Home

Buďte pozdraveni.

ENGLISH / DEUTSCH

Čím se profesionálně zabývám a co Vám nabízím:

překlady (mj. finance, ekonomika, medicína, genealogie, blíže zde), vyhledávání předků (viz sekce Genealogie), psaní knih (viz Moje knihy) a článků (Scriptum Caroli plus tisíce článků v médiích v minulosti).

***

Můj cestopis po Americe je k dostání zde.

Mezi indiány, dinosaury a mrakodrapy. 4444 mil putování digitálních nomádů Amerikou.

*** (Web je ve stavu přetváření vzhledem k migraci na nové Google Sites) ***

Možná jste sem zavítali jako čtenáři mých knih nebo článků. V tom případě se budu snažit poskytnout i na tomto webu něco navíc - nevšední informace, analýzy a odkazy ze světa, o kterém píšu. K těmto tématům patří zejména Genealogie a výživa a zdraví (RegeneVOX). Pokud jde o hledání předků - genealogii, mohlo by vás zajímat, co všechno můžete zjistit o svých kořenech, i to, jaká jsem směs zrovna já, protože vy jste směs hodně podobná. Je o tom moje třetí kniha, která vyšla v prosinci 2016. Nebo vás třeba zaujmou moje Zápisky z cest, Jazykové okénko, rostoucí sbírka odkazů (mj. různá periodika z Evropy i světa apod.).

Možná potřebujete něco přeložit a přivedlo vás sem hledání překladatele (zejména angličtina, němčina). Mohu nabídnout mnohaleté zkušenosti s překlady, hluboký zájem o jazyky a znalost několika odborných oblastí - např. finance, ekonomie jako můj obor oficiálního studia, doplněno dlouholetým psaním článků a analýz ve finančním tisku. K tomu postupně vlivem studia výživy a medicíny přibyla dostatečná jazyková jistota i v těchto oblastech, o kterých píšu, ale které i překládám. Vedle financí a medicíny překládám i běžná témata: vyskytly se různorodé texty od dopisů ze zámoří až po zcela nevšední až kuriózní texty jako typologie lidských výkalů nebo texty, o nichž mlčeti zlato, ale nikoliv mluviti stříbro. Mlčení o tom, co a komu překládám, je samozřejmostí. Možná Vás zaujme Jazykové okénko, občasný blog na téma jazyky a lingvistika.

Možná jste tady jako člověk hledající svoje kořeny - klestíte si cestu matrikami plnými předků a genetickými testy a i na tomto poli vám mohu nabídnout své zkušenosti a pomoc anebo prostě jen vodítko, jak začít či inspiraci při vyhledávání předků pro zkušené hledače v matrikách a genech.

Budete-li cokoliv z toho potřebovat, neváhejte se na mne obrátit. Můžete se na mne obrátit, i když nic potřebovat nebudete.

Pár slov o mně a mé rodině

Stránky budu průběžně doplňovat, přidávat nové i dříve v tisku či na webu publikované vlastní články, zajímavosti, odkazy na stránky/články jiných, citáty, zajímavá přísloví či rčení, apod.

Tyto stránky byly založeny v roce 2013 na doméně www.karelmachala.cz přidané na stránky sites.google.com/site/karelmachalabrno