Nehéz győzelem az ELTE SE ellen

Post date: Nov 8, 2010 8:20:38 AM

Ha nehezen is, de megszereztük második győzelmünket az idei bajnokságban.

Nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen az ELTE nagyon szervezetten védekezik, és ebből indít kontrákat. Készültünk ez ellen, de kérdéses volt, hogy sikerrel járunk-e.

Talán az ELTE számára meglepő kezdőcsapattal vágtunk neki a találkozónak. A kapuban Zsuzsi, leghátul Klau, a két szélen Kati és Sziszi, míg legelöl Panni volt a kezdőnk.

A várakozásainknak megfelelően kezdődött a meccs, az ELTE a saját hatosán védekezett. Nem támadtunk nagyon intenzíven, de ez tudatos volt. Kivárásra akartunk játszani, hátha kijjebb merészkednek. Nem nagyon tették, mi viszont egy szerencsés góllal korán vezetést szereztünk. Az egyéb tudósításokkal szemben Klau ívelt a kapu elé, amibe Sziszi próbált belefejelni. Ez éppen hogy sikerült, megzavarva az ellenfelet, aki a saját hálójába csúsztatta a labdát. Ettől meg kellett volna nyugodnunk. Nem kezdtünk el kapkodni, de nagyon passzívak lettünk. Aztán nagyjából a semmiből jött az egyenlítés. Farkas Mónika 15 méterről lőtt kapura, ami meglepte Zsuzsit, így a kapuban kötött ki a labda. Szerencsére nem omlottunk össze, kicsit felpörögtünk. Még jobban felpörögtünk attól, hogy az ELTE a félidő végén időt kért, és Tóth Károly szövetségi kapitány tanácsára letámadásra váltott. Ezt ki is használtuk. Tücsi egy gyors berúgást passzolt Putyó elé, aki vezette egy kicsit a labdát, majd kilőtte a rövid alsó sarkot.

Így egygólos előnnyel mentünk pihenni.

A szünetben arra számítottunk, hogy folytatni fogja az ELTE a letámadást. Azt beszéltük meg, hogy mi is azonnal visszatámadunk. Ez jót tett, sokkal jobban játszottunk, mint az első félidőben. A félidő elején, a 23. percben Tücsi kétgólosra növelte az előnyt. Bíztunk benne, hogy ettől elmúlik a görcsösség, és felszabadultan játszunk. Nem teljesen így lett. 5 perc múlva szépített az ELTE, megint szoros lett a meccs. Egy perc sem telt el, amikor Kati üresen kapta a labdát a jobb szélen, kapuig vezette, majd Putyónak passzolt, aki gyönyörűen lőtte ki a hosszú felső sarkot. Ismét két gól lett az előny. 3-4 perccel a vége előtt az ELTE lehozta a kapust, 5 mezőnyjátékossal próbálták menteni a menthetőt. Ezt a játékot nagyon ügyesen csinálják, több korábbi mérkőzésen jöttek már vissza a meccsbe ezzel a taktikával. Eleinte nagyszerűen játszottunk az emberelőny ellen. Az utolsó percben azonban egy rövid kihagyást követően két ELTE-játékos állt a hatosunkon és csak Klau állt velük szemben. Ki is passzolták gyorsan, és 4-3-ra módosították az eredményt. 35-40 másodperc volt hátra, és megint csak egy gól volt az előnyünk, ami nem sok. Elszántan támadott az ELTE. Egy árnyalatnyit pontatlan passzt sikerült Tücsinek gyönyörűen lefülelnie, tolt rajta egyet, majd még bőven a saját térfelünkről az ELTE hálójába emelte a labdát a vészkapus mellett.

Nagy nehézségek árán sikerült legyőznünk a szimpatikusan, sportszerűen, szervezetten játszó ELTE gárdáját.

Fontos ez a 3 pont a bentmaradásért vívott harcban, hiszen az ELTE-t és a Kiskunfélegyházát sikerült ősszel idegenben legyőznünk, akik ebben a küzdelemben várhatóan közvetlen riválisaink lesznek. Így az őszre teljesítettük a minimális célkitűzést. Azért bízunk abban, hogy ennél több is van bennünk, és nem a 8. helyen várjuk majd a tavaszi szezont.

Hivatalos jegyzőkönyv: MLSZ adatbank

Tudósítás: Futsal-hungary

Élő közvetítés: ELTEonline

ELTE értékelés: ELTEonline