Річний звіт про діяльность закладу освіти

Звіт директора КГ117 2022-2023.docx
Аналіз роботи школи за 2020-2021 н.р. новий.doc

Аналіз

роботи Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 117

 за 2019/2020 навчальний рік

 

 Є школи, в яких цінується Слово – і це добре!

Є школи, в яких цінується Діло – і це добре!

Є школи, в яких цінується Особистість

– ми за таку школу!

 Вступ

У сучасних умовах освіта набуває особливого значення для нагромадження людиною професійних знань, навичок, мотивацій, для формування духовності, розуміння та пізнання людиною свого існування. Значно підвищується роль знань, їх накопичення для виходу на новий рівень інформаційних технологій, докорінний вплив на соціальну природу людини.

Перед сучасним закладом загальної середньої освіти постає завдання створити комфортні умови навчання для дитини та забезпечити якісну освіту, а також бути максимально відкритим з громадськістю.

Передумовами розвитку закладу в умовах Нової української школи є правильна управлінська діяльність, якісний кадровий потенціал, сучасне матеріально-технічне забезпечення, прозорість та інформаційна відкритість, формування довіри суспільства до системи освіти, гарантування її якості.

У 2019-2020 навчальному році у всіх навчальних закладах України продовжено запровадження навчання згідно правил Нової Української Школи. Концепція НУШ - ідеологія реформи повної загальної середньої освіти - почала діяти у 2018 році. Реформа орієнтована на те, щоб «зробити випускника школи конкурентноздатним у ХХІ столітті – випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення, цілісну особистість; інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя».

Орієнтуючись на сучасний ринок праці, наш навчальний заклад до своїх пріоритетів відносить уміння оперувати такими технологіями та знаннями, що задовольняють потреби інформаційного суспільства, готують учнів до нових ролей у цьому просторі. Саме тому важливим нині є не тільки вміння оперувати власними знаннями, а й бути готовим змінюватись та пристосовуватися до нових потреб ринку праці, оперувати й управляти інформацією, активно діяти, швидко приймати рішення, критично мислити, вміти використовувати набуті знання. Педагогічний колектив завжди дотримується вимог сьогодення та ставить перед собою завдання сформувати в учня та педагога вміння вчитись упродовж усього життя. Сучасний заклад освіти повинен створювати рівний доступ всіх учасників освітнього процесу.

Дух школи, її кращі традиції і здобутки визначають педагогічні колективи і їх вихованці. Провідною фігурою у реалізації завдань, безперечно, виступає вчитель, який зобов’язаний втілювати в життя ідеї, забезпечувати єдність виховання і навчання – основного призначення закладу. Відразу хочу зазначити, що робота директора і колективу нероздільні. Здобутки і недоліки спільні.

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та відповідно до Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, був проведений аналіз роботи за 2019-2020 навчальний рік.

У своїй діяльності протягом звітного періоду, як директор школи, я керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти в цілому та загальної середньої освіти зокрема.

            Сьогодення школи має бути конкурентноздатним, а конкурентноздатність створює колектив школи. На 1 вересня 2019 року  розпочали роботу 20 класів. В яких навчалось 508 учнів, на початок 2020-2021н.р. – 508 учнів.

            А в порівнянні з іншими роками:

 Кількість учнів на початок 2018/2019н.р.  -         495 чол.

 Прибуло                                                                    -           12 чол.

Вибуло                                                                       -          16 чол.

в т.ч.

-          в школи міста                                               -              3 чол.

-          в школи області                                           -              1 чол.

-          за межі області                                             -              5 чол.

-          в школи району                                           -              4 чол.

-          за межі країни                                              -             1 чол.

Кількість учнів на 30.05.2019                                 -             491 чол.

 Методична робота

Протягом 2019-2020 навчального року робота педагогічного колективу була спрямована на реалізацією ідей V етапу обласної науково-методичної проблеми «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

Для організації роботи складено план роботи, який передбачав різноманітні форми методичної роботи з різними категоріями педпрацівників.

Головна мета проекту: визначення освітніх стратегій соціалізації особистості, розробка показників соціального розвитку учнів різних вікових груп, удосконалення системи психолого-педагогічного супроводу як важливого чинника процесу соціалізації.

Для організації роботи над даним проектом було складено план роботи творчої групи, який передбачав різноманітні форми методичної роботи з різними категоріями педпрацівників.

Завданнями творчої групи з даної проблеми було:

·        створити «банк інформації» з питань соціалізації, розвитку соціальних компетенцій учнів;

·        провести діагностику впровадження методів та форм роботи педагогічного колективу щодо роботи над проблемою;

·        організація роботи психолого-педагогічних семінарів з проблеми соціалізації учнівської молоді;

·   створити умови для розвитку творчого потенціалу учителів закладу з метою підвищення науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи школи молодого учителя, методичних об’єднань учителів-предметників, психолого-педагогічного семінару, педагогічних читань, конференцій, методичних тижнів, педагогічних рад;

·     організувати роботу педагогів з питання впровадження в практику нових прогресивних ідей, технологій навчання і виховання, досягнень сучасної педагогічної науки і техніки;

·   узагальнення, корекція та впровадження в практику роботи вчителів перспективного педагогічного досвіду з питання соціалізації навчання та виховання;

·    сприяти поширенню передового педагогічного досвіду працівників школи через організацію на базі закладу районних семінарів, участі у районних, міських конференціях та семінарах, публікації матеріалів у фахових виданнях.

 У 2019-2020н.р. штатними працівниками школа була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснювалась відповідно до фахової освіти педпрацівників. Учителі школи продовжують кращі традиції класичної освіти, одночасно використовуючи інноваційні підходи та технології. Педагогічний колектив творчий, згуртований, невтомний у пошуках найефективніших сучасних шляхів навчання і виховання учнівської молоді. У педагогічному колективі панує тверде переконання, що кожен учень — це унікальна і неповторна індивідуальність.

В закладі працює 39 педагогічних працівників. З них мають кваліфікаційну категорію:

·         вища категорія – 19

·         перша категорія – 10

·         друга категорія – 6

·         спеціаліст – 4

Мають педагогічне звання «учитель-методист» - 6, «старший учитель» - 4.

Вчителі мають різний педагогічний досвід, погляди, але всі працюють з натхненням, цікавляться новими педагогічними технологіями, ідеями.

Широко впроваджені в практику роботи вчителів сучасні педагогічні технології в контексті організації соціально-педагогічного процесу через систему семінарів – практикумів, методичних заходів різних рівнів.

   Науково-методичне забезпечення роботи здійснювалося через діяльність соціально-психологічної служби школи, творчої групи вчителів, методичних комісій вчителів шляхом проведення спільних педагогічних нарад, тижнів педагогічної майстерності, розробки рекомендацій вчителям, які складають основні структурні компоненти методичної служби школи. Реалізовуючи мету проекту в закладі проведено засідання методичної ради «Створення належних соціально-педагогічних умов соціалізації особистості», педагогічний тренінг «Роль педагога у соціалізації дітей, що потребують особливої педагогічної уваги», засідання педагогічної ради «Соціалізація підростаючого покоління як соціально-педагогічна проблема», «Формування ключових компетентностей як складова становлення успішної особистості».

Провідною формою організації методичної роботи є методичні об’єднання. У школі працює сім методичних об’єднань. Керівниками шкільних методичних об'єднань було проведено інструктивно-методичні наради щодо організації науково-дослідницької діяльності учнів з урахуванням недоліків в роботі.   

Педагогічні працівники закладу впроваджують інноваційні технології, використовують інтерактивні форми роботи, різні типи уроків та різні форми роботи на уроці.

 Вчителі щороку були активними учасниками методичних заходів (семінарів, конкурсів, «круглих столів», майстер-класів, конференцій) районного, міського, обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів.

У 2019-2020 навчальному році

 З появою вебінарів з’явилася можливість навчатися і спілкуватися з колегами, не виходячи з дому. А головне, кожний учитель обирає саме ті теми, які їх цікавлять. Самоосвіта вчителя є основною формою підвищення педагогічної компетентності, яка складається з удосконалення знань та узагальнення педагогічного досвіду шляхом цілеспрямованої самоосвітньої роботи. Щороку педагогічні працівники закладу є активними учасниками вебінарів.

   Як підсумок своєї роботи, педагогічні працівники школи щороку укладають методичні посібники, діляться досвідом через публікації у фахових журналах та на освітніх сайтах.

Учителі школи також брали особисто участь у різних фахових конкурсах:

Участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» – 2 педагогічних працівника:

Лузан С. Ю. – вчитель хімії

Данилко Д. В. – вчитель історії

Маркелова О.Г., вчитель російської мови та літератури  брала участь у Всеукраїнському літературному конкурсі «Золоте перо 2019», вірші у номінації «Таланти вчителя безмежні»

   Практичним психологом школи проведено діагностику щодо визначення рівня теоретичних і практичних умінь використання інноваційних технологій. Проведено визначення динаміки розвитку професійної компетентності педагогічних працівників в умовах роботи над проектом.

За методикою Е. Торренса з метою вивчення обдарованості учнів у 5-9-х класах психологом постійно проводиться діагностика на визначення творчих здібностей. За результатами діагностики проведено психолого – педагогічні консиліуми.

З метою виявлення розвитку і підтримки обдарованих учнів щодо виконання  державної програми «Творча обдарованність» протягом вересня щороку шляхом співбесід та анкетувань класними керівниками було зібрано інформацію стосовно кожного учня (захоплення, хист, зайнятість у гуртках, участь в олімпіадах та конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт тощо). Протягом вересня - жовтня у школі проводилися творчі конкурси «Розкрий свій талант» серед учнів 1-11 класів. Мета таких конкурсів – розвивати в дітей інтерес до прояву творчих здібностей, виявляти талановитих, творчо й артистично обдарованих дітей. Надалі ці учні залучалися до участі в інтелектуальних конкурсах різного напрямку, олімпіадах, виховних заходах, що забезпечує подальший розвиток їхніх творчих здібностей.

 Навчальна діяльність учнів

Щороку учні школи беруть активну участь у предметних олімпіадах, інтелектуальних та творчих конкурсах, спортивних змаганнях, в яких здобувають призові місця.

Переможці районного етапу всеукраїнських олімпіад з базових предметів

 Міський етап всеукраїнської олімпіади з базових предметів

 Обласний етап всеукраїнської олімпіади з базових предметів

 Переможці районного конкурсу-захисту НДР

з фізики, математики, інформатики

 Районний конкурс «Північне сяйво» 

 Участь у районному та міському етапах Обласного конкурсу юних літераторів «Собори наших душ» учнів 

Міський конкурс презентацій «Видатні діячі держави» 

 Міський етап обласного туристсько-краєзнавчого конкурсу

«Палітра Січеславщини 2019»

 Районний конкурс

фольклорна експедиція «Звичаї та обряди українського народу» 

Міський конкурс

фольклорна експедиція «Звичаї та обряди українського народу» 

 Мовно-літературний конкурс ім. Т. Шевченка

 Мовно-літературний конкурс ім. П. Яцика

 Міський  турнір «Знавці біології».

 Обласний літературний конкурс «Розповім про подвиг» 

Спортивні досягнення:

Перуняк К. П.

Вид змагання

Районні змагання з баскетболу

Клас

збірна школи

Результат

2 місце

Участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах

 Завдяки наполегливій праці педагогів і правильно організованій роботі щодо підготовки учнів до участі в олімпіадах, інтелектуальних конкурсах учні посідають щороку призові місця та показують високі результати на рівні міста та області.

У 2019/2020  навчальному році  карантин вніс зміни у навчально-виховний процес. Навчальні заклади міста закрились через пандемію коронавірусу COVID-19. Школа перемістилась у віртуальний простір, тож тепер учні «ходили» на навчальні заняття, увімкнувши свої телефони чи комп’ютери. Для закладів освіти карантин – не нова практика, проте цей відрізнявся від усіх інших, адже варіант – посидіти вдома на час епідемії, а потім надолужити програму на канікулах чи на вихідних – не працював цього разу, бо термін вимушеної ізоляції занадто довгий та її закінчення складно було спрогнозувати. По правді кажучи, українська освіта загалом не були готові до такого виклику. Однак, тішило те, що більшість учителів зорієнтувались в ситуації, що склалася, та оперативно розпочали освоювати нові для них інструменти та технології дистанційного навчання.

Учителі школи для комунікації з учнями та їх батьками використовували закриті групи та чати соціальних мереж Viber, Telegram, Messenger, Facebook. Діти постійно перебували на зв’язку зі своїми класними керівниками, вчителями-предметниками. Учні отримували завдання для опрацювання, а зворотній зв’язок відбувався шляхом індивідуальних чи групових консультацій. Оцінювання здійснювалося як традиційним способом, тобто виставленням оцінок, які надсилалися в приватні повідомлення, так і за допомогою самооцінювання чи взаємооцінювання. Усе більше педагогів навчального закладу проводили відеоуроки, використовуючи якісні онлайн сервіси Zoom і Skype, а також працювали зі своїми учнями в хмарних сервісах  Class Dojo та Google Classroom. Слід зауважити, що, у пошуках ефективного, найзручнішого, «свого» засобу віддаленого навчання, вчителі продовжували експериментувати, апробувати нові технології, таким чином, удосконалювали свої власні вміння, розвивалися та зростали професійно.

Надзвичайно вагомою підтримкою у забезпеченні безперервності освітнього процесу був масштабний проект «Всеукраїнська школа онлайн», який стартував 6 квітня. Для учнів 5-11 класів на українських телевізійних каналах та YouTube каналі Міністерства освіти і науки України за чітким розкладом транслювалися уроки з 11 предметів, які проводили найкращі вчителі країни. З метою поглиблення і закріплення навчального матеріалу вищезгадані педагоги під кожним відео залишали рекомендовані домашні завдання, які, на розсуд вчителів на місцях, використовувались в безпосередній роботі над тією чи іншою темою.

 Атестація педагогічних працівників

У 2019/2020н.р. пройшли атестацію 3 педагогічних працівника, що становить 7,5 % від загальної кількості працюючих.

            Особлива увага приділялася матеріалам контролю, результативності роботи кожного вчителя з метою визначення рівня об’єктивності атестації педагогів. З метою активізації впровадження інформаційно-комунікаційних технологій враховувалася ступінь володіння вчителями комп’ютерною технікою та проведення уроків з її підтримкою.

Відвідані уроки показали, що педагоги проводять уроки відповідно до сучасних вимог організації навчально-виховного процесу, використовують елементи інноваційних методик і технологій, застосовують інформаційно-комунікаційні технології, що дає змогу забезпечити високий та достатній рівень навчальних досягнень учнів.

Значну увагу вчителі приділяють роботі з обдарованими дітьми, активно залучають дітей до участі в конкурсах районного та міського рівнів, в яких вони посідають призові місця. Маховикова Л. М. має переможців районного туру Всеукраїнської олімпіади з математики у 2017, 2019 роках, районного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт з математики з 2016 по 2019 роки, міського конкурсу творчо-пошукових робіт з геометрії «Студія геометричних ідей» з 2016 по 2020 роки. Щороку учні вчителя посідають призові місця в міській онлайн-олімпіаді з математики, у Всеукраїнському конкурсі «Олімпус», Міжнародному конкурсі з математики «Кенгуру». Учні Полудненко Н. М. є учасниками районного конкурсу «Первоцвіт» у 2018, 2019 роках, Всеукраїнського творчого конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами» у 2018 році, міського фотоконкурсу «Моя Україна» у 2020 році, обласного конкурсу юних журналістів «Макетування і верстання» у 2020 році. Щороку учні стають переможцями у Всеукраїнських конкурсах «Кенгуру», «Колосок», «Патріот». Підготовлені учні Красовицької Л. Й. неодноразово ставали переможцями районного туру Всеукраїнської олімпіади з біології у 2017, 2018 роках, районного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт «Північне сяйво», 2017 рік. Щороку діти стають переможцями Всеукраїнського конкурсу «Олімпус», міжнародного природничого конкурсу «Колосок».

Педагогічні працівники беруть активну участь в організації та проведенні майстер-класів, семінарів-практикумів, круглих столів, виступають з доповідями на засіданнях районних методичних об’єднань, де діляться досвідом з колегами, надають допомогу молодим спеціалістам.

На сайтах «На урок», «ВСЕОСВІТА», сайті вчителів математики м. Кривого Рогу розміщено публікації авторських розробок вчителів: Маховикової Л. М., Полудненко Н. М., Красовицької Л. Й. про що свідчать відповідні сертифікати.

Усі вчителі, що атестувалися  в 2020 році, пройшли курсову перепідготовку на базі Криворізького державного педагогічного університету. На засіданнях шкільних методичних комісій вчителі звітували про виконання курсових завдань, презентували досвід своєї роботи, що захистили під час проходження курсової перепідготовки.

   Атестація педагогічних працівників у 2019-2020 навчальному році сприяла удосконаленню методичної й професійної майстерності вчителів, впровадженню в практику роботи колективу нових форм і методів роботи, стала шляхом реалізації самоосвіти через методичну роботу як оптимальний варіант післядипломної та міжкурсової освіти педагогів.

 Виховна та позакласна робота

Сучасне суспільство ставить низку вимог перед людиною, яка вміє йти «в ногу з часом». Людина сучасного суспільства – це, перш за все, особа, якій властиві:

• емоційний інтелект (це вміння керувати своїми емоціями);

• командна робота;

• критичне мислення;

• ухвалення складних рішень;

• вміння аналізувати (інформацію, ситуацію);

• навчання протягом життя.

Головною метою освітньої діяльності закладу загальної середньої освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства. Виховна складова навчального процесу повинна бути спрямована на формування суспільних цінностей, таких як повага гідності, прав і свобод людини, визнання цінності демократії, розвиток навичок критичного мислення тощо.

Виховна робота протягом 2019/2020 навчального року була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року. На виконання Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, згідно з річним планом роботи школи педагогічний колектив у 2019/2020 навчальному році створював сприятливі умови для поліпшення рівня та ефективності виховної роботи, плідно працював над проблемою «Формування української ідентичності засобами комплексної системи громадянсько-патріотичного виховання школярів». Виховна робота в школі з учнями будувалася за напрямками: національно-патріотичне виховання; фізичне здоров’я дитини – здоров’я нації; виховання та розвиток особистості дитини; громадянське виховання; родинно-сімейне виховання; трудове виховання; художньо-естетичне виховання; морально-правове виховання; екологічне виховання; формування здорового способу життя; превентивне виховання.

Основними завданнями виховної роботи у 2019/2020 навчальному році були:

Основною метою у вихованні учнів у 2019/2020 навчальному році було формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ. Серед вищезазначених напрямів виховного процесу пріоритетним було саме національно-патріотичне виховання, тому в план виховної роботи включені заходи щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18 травня 2019 року № 286/2019, Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 16.08.2019 р. № 1/9-523 «Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році». У зв’язку з визначеним основним завданням протягом 2019/2020 навчального року в школі були проведені різні  цікаві заходи. Ці заходи свідчать про те, що наш навчальний заклад намагається так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників-учителів, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності. Виставки дитячої творчості до пам’ятних та знаменних дат, спортивні змагання, екскурсії, ігри-драматизації, проекти, флешмоби є надзвичайно ефективними формами «діяльнісного патріотизму». Однак, організовані колективні справи, такі як надання гуманітарної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, благодійні акції «Подаруй солдату свято», «Подаруй диво дитині» (збір гуманітарної допомоги для воїнів ООС та дітей-сиріт, які проживають в зоні ООС), до яких долучився кожен учень нашого навчального закладу, дали їм можливість сприймати слова «Україна», «патріотизм» не лише розумом, а й серцем.

Пріоритетною системною формою військово-патріотичного виховання дітей та молоді, важливим засобом громадянської освіти, формування національно-патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді залишається Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), яка є базовою і основною позакласною формою оборонно-масової та спортивно-оздоровчої роботи. Гра проводиться для обдарованих дітей, підлітків, юнаків з метою їх виховання на кращих традиціях та звичаях Українського козацтва. Робота по запровадженню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в нашому навчальному закладі протягом останніх чотирьох років підтвердила дієвість і ефективність такої форми військово-патріотичного виховання. Ця виховна система включає постійну навчально-виховну роботу протягом цілого навчального року, дає можливість залучити до спільної праці учнів, педагогів, батьків, та громадських організацій.

Педагоги нашого навчального закладу творчо підійшли до планування виховної роботи, застосовували інноваційні технології, використовували різноманітні форми проведення Свята Першого дзвоника, Дня учителя, новорічних та різдвяних свят, Дня Святого Валентина, свята 8 Березня та інших пам’ятних і знаменних дат. Члени шкільного парламенту ініціювали велику кількість заходів, брали безпосередню участь в їх організації та проведенні, а також генерували ідеї щодо оновлення тематики вечорів відпочинку для старшокласників.

Усі події, які відбувалися в школі, висвітлювалися на шкільному вебсайті та у закритій Фейсбук спільноті, учасниками якої є вчителі, батьки та учні школи.

 Робота соціально-психологічної служби начального закладу.

Протягом 2019-2020 н. р. соціально-психологічна служба закладу працювала над вивченням психолого-педагогічного статусу дитини і динаміки її психологічного розвитку в процесі шкільного навчання, індивідуально-психологічних властивостей учнів. З цією метою здійснювався психологічний супровід учнів в навчально-виховному процесі шляхом психодіагностики, індивідуального консультування, профілактичної та психокорекційної роботи.

Проводився моніторинг рівня адаптації першокласників до школи, за результатами якого були надані рекомендації всім учасникам навчально- виховного процесу.

Здійснювався психологічний супровід та підтримка соціально-незахищених категорій дітей:

- Дітей – сиріт – 4 дітей

- Дітей, позбавлених батьківського піклування – 8 дітей

- Дітей з багатодітних родин – 45 дітей

- Дітей з малозабезпечених сімей – 5 дітей

- Дітей, чиї батьки є учасниками ООС– 22 дітей

- Дітей-вимушених переселенців – 5 дітей

 - Дітей, з інвалідністю  – 13 дітей.

 Оформлені банки даних на кожну із категорій; складені акти обстежень житлово - побутових умов проживання дітей; організовано індивідуальні заняття, корекційно-розвивальні заняття; проводились консультації з батьками, опікунами, дітьми.

Проводилася цілеспрямована робота щодо створення умов, які зменшують вірогідність виникнення у дітей "групи ризику" відхилень у розвитку. Психологічний супровід учнів цієї категорії здійснювався через такі види діяльності:

- отримання запитів від педагогів і батьків на роботу з конкретними проблемними учнями;

- вивчення причин девіантної поведінки учнів "групи ризику";

- надання рекомендацій всім учасникам навчально-виховного процесу;

- проведення профілактики дезадаптованої поведінки.

Здійснювалася профілактична робота з метою попередження жорстокості, булінгу (цькування) серед дітей, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі:

- в кожному учнівському колективі проведено години спілкування, бесіди, організовано перегляд відеороликів на вищезгадану тематику;

- проведено тренінгові заняття з учнями 6-7 класів щодо формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії;

- відбулося засідання дискусійного клубу старшокласників «Як довіряти та бути вдячними»;

- організовані зустрічі з провідними спеціалістами у системі профілактичної роботи щодо подолання різноманітних форм агресивної поведінки серед учнів.

З метою вивчення ризиків виникнення насильства серед учнівської молоді серед учнів 5-11 класів було проведено анкетування. Аналіз анкет свідчитьпро позитивну динаміку у подоланні та попередженні поширення серед дітей насилля.

Протягом навчального здійснювалася робота щодо прискорення подолання особистісних, міжособистісних конфліктів серед учнів. Для дітей старших класів були проведені міні-лекції, бесіди на теми: «Адекватно сприймай себе і оточення», «Як розв‘язувати проблеми і керувати стресами», «Наявність уявлень про особливості свого темпераменту», «Шкідливий вплив наркотичних речовин на людський організм». Проводилися заняття з елементами тренінгу в 5-10 класах: «Профілактика вживання тютюну, алкоголю і наркотиків», «Причини розповсюдження наркотичних речовин, алкоголю, тютюну», «Вчасно скажи ні!», «Судимо алкоголь», «Завжди є вихід», «Моделювання ситуації відмови від сигарет, алкоголю, наркотиків».

Просвітницька робота серед батьків проводилася через тематичні індивідуальні консультування «Про причини труднощів адаптації і шляхи взаємодії в їх подоланні» та групові консультування «Як допомогти дитині в підготовці уроків».

 В шкільній бібліотеці та в шкільному методичному кабінеті постійно поповнюється інформаційний банк з таких рубрик:

·         Особистість як соціально-психологічний феномен.

·         Соціалізація особистості. Несприятливі умови соціалізації як соціально-педагогічна проблема.

·         Аналіз впливу інтернет-середовища на процес соціалізації особистості.

·         Огляд основних теорій соціалізації особистості.

Облік бібліотечного фонду допомагає зберегти його і правильно використовувати.

Фонд підручників та художньої літератури постійно поповнюється за рахунок централізованого комплектування, за рахунок проведення благодійної акції «Подаруй книгу бібліотеці», за кошти, одержані школою  за збір макулатури, передплата на періодичні видання.

Важливе місце бібліотекар відводить роботі з ефективного, раціонального користування бібліотечним фондом. При цьому в бібліотеці :

-        ведеться робота шкільного бібліотекаря в Єдиній системі централізованого електронного обліку підручників за комп’ютерною  програмою «Шкільний підручник»;

-         забезпеченість підручниками становила - 2016 – 2017н.р – 83 %; 2017-2018н.р. -  91%;  2018-2019н.р. – 95%;  2019-2020 н.р. –  початкова школа  - 95%;  середня школа – 95%; старша школа – 100%; на 2020-2021 н.р. –  початкова школа  - 95%;  середня школа – 90%; старша школа – 100%;

-          ведеться уніфікований, чіткий облік бібліотечного фонду (сумарна, інвентарна книги, реєстраційна картотека руху підручників);

-          ведеться бібліографічний опис книг та журналів, їх бібліотечне оформлення;

-          складається та ведеться система картотек;

-          систематично проводиться робота з очищення книжкового фонду.

Бібліотека має читальний зал на 16  місць та окреме книгосховище для зберігання підручників та дублетної літератури.

Вся робота бібліотеки підпорядкована річному плану шкільної бібліотеки. У школі щороку проводяться тижні «Шкільної бібліотеки», «Дитячої та юнацької книги,  акція «Живи, книго!».  У цих комплексних формах роботи беруть участь учні школи, педагогічний колектив, оргкомітет бібліотеки.

З метою прищеплення любові до книги, підвищення інтересу до читання, ефективного використовування книжкового фонду, розширення світогляду школярів бібліотекарем впроваджуються інноваційні форми роботи: літературно – поетичні вернісажі, бесіди – роздуми, турніри ерудитів, ігри – подорожі, літературні лабіринти, бібліографічні огляди літератури, години цікавих повідомлень, вікторини.

На початку навчального року складається координаційний план бібліотечно – бібліографічних уроків. Разом  з  дитячою бібліотекою  № 14 впроваджуються  уроки  бібліотечно – бібліографічної грамотності «Структура книги», «Історія книгодрукування», «Робота з довідковою літературою» «Перші енциклопедії» тощо. Це  дає позитивні результати. У школярів формується інтерес до книги, глибокі теоретичні знання і практичні навички роботи з книгою, каталогом, картотеками, закладаються міцні основи культури читання.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази:

-Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01;

- Наказ № 518,674 від 20.07.2009 р «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах»

Для якісного медичного забезпечення учнів і працівників у навчальному закладі обладнаний медичний кабінет, де працює шкільна медсестра  яка організовуює систематичне та планове медичне обслуговування школярів.

Проводять санітарно-просвітницьку роботу серед учнів школи та їх батьків.

Відповідно до результатів медичного огляду учнів, у школі формуються медичні групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік.

За уроками фізичного виховання систематично проводиться медико-педагогічний контроль.

Працівники школи щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком медичної установи.

Організація харчування учнів у школі здійснювалась відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»; постанов Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», від 19.06.2002 №856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 02.02.2011 №116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість»; Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63; інших нормативно-правових актів, а також рішень міської ради від 24.12.2015 №53 «Про затвердження Програми підтримки багатодітних сімей та дітей пільгових категорій у м. Кривому Розі на 2016-2020 роки», від 17.09.2014 №303 «Про затвердження Порядку надання безкоштовного харчування дітям, батьки яких задіяні, чи були задіяні, зникли безвісті або загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України», від 08.02.2017 №71 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 17.09.2014 №303 «Про затвердження Порядку надання безкоштовного харчування дітям, батьки яких задіяні, чи були задіяні, зникли безвісти або загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України, а також на період проходження військовослужбовцями, батьками дітей, лікування в закладах охорони здоров’я та реабілітаційних заходів строком до 6 місяців», від 11.07.2018 №329 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 17.09.2014 №303 «Про затвердження Порядку надання безкоштовного харчування дітям, батьки яких задіяні, чи були задіяні, зникли безвісти або загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України, а також на період проходження військовослужбовцями, батьками дітей, лікування в закладах охорони здоров’я та реабілітаційних заходів строком до 6 місяців» та рекомендацій управління освіти і науки щодо організації харчування учнів у закладах загальної середньої освіти міста на 2019/2020 навчальний рік, з метою якісної організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти району.

Продукти харчування та продовольчої сировини протягом 2018-2019н.р. постачались відповідно рішення тендерного комітету відділу освіти.

У 2019-2020 навального року отримали безкоштовне харчування діти пільгових категорій: діти-сироти – 4 учні, діти ПБП – 7 чоловік, діти з інвалідністю – 8 учнів та згідно довідок діти з малозабезпечених сімей – 5 учня, діти з багатодітних сімей – 6 учні, діти учасників ООС – 4 учень. Безкоштовне харчування надавалося на суму 11 гривень 80 коп. на учня. Структура та якість безкоштовного харчування дітей пільгових категорій відповідала нормі. Гаряче харчування учнів 5-11 класів відбувалось за бажанням у їдальні школи. Як додаток до денного раціону дітей у школі працює буфет.

Адміністрацією школи постійно контролюється стан роботи харчоблоку. Приділяється увага організації гарячого харчування. Контролюється діяльність шкільної їдальні, зокрема продажом буфетної продукції, веденню документації з питань харчування. Щоденно здійснюється бракераж запропонованої школярам продукції й, у разі порушення норм, обробки й терміну зберігання  продуктів повідомляється директору школи. Медична сестра  здійснює медичний огляд працівників їдальні. Класні керівники ведуть роз’яснювальну роботу серед батьків та учнів щодо необхідного гарячого харчування учнів, культури харчування.

 На харчоблоці наявна гаряча та холодна проточна вода. При здійсненні перевірок, завжди було наявне меню. Добові проби відбиралися й зберігалися у відповідності до вимог санітарного законодавства. Температурний режим в холодильнику витримувався. Працівники харчоблоку дотримувалися режиму харчування, технологічного процесу обробки продуктів, вимог утримання приміщення для первинної обробки овочів. В наявності є документація відповідна.

 Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно – гігієнічних та протипожежних норм. Стан дитячого травматизму

Питання охорони праці проходить через усю систему роботи закладу й стосується всіх напрямів діяльності та всіх без виключення учасників освітнього процесу. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем директора. У системі управління охороною праці навчального закладу можна виокремити такі основні напрями:

• створення безпечних умов праці і навчання;

• значне підвищення рівня профілактичної роботи щодо запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням;

• забезпечення систематичного навчання учнів, педагогів, техперсоналу, батьків із питань охорони праці;

• контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

Відповідно до цього було розроблено Комплексні заходи щодо попередження дитячого травматизму, план заходів щодо запобігання травматизму під час освітнього процесу, план заходів з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, план заходів щодо покращення стану протипожежного захисту. Протягом року було видано ряд наказів, що регулювали роботу школи в зазначеному напрямку. Організовано проведення конкурсів, змагань, вікторин. Затверджено обов’язки посадових осіб з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності. Передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму. Зазначене питання розглядалось на педагогічних радах, на нарадах при директорі, інструктивно-методичних нарадах, засіданнях методичного об'єднання вчителів трудового навчання та фізичної культури, батьківських зборах. На початок навчального року всі педагогічні працівники школи надали медичні книжки з дозволом на роботу, а учні школи пройшли медичні профілактичні огляди. Учні, які за підсумками медогляду потрапляють до спеціальної медичної групи, під час уроків фізкультури виконують під наглядом учителя фізичні вправи відповідно до їх стану здоров’я. Щорічно за планом роботи школи проводиться навчання працівників школи з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки тощо. У школі є всі необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників та учнів школи. Протягом року проведено також первинні та цільові інструктажі з учнями з відповідною реєстрацію в журналах. На початок 2019-2020 навчального року були оформлені всі необхідні акти – дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, паспорт санітарно – технічного стану школи. Ведуться журнали інструктажів з безпеки життєдіяльності в зазначених кабінетах. Затверджено план роботи школи на 2019 – 2020н.р., де передбачено розділ « Охорона праці та безпека життєдіяльності». З метою уникнення травмування учнів під час перерв затверджено графік чергування вчителів по школі. Його виконання систематично контролюється адміністрацією та профспілковим комітетом школи. Класними керівниками 1 – 11-х класів систематично проводяться бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Установлені єдині виховні години з єдиною тематикою з питань безпеки життєдіяльності та напередодні канікул. Тематика цих бесід відображена у планах виховної роботи класних керівників, на сторінках журналів, у щоденниках учнів.

В закладі проведено Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності, Тижні безпеки дорожнього руху, Всесвітній день охорони праці, конкурси малюнків "Охорона праці очима дітей" тощо. Одним з напрямків роботи педагогічного колективу була робота з попередження профілактики дитячого дорожньо - транспортного травматизму. Перед початком навчального року проведено місячники «Увага! Діти на дорозі». З метою вдосконалення роботи щодо запобігання проявів дитячого алкоголізму та вживання наркотичних речовин педагогічний колектив школи створює умови для формування позитивних якостей особистості в процесі різноманітних видів діяльності. З цією метою складений план заходів, який передбачає різні види діяльності: Тижні здорового способу життя, години спілкування "Хочу і можу бути здоровим, конкурси малюнків і плакатів "Молодь обирає здоровий спосіб життя", лекції та інше. Одним із шляхів запобігання наявних негативних факторів та подолання їх наслідків, практичної реалізації завдань, визначених у державних документах, є викладання курсу "Основи здоров'я", програма якого визначається практичним спрямуванням, передбачає формування основних моделей безпеки під час виникнення побутових, природних, техногенних надзвичайних ситуацій. В закладі постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлі школи. Педагогічний колектив школи приділяє особливу увагу навчанню дітей правилам пожежної безпеки. Ознайомлювати учнів з Правилами пожежної безпеки педагоги починають із перших днів навчання. Оптимально діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, надавати першу медичну, само- та взаємодопомогу можна навчити тільки застосовуючи різноманітні форми та методи виховної роботи, у тому числі інтерактивні, практичні, проблемно-пошукові тощо.

 Управлінська діяльність

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників , планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і , в першу чергу, таких традиційних, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, учнівських щоденників, тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводиться щоденний моніторинг відвідування занять. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва нашою школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх заступників.

Фінансово-господарська діяльність

Будівля школи прийнята в експлуатацію 37 років назад. Але не зважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться власником – Криворізькою міською радою. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.  Система опалення  школи застаріла, потребує заміни радіаторів на сучасні. Так як вони  не мають належної пропускної можливості (забиті) та низьку тепловіддачу.  У підвальному приміщенні система водопостачання та водовідведення потребують капітального ремонту. Щорічно дане питання порушується адміністрацією в бюджетних запитах.

 Аналіз

роботи Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 117

 за 2018/2019 навчальний рік

        Сьогодні змінюються технології, по-новому розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, з якими викликами зустрінуться діти, що зараз навчаються у школі. Тому й важливо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, котрі дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати. Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті. Освітня діяльність у школі здійснюється відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту» (зі змінами), Національної стратегії розвитку освіти, нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, чинних законодавчих та нормотивно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.

Освітянські реформи на сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими компетентностями. Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях, має знання та досвід, вміє їх здобувати та використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації, переосмислювати все , до чого доторкається дитяча цікавість, з огляду на те, як це вплине на їх життя та здоров’я.

 Головним завдання навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут, добробут усього суспільства, бути чинним громадянином України, мати позитивне ставлення до себе, інших учнів, педагогів, школи, навчання.

   Сьогодення школи має бути конкурентноздатним, а конкурентноздатність створює колектив школи. На 1 вересня 2018 року  розпочали роботу 19 класів. В яких навчалось 495 учні, на початок 2019-2020н.р. – 486 учні.

     А в порівнянні з іншими роками:

        Кількість учнів на початок 2018/2019н.р.  -          495 чол.

 Прибуло                                                                     -             12чол.

Вибуло                                                                       -             16 чол.

в т.ч.

-          в школи міста                                               -              3 чол.

-          в школи області                                            -              1 чол.

-          за межі області                                             -              5 чол.

-          в школи району                                            -              4 чол.

-          за межі країни                                              -             1 чол.

Кількість учнів на 30.05.2019                                 -           491 чол.

Протягом 2018-2019 навчального року робота педагогічного колективу була спрямована на реалізацією ідей ІV етапу обласної науково-методичної проблеми «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

Для організації роботи складено план роботи, який передбачав різноманітні форми методичної роботи з різними категоріями педпрацівників.

Завданнями роботи з даної проблеми у 2018 – 2019 навчальному році було:

·      Системне впровадження в педагогічну практику сучасних інноваційних технологій, які забезпечують компетентнісний підхід до навчально-виховного процесу.

·      Використання хмарних технологій у методичній роботі закладу.

·      Підтримка молодих вчителів.

·   Збагачення педагогічних працівників знаннями теоретичних і практичних досягнень, передового досвіду.

·     Посилення національно-патріотичного характеру навчання та виховання шляхом використання у роботі кращих традицій та звичаїв Українського народу.

·      Формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення.

·      Розвиток педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, їх загальної культури, створення мотивації і умов для професійного вдосконалення.

·      Інформаційне забезпечення педагогічних працівників з проблем освіти, педагогіки, психології.

·      Модернізація традиційних та впровадження інноваційних високоефективних форм та методів роботи.

·      Робота з розвитку, пошуку та підтримки творчо обдарованих дітей через впровадження інтерактивних форм.

·  Модернізація змісту методів та форм методичної роботи шляхом упровадження інноваційних педагогічних технологій у роботі з педагогічними кадрами.

 Науково-методичне забезпечення роботи здійснювалося через діяльність соціально-психологічної служби школи, творчої групи вчителів, шкільних методичних об’єднань вчителів шляхом проведення спільних педагогічних нарад, тижнів педагогічної майстерності, розробки рекомендацій вчителям, які складають основні структурні компоненти методичної служби школи.

 З метою виявлення обдарованих учнів практичним психологом школи щорічно проводиться психологічне дослідження розвитку творчих здібностей учнів. Були використані методики: Торренса, Гілфорда та Зіверта. В дослідженні брали участь учні    1-11- х класів.

Ця методика дала змогу вивчити інтерпретаційні можливості мислення підлітків, їх сприйнятливість до нових ідей, здатність до творчого пошуку. За результатами діагностики проведено психолого – педагогічні консиліуми.

З метою покращення рівня розвитку креативних здібностей та актуалізації творчого потенціалу учнів практичним психологом проводиться програма корекційно-розвивальної роботи. Ця програма включає 3 етапи:

І етап – заняття, спрямовані на актуалізацію творчих навичок і здібностей особистості;

ІІ етап – заняття, спрямовані на комплексне формування дивергентного і конвергентного мислення;

ІІІ етап – заняття, спрямовані на узагальнення уявлень учасників про власний творчий потенціал та сферу застосування власних творччих здібностей.

Практичним психологом було продіагностовано педагогічний колектив школи за методикою «Творець – Виконавець», яка допомагає визначити рівень творчого потенціалу, чи є творчий підхід до виконання своїх професійних обов’язків у кожного вчителя.

Результати діагностики жодного з педагогів не показали їх байдужості до творчості, їх безініціативність та пасивність під час виконання робочого завдання. Вони здатні критично обдумувати будь - які ідеї, відмовитися від старого і заскорузлого, бачити весь процес і предмет своєї роботи зі всіма його зв'язками.  

З метою виявлення розвитку і підтримки обдарованих учнів протягом вересня 2018 року шляхом співбесід та анкетувань класними керівниками було зібрано інформацію стосовно кожного учня (захоплення, хист, зайнятість у гуртках, участь в олімпіадах та конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт тощо). Протягом вересня - жовтня у школі проводилися творчі конкурси «Розкрий свій талант» серед учнів 1-11 класів. Мета таких конкурсів – розвивати в дітей інтерес до прояву творчих здібностей, виявляти талановитих, творчо й артистично обдарованих дітей. Надалі ці учні залучалися до участі в інтелектуальних конкурсах різного напрямку, олімпіадах, виховних заходах, що забезпечує подальший розвиток їхніх творчих здібностей.

Крім того, було проведено паспортизацію наукових товариств, гуртків, секцій, які діють у закладі.

Керівниками шкільних методичних об'єднань було проведено інструктивно-методичні наради щодо організації науково-дослідницької діяльності учнів на 2018 – 2019 навчальний рік з урахуванням недоліків в роботі за минулий рік. Таким чином, у навчальному закладі створено усі умови задля того, щоб учні мали можливість протягом року розвинути свої здібності, спробувати сили у різноманітних олімпіадах та конкурсах, займатися улюбленою справою у гуртках та секціях у вільний час. Педагогічний колектив активно впроваджує сучасні інноваційні форми методичної роботи, бере активну участь у науково-дослідній та експериментальній роботі, активно залучають дітей до участі в конкурсах районного та міського рівнів, в яких вони посідають призові місця.

За 2018-2019 навчальний рік маємо такі результати:

1.      Районний етап всеукраїнської олімпіади

Районний етап олімпіад з базових дисциплін серед учнів 4-х класів

Міський конкурс-захист дослідницьких робіт «Квітневі читання»

Районний етап міського конкурсу письмових робіт

«Виклик. Дитина в медіапросторі XXI ст.»

Міські спортивні ігри з волейболу "Олімпійські надії" 

 Участь у районному та міському етапах Обласного конкурсу юних літераторів «Собори наших душ» учнів 

Участь у районному етапі XVІІІ Всеукраїнського конкурсу

учнівської творчості «Духовні святині нашого краю»

 Міський конкурс презентацій «Видатні діячі держави»

 Районний туру

 Міжнародного конкурсу з української мови ім.П. Яцика

VI Всеукраїнський творчий конкурс «Малюнок, вірш, лист до мами»

 Районний заочний конкурс літературних робіт

«Історія фронтового фотознімку в моїй родині» 

 Виклик. Дитина в медіапросторі 

 Мовно-літературний конкурс ім. Т. Шевченка 

 Конкурс-захист НДР 

 Конкурс НДР з математики, фізики, інформатики 

 Конкурс інформаційних технологій «Мікроша» 

 Конкурс інформаційних технологій «Капітошка» 

 Конкурс фотографії «Моя Україна» 

 Всеукраїнський конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу»

 Обласний природоохоронний конкурс «Природна скарбниця Придніпров’я» 

 Участь в обласному зльоті юних натуралістів – 2018 

 Спортивні досягнення:

Перуняк К. П., Подолінна І. В. 

 Участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах

 В 2018 – 2019 н.р. в школі працювало 44 вчителя. З них мають вищу кваліфікаційну категорію 22,  першу – 12, другу – 6, спеціаліст – 1, 10 тарифний розряд – 3. Мають педагогічне звання: вчитель-методист – 6 вчителів, старший вчитель – 5 вчителя.

Протягом 2018 – 2019 навчального року підвищили свою педагогічну майстерність шляхом курсової перепідготовки при ДОІППО 6 вчителів, з них 2 вчителя (індивідуальне навчання), при ДВНЗ «КНУ» 7 вчителів. Атестації підлягало 11 педагогічних працівників, з них 1 завідувач бібліотекою. Атестаційна комісія детально вивчила систему роботи вчителів, які атестувалися в поточному навчальному році. Звіти вчителів про роботу над дидактичною проблемою заслуховувались на засіданнях педагогічних рад. За результатами атестації відповідають раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» - 2 педагогічних працівника, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 1 педагогічному працівнику, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» - 3 педагогічним працівникам, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» - 4 педагогічним працівникам. Відповідають раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист» - 1 педагогічний працівник. Атестація педагогічних кадрів показала їх бажання і готовність самовдосконалюватися, підвищувати свій методичний і фаховий рівень.

 В шкільній бібліотеці та в шкільному методичному кабінеті постійно поповнюється інформаційний банк з таких рубрик:

·         Особистість як соціально-психологічний феномен.

·         Соціалізація особистості. Несприятливі умови соціалізації як соціально-педагогічна проблема.

·         Аналіз впливу інтернет-середовища на процес соціалізації особистості.

·         Огляд основних теорій соціалізації особистості.

Облік бібліотечного фонду допомагає зберегти його і правильно використовувати.

Фонд підручників та художньої літератури постійно поповнюється за рахунок централізованого комплектування, за рахунок проведення благодійної акції «Подаруй книгу бібліотеці», за кошти, одержані школою  за збір макулатури, передплата на періодичні видання.

Важливе місце бібліотекар відводить роботі з ефективного, раціонального користування бібліотечним фондом. При цьому в бібліотеці :

-  ведеться робота шкільного бібліотекаря в Єдиній системі централізованого електронного обліку підручників за комп’ютерною  програмою «Шкільний підручник»;

-      забезпеченість підручниками становила -  2015-2016н.р. – 87%;  2016 – 2017н.р – 83 %; 2017-2018н.р. -  91%;  2018-2019н.р. – 95%; на 2019-2020 н.р. –  початкова школа  - 85%;  середня школа – 9

-    0%; старша школа – 100%;

-   ведеться уніфікований, чіткий облік бібліотечного фонду (сумарна, інвентарна книги, реєстраційна картотека руху підручників);

-       ведеться бібліографічний опис книг та журналів, їх бібліотечне оформлення;

-      складається та ведеться система картотек;

-      систематично проводиться робота з очищення книжкового фонду.

Бібліотека має читальний зал на 16  місць та окреме книгосховище для зберігання підручників та дублетної літератури.

Вся робота бібліотеки підпорядкована річному плану шкільної бібліотеки. У школі щороку проводяться тижні «Шкільної бібліотеки», «Дитячої та юнацької книги,  акція «Живи, книго!».  У цих комплексних формах роботи беруть участь учні школи, педагогічний колектив, оргкомітет бібліотеки.

З метою прищеплення любові до книги, підвищення інтересу до читання, ефективного використовування книжкового фонду, розширення світогляду школярів бібліотекарем впроваджуються інноваційні форми роботи: літературно – поетичні вернісажі, бесіди – роздуми, турніри ерудитів, ігри – подорожі, літературні лабіринти, бібліографічні огляди літератури, години цікавих повідомлень, вікторини.

На початку навчального року складається координаційний план бібліотечно – бібліографічних уроків. Разом  з  дитячою бібліотекою  № 14 впроваджуються  уроки  бібліотечно – бібліографічної грамотності «Структура книги», «Історія книгодрукування», «Робота з довідковою літературою» «Перші енциклопедії» тощо. Це  дає позитивні результати. У школярів формується інтерес до книги, глибокі теоретичні знання і практичні навички роботи з книгою, каталогом, картотеками, закладаються міцні основи культури читання.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі лікарні діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік.

Організація харчування учнів у школі здійснювалась відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»; постанов Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», від 19.06.2002 №856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 02.02.2011 №116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість»; Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63; інших нормативно-правових актів, а також рішень міської ради від 24.12.2015 №53 «Про затвердження Програми підтримки багатодітних сімей та дітей пільгових категорій у м. Кривому Розі на 2016-2020 роки», від 17.09.2014 №303 «Про затвердження Порядку надання безкоштовного харчування дітям, батьки яких задіяні, чи були задіяні, зникли безвісті або загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України», від 08.02.2017 №71 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 17.09.2014 №303 «Про затвердження Порядку надання безкоштовного харчування дітям, батьки яких задіяні, чи були задіяні, зникли безвісти або загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України, а також на період проходження військовослужбовцями, батьками дітей, лікування в закладах охорони здоров’я та реабілітаційних заходів строком до 6 місяців», від 11.07.2018 №329 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 17.09.2014 №303 «Про затвердження Порядку надання безкоштовного харчування дітям, батьки яких задіяні, чи були задіяні, зникли безвісти або загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України, а також на період проходження військовослужбовцями, батьками дітей, лікування в закладах охорони здоров’я та реабілітаційних заходів строком до 6 місяців» та рекомендацій управління освіти і науки щодо організації харчування учнів у закладах загальної середньої освіти міста на 2018/2019 навчальний рік, з метою якісної організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти району.

Продукти харчування та продовольчої сировини протягом 2018-2019н.р. постачались відповідно рішення тендерного комітету відділу освіти.

У 2018-2019 навального року отримали безкоштовне харчування діти пільгових категорій: діти-сироти – 5 учні, діти ПБП – 9 чоловік, діти-інваліди – 9 учнів та згідно довідок діти з малозабезпечених сімей – 5 учня, діти з багатодітних сімей – 6 учні, діти учасників АТО – 1 учень. Безкоштовне харчування надавалося на суму 10 гривень 38 коп. на учня. Структура та якість безкоштовного харчування дітей пільгових категорій відповідала нормі. Гаряче харчування учнів 5-11 класів відбувалось за бажанням у їдальні школи. Як додаток до денного раціону дітей у школі працює буфет.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей в побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, інших чисельних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи проводиться під постійним контролем адміністрації школи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі у учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності.

    Питання охорони праці та попередження травматизму обговорювалися на нарадах  при директорові. Вивчаючи стан травматизму  серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків створення безпечних умов навчання. Разом з тим залишаються випадки травматизму дітей на уроках фізичної культури. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведено відповідну з учителями. Причини вивчення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи. Традиційними в школі є тижні безпеки дорожнього руху, знань пожежної безпеки, сприяння здорового способу життя та безпеки життєдіяльності, охорони праці, День цивільного захисту населення.

Однією із задач виховної роботи школи є формування ціннісного ставлення до себе (вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров'я, прагнення бути фізично здоровою людиною). У зв’язку з цим протягом 2018-2019 навчального року з учнями у школі проводилась робота щодо  безпеки життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму: Тиждень безпеки дорожнього руху, Тиждень безпеки життєдіяльності, Тиждень профілактики правопорушень, Тиждень пожежної безпеки, бесіди, ігри, усні журнали  дискусії (8-11 класи)  присвячені правилам збереження здоров’я та життя, пропаганді здорового способу життя та правомірної поведінки  дітей та молоді.

25 квітня 2019 року був проведений День Цивільного захисту, в рамках якого класні керівники 1-11 класів провели виховні години присвячені обговоренню питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, відпрацьовувались дії учасників навчального процесу у разі оповіщення сигналу «Увага всім».

Протягом навчального року робота класних керівників з  учнями щодо безпеки життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму мала систематичний характер (двічі на місяць): проводились  заплановані  бесіди  та інструктажі з безпеки життєдіяльності.

Перед канікулами  проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів, під час яких діти записували пам’ятки, робилися записи в класних журналах на сторінці «Бесіди щодо запобігання  дитячого травматизму».

Питання щодо запобігання дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директорові, засіданнях методичного об’єднання класних керівників. Перед кожним виїздом у театр, на екскурсії, змагання з учнями проводились цільові інструктажі з техніки безпеки життєдіяльності та видавалися відповідні накази.

Класні керівники проводили додаткові профілактичні бесіди з учнями про негативний вплив нікотину та вживання алкоголю, наркотичних речовин на організм людини.

Інформаційною можливістю для пропаганди досягнень школи був шкільний сайт як інтернет-представництво школи у відкритому інформаційно-освітньому середовищі. Адже сучасна школа поряд з основним призначенням - навчати та виховувати дітей - має бути осередком інформації, яка зацікавить громадськість, батьків, педагогів та учнів. Шкільний сайт має виконувати функції візитки школи, яка полягає у представленні відомостей про школу: сфера діяльності, перелік  послуг,  контактні телефони, адреса  навчального закладу. Крім цього сайт школи несе функцію інформаційного листка: оголошення про проведення всіх цікавих навчальних, виховних заходів, висвітлення цікавих матеріалів заходів та фотоматеріалів.

Виховання в школі здійснюється на кращих народних та сімейних традиціях. Педагогічний колектив намагається виховувати морально та фізично здорове покоління, працює над створенням атмосфери емоційної захищеності, тепла, любові, забезпеченням духовної єдності поколінь, збереженням родинних традицій, вивченням родоводу, прилученням дітей до народних звичаїв, обрядів, вихованням в них національної свідомості і самосвідомості.