, уміння працювати в колективі;
– виховувати інтерес до школи, до занять.
Хід заняття
І. Привітання.
До знайомства час настав!
Добрий день, малеча!
Хочу вам, сказать, до речі,
Що дуже я чекала Вас.
Тож радо всіх прийму у клас.
- Дорогі малята, сьогодні ви вперше переступили поріг нашої школи. Прихід до школи – це один з найщасливіших днів для дитини. Діти приходять сюди, щоб пізнати нове, навчитися читати, писати, рахувати, також бути хорошими людьми.
- Зараз ви просто малята-дошкільнята, а 1 вересня станете справжніми учнями. З кожним роком будете пізнаватися все більше про природу, науку, мистецтво. Кожна людина, ким би вона у житті не стала, розпочинала свій шлях зі школи.
ІІ. Знайомство
Хто-хто прийшов до нас у клас?
Уже знайомитися час.
Сідаймо в коло всі рядком
І познайомимось гуртом.
Я - Валентина Федорівна – вчителька майбутня ваша.
А ви хто? (діти по черзі беруть маленький мʾячик, промовляють своє імʾя та передають тому, хто поруч)
- Любі дітоньки мої,
Будемо ми всі дружить,
В мирі й злагоді всі жить,
Наполегливо трудитись
І старанно вчитись;
Бо тепер всі: ви і я – дружна й велика сім’я.
Один одному всміхнемось і потиснемо руки (діти в колі беруться за руки і тиснуть)
ІІІ. Вправа "Мій настрій"
- Діти, а з яким настроєм ви прийшли до школи? Візьміть кольорові прищіпочки та прищіпніть на смайлики.
ІV. Знайомство з казковим героєм. Завдання від Мудрої Сови
- До нас сьогодні завітала Мудра Сова. Вона підготувала для вас завдання-загадки. А ви вмієте відгадувати загадки? А чи любите казочки? Зараз ми перевіримо.
1. Хто скликає на урок?
То гучний шкільний…
(Дзвінок)
2. Всім про все вона розкаже
І малюночки покаже.
Усіх розуму навчить,
Хоч сама завжди мовчить.
(Книга)
3. Для письма, сказати прошу,
Що потрібно взяти?
(Зошит)
4. Ручки й олівці, щоб знали,
Ми кладемо у …
(Пенали)
5. Виводить букви і слова
Ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька … ручка.
6. Довгі палички кругленькі,
Сині, жовті, червоненькі,
На папері походили,
Кольори свої лишили.
Звуться палички оці …кольорові олівці.
7. З ним подружить кожен з нас,
Як піде до школи.
Бо хоча він і мовчить,
Та читати нас навчить. ( Буквар)
8. Дім несу я на плечах,
Двері в нього на замках.
В домі тім такі жильці:
Книжки, ручки, олівці. (Портфель)
- Ви познайомилися з шкільним приладдям і, думаю, вже зумієте зібрати портфелика до школи. І зовсім не будете такими, як хлопчик Миколка.
МИКОЛКА-ПЕРШОКЛАСНИК
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М'яч, перо, граблі, подушку,
На обід м'яку пампушку,
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук, і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще стільця, стола і парту
І географічну карту,
Трактора, машинку, мило —
Вже й надворі звечоріло.
Сів Миколка, дума думку:
„Чи усе поклав у сумку?"
V. Гра "Збери портфель"
- А зараз давайте пограємо у гру "Збери портфель"
Я називаю різні речі , якщо ці речі потрібно класти в портфель і брати з собою в школу, тоді ми плескаємо в долоньки, якщо ж ця річ нам не потрібна – тупочемо ніжками.
Зошит, лялька, букварик, лопата, граблі, олівець, машинка, ручка, подушка, лінійка.
Вед.1. Молодці! Тепер ви знаєте, що Вам потрібно в школі!
VІ. Гра "Впізнай казку"
Так, як ви іще малі,
То добре знаєте казки.
Бабусі вам розповідали,
Матусі уночі співали,
У дитсадочку вам читали.
Отож подивимось як раз,
Який у вас казок запас.
Хто казочку відгадає
Той бджілку чи метелика отримає
1.
Хто утік від баби з дідом,
Не зміг сидіти на вікні,
Зустрів у лісі різних звірів
І кожному співав пісні? (Колобок)
2.
Вся ворушиться дрижить.
Де не взявсь, кабан біжить.
Тут і вовк іде, й ведмідь.
Й кожен в хаті хоче жить.
Та вже тісно їм усім.
Ось-ось-ось порветься дім.
Що за дім такий лежить і ворушиться й дрижить. (Рукавичка)
3.
Вигнав дід козу із хати,
Та й пішла вона блукати.
В зайця хату відібрала,
Всі козу ту виганяли.
Рак козуню ущипнув –
Зайцю хатку повернув. (Коза- Дереза)
4.
Цей малий хлопчина
У печі зміючку спік,
Сам на дерево утік.
Його гусятко врятувало,
На крилечка свої взяло.
Принесло до мама й тата
Як хлопчину цього звати? (Івасик-Телесик)
5.
Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі калачі,
Тут лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить котик рятувати,
В лиски півника забрати. (Котик і Півник)
6.
Знайшов півник колосок,
Змолов борошна мішок.
Спік негайно у печі
Пиріжки і калачі.
Мишенят – не пригощав –
Жоден з них не помагав. (Колосок)
7.
Він звірят усіх лікує,
Від халепи їх рятує,
І зайчат, і мавпенят,
Бегемотів, тигренят.
Вилікує він за мить,
Все, що в звірів заболить,
Наш добрий лікар … (Айболить)
VІІ. Творча хвилинка
- А зараз я пропоную вам побувати в ролі художників – дизайнерів і прикрасити квітучу гілочку із тих метеликів та бджілок, що ви отримали.
Бджілочки, летіть до квіточок!
Метелики, летіть до квіточок!
Яка ж гарна вийшла у нас квітуча гілочка! Її прикрасили наші дітки, які будуть в навчанні працьовиті, як бджілочки і швидкі, як метелики. І всі ми будемо як єдина дружня родина.
Бджілоньки – на квіти,
Дітоньки – до школи!
Там збирають мудрість,
Як мед у полі бджоли.
VІІІ. Підсумок заняття
- Чи сподобалось вам сьогодні наше заняття?
А на згадку про наше знайомство я хочу вам подарувати чарівні ключики, які зможуть відкривати двері країни Знань і допоможуть вам легко здобувати знання.
Пошли вам Боже,
Маленьким дітям.
Щастя, здоров`я на довгі літа!
Щоб виростали розумні і сильні,
Душею чисті і серцем вільні.
Успіхів вам, дітки,терпіння, нових цікавих відкриттів!