Інклюзивне навчання

"У МЕНЕ НЕМАЄ НІГ, АЛЕ Є ПОЧУТТЯ. Я НЕ МОЖУ БАЧИТИ, АЛЕ Я ПОСТІЙНО ДУМАЮ. ХОЧА Я НЕ ЧУЮ, Я ХОЧУ СПІЛКУВАТИСЯ. ЧОМУ ЛЮДИ ВВАЖАЮТЬ МЕНЕ НЕПОТРІБНОЮ, БЕЗМОВНОЮ, БЕЗДУМНОЮ? ЯК І ІНШІ, Я СПРОМОЖНА ДУМАТИ ПРО НАШ СВІТ."

КОРАЛІ СЕВЕРС, 14 РОКІВ

ЩО ТАКЕ ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА?

    Інклюзивна освіта дає можливість усім учняму повному обсязі брати участь у житті колективу дитячого садка, школи, дошкільному та шкільному житті.

    Інклюзивне навчання — це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, яка передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу.

    Інклюзивна освіта — це процес, у якому школа намагається відповідати на потреби всіх учнів, вносить необхідні зміни до навчальної програми та ресурсів, щоб забезпечити рівні можливості.

ПЕРЕВАГИ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

Переваги для дітей без особливих потреб

o    Вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей.

o    Вчаться налагоджувати й підтримувати дружні стосунки з людьми, які відрізняються від них.

o    Вчаться співробітництву.

o    Вчаться поводитися нестандартним чином, бути винахідливими, а також співчувати іншим.

Переваги для родин

o    Батьки отримують інформацію про типовий і атиповий розвиток дітей.

o    Родини одержують підтримку з боку інших батьків.

o    Батьки беруть активну участь у визначенні навчальних цілей і завдань для дітей.

o    Всі батьки стають частиною шкільної спільноти.

Переваги для вчителів та інших фахівців

o    Вчителі інклюзивних класів краще розуміють індивідуальні особливості учнів.

o    Вчителі володіють різноманітними педагогічними методиками, що допомагає їм ефективно сприяти розвиткові дітей з урахуванням їхньої індивідуальності.

o    Спеціалісти (медики, педагоги спеціального профілю, інші фахівці) навчаються працювати в команді.Інклюзія в нашій школі означає розкриття кожного учня.

Інклюзія враховує потреби дітей, створюються спеціальні умови, підтримка, необхідні учням і вчителям для досягнення успіху.

Посібник

«Інклюзивна освіта від А до Я: порадник для педагогів і батьків»

Розробку посібника «Інклюзивна освіта від А до Я: порадник для педагогів і батьків» здійснено в рамках діяльності науково-методичного центру інклюзивної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.


  У 2023– 2024 н. р. у Горянській філії І-ІІ ступенів Щербанівського ліцею організоване інклюзивне навчання для учнів 3, 4, 5 і 7 класів. Роботу інклюзивних класів організовано за нормативно-правовими документами, які є чинними у даній освітній галузі. З учнями інклюзивних класів працюють асистенти учителів Тіщенко Юлія Олексіївна, Гурзан Юлія Юріївна та Рtва Інна Анатоліївна


Асистенти вчителів та педагоги закладу на початковому етапі роботи спільно обговорили ролі і завдання, підходи до навчання, можливості учнів з ООП, їх сильні та слабкі сторони, бажані результати для учнів.


Асистенти учителів залучаються до вирішення питань організації освітнього процесу, співпрацюють з учителями в організаціі інклюзивного навчання та виховання дітей з ООП, батьками учнів, беруть участь в проведенні обстежень, спостережень щодо вивчення психофізичних особливостей дітей, а також в розробці та реалізаціі ІПР. 


Презентація Діти з ООП.ppt