For ENGLISH click here. / DEUTSCH hier.

Buďte vítáni * Welcome
Vitajte * Avete et salvete 
Welkom *  Bienvenidos 
Witajcie * Sveiki atvykę 
Bienvenue * Willkommen 

Ласкаво прошу * Benvenuti 
Välkomna * Hoan nghênh
Benvinguts * Ongi etorri 
Tere tulemast * Terventuloa 
բարի գալուստ Dobro došli 

ようこそ * Bem-vindos 
Laipni lūdzam * Üdvözlet 
ברוכים הבאים * Taŋyáŋ yahípi 
歡迎光臨  * Καλώς Ορίσατε 
Добро пожаловать * Velkommen

კეთილი იყოს თქვენი Fáilte 
Hoş geldiniz * Добре дошли
Selamat datang * Velkominn
خوش آمدید Benvegnesti 
स्वागतम्  * أهلاً و سهلاً * Aloha 

Fotokoláž sestavil můj syn David Machala (9 let, 9/5/2016) a kol.

Vítám vás na svých stránkách. 
Možná jste sem zavítali jako čtenáři mých knih nebo článků.  V tom případě se budu snažit poskytnout i na tomto webu něco navíc - nevšední informace, pohledy, analýzy a odkazy ze světa, o kterém píšu. K těmto tématům patří zejména výživa a zdraví (blog RegeneVOXa dění okolo nás, ekonomie, finance, obhajoba svobodné společnosti. Mohou vás zaujmout také Zápisky z cest po zemích a regionech blízkých i vzdálených, Genealogie (aneb "mohlo by vás zajímat, co všechno můžete zjistit o svých kořenech, i to, jaká jsem směska zrovna já, protože vy jste směska hodně podobná". Je o tom moje třetí kniha, která zanedlouho vyjde. Nebo další témata jako Jazykové okénko, rostoucí sbírka odkazů (mj. různá periodika z Evropy i světa apod.).

Možná potřebujete něco přeložit a přivedlo vás sem hledání překladatele (zejména angličtina, němčina). V současné době mám bohužel jen málo prostoru pro další klienty. Pokud by se to změnilo, mohu nabídnout mnohaleté zkušenosti s překlady, hluboký zájem o jazyky a lingvistiku a znalost několika odborných oblastí - zejména finance, ekonomie jako můj obor oficiálního studia, doplněno dlouholetým psaním článků a analýz ve finančním tisku. K tomu postupně vlivem studia výživy a medicíny přibyla dostatečná jazyková jistota i v těchto oblastech, o kterých nejen píšu, ale které i překládám. Vedle financí a medicíny překládám i běžná témata: vyskytly se texty různorodé od dopisů ze zámoří až po zcela nevšední až kuriózní texty jako typologie lidských výkalů nebo texty, o nichž raději mlčeti zlato, ale nikoliv mluviti stříbro. Mlčení o tom, co a komu překládám, je samozřejmostí. Možná Vás zaujme Jazykové okénko, občasný blog na téma jazyky a lingvistika. Možná jen využijete moji rostoucí sbírku odkazů na Slovníky a další jazykové nástroje, které mj. používám při práci.

Možná jste tady jako člověk hledající svoje kořeny - klestíte si cestu matrikami plnými předků a genetickými testy a i na tomto poli vám mohu nabídnout své zkušenosti a pomoc anebo prostě jen vodítko, jak začít či inspiraci při vyhledávání předků pro zkušené hledače v matrikách a genech. V současné době ani v této oblasti z časových důvodů nic velkého nebudu moci přijmout.
Budete-li cokoliv z toho potřebovat, neváhejte se na mne obrátit. Můžete se na mne obrátit, i když nic potřebovat nebudete.           

Stránky budu průběžně doplňovat, přidávat nové i dříve v tisku či na webu publikované vlastní články, zajímavosti, odkazy na stránky/články jiných, citáty, zajímavá přísloví či rčení, apod.   
Tyto stránky byly založeny v roce 2013 na doméně www.karelmachala.cz přidané na stránky sites.google.com/site/karelmachalabrno