Ötödik hely Tolnán

Post date: Sep 6, 2010 10:06:45 AM

Szombaton az első mérkőzésünket a Miskolc ellen vívtuk. Nagyon jól kezdtünk, szép, fegyelmezett játékkal 2-0 lett a félidő. Sajnos a második félidő elején egy 3 perces rövidzárlatot követően már a Miskolc vezetett 3-2-re, még tudtunk egyenlíteni, de a vége 3-5 lett. Játékban felvettük a versenyt a Miskolccal, rutinban és kondícióban alulmaradtunk.

Ezt követte a mindenki által nagyon várt Vesta elleni meccs. Egyénileg sokkal képzettek a Vesta játékosai, mint mi, ezért csak nagyon fegyelmezett csapatjátékkal volt esélyünk arra, hogy elkerüljünk egy súlyos vereséget. A csapat meg is tette ezt, sőt még vezettünk is 1-0-ra. Természetesen a Vesta érvényesítette a papírformát. Pádár Anitát nem tudtuk semlegesíteni, 5 gólt lőtt, azonban a tavalyi év legjobb magyar futsaljátékosa, Dombai-Nagy Anett nem talált be a hálónkba. 3-6. Nekünk már ez is komoly siker. Sportszerű mérkőzés volt, ami nekünk nagyon hasznos volt, hiszen a játékosaink többsége sosem játszott még ilyen képességű játékosok és csapat ellen.

A nap utolsó meccsén az volt a tét, hogy elkerüljük a másnap hajnali mérkőzést. Győzelem esetén ugyanis csak 9 órakor kellett játszanunk. A nagyon tehetséges, ügyes Tolna II. ellen hoztuk is a kötelező győzelmet, de le a kalappal a tolnai utánpótlás-nevelés előtt. 7-2.

Így tehát a csoprot 3. helyén végeztünk, amit leginkább azért sajnáltunk, mert az alsóházban már nem volt alkalmunk elsőolsztályú csapattal megmérkőzni (idén persze az ELTE is elsőosztályú lesz, de velük már többször játszottunk, és ők is most kóstolnak bele az NB1-be), ami a leghasznosabb része volt ennek a tornának.

Vasárnap reggel a nem túl acélos szerb együtessel mrkőztünk, és 7-2-re le is győztük a Pancevo gárdáját.

Már a Tolna II. és a Pancevo ellen is jó lett volna megőrizni a kapunkat a góltól, ott ez nem sikerült. Sikerült azonban az 5. helyért lejátszott meccsen, ahol az ELTE SE ellen sikerült 2-0-ás győzelmet aratnunk. Eléggé döcögött a játék, mindkét csapat elég óvatos volt, és talán már a fáradtság is meglátszott a csapatokon.

Komoly pozitívum, hogy a csapat mezőnyjátékosai közül egy kivételével mindenki betalált a hálóba. Egyedül Zsófinak nem sikerült ez, aki legtöbbször utolsó emberként játszott.