Első győzelmünk a legjobbak között

Post date: Oct 10, 2010 3:57:08 PM

2010. október 9-én Kiskunfélegyházára szólított minket a sorsolás. 10 órai kezdéssel vártak minket a házigazdák, akik a tavalyi szezonban az NB I hetedik, vagyis utolsó helyén végeztek. Korábban sosem találkoztunk velük, így nem tudtuk mire számítsunk. A mérkőzés előtt a Mókusok edzője elmondta, hogy rengeteg sérültjük van, abban sem biztos, hogy ki tudnak állni. Aztán szerencsére 2 kapust és 8 mezőnyjátékost sikerült a parkettra küldeniük, többen kisebb-nagyobb sérülésekkel küzdöttek. Mi 11 mezőnyjátékossal utaztunk, hogy Kinga és Adri is belekóstolhasson az NB I-be.

A mérkőzés óvatosan kezdődött, kóstolgatta egymást a két csapat. Nálunk az Évi - Kati, Sziszi, Panni, Reni kezdőötös lépett pályára. Aztán a 3. percben megszereztük a vezetést Tücsi révén. Ekkor fölénybe kerültünk, sikerült több helyzetet is kialakítanunk, de gól nem született. Egészen a 8.percig, amikor Kati jobboldali passzát Orsi rúgta az üres kapuba. A 2-0 normális esetben megnyugtatja a csapatokat. Minket is megnyugtatott, de talán túlságosan is. Lomhán, tompán, vállalkozószellem nélkül játszottunk. Ennek ellenére nem nagyon forgott veszélyben a kapunk, ha mégis, akkor Évi hárított. Aztán a félidő utolsó előtti percében már nem sikerült megakadályozni a gólt. Egy elől eladott labdát követően Évi még hárított egy az egyben, de a visszapattanó labda eljutott a hálónkba. Hát nem a legjobb lélektani pillanatban.

A második félidőben letámadással próbáltuk a sovány előnyt növelni. Sikertelenül. Nagyobbnál nagyobb helyzeteket sikerült elrontanunk, ráadásul olykor a Mókusok is komolyabban veszélyeztettek. Aztán a 33. percben megtört a jég, és 25 Galaxis-gól nélküli perc után Klau betalált a hazaiak kapujának jobb felső sarkába. Ekkor kicsit javult a játékunk, de a Mókusok ezek után vezették a legveszélyesebb támadásaikat. Végül az utolsó két percre kicsit kiengedtek, mi pedig végre odafigyeltünk és éltünk a kis kihagyásokkal. így Putyó és Panni is betalált még, amivel kialakult az 5-1-es végeredmény. Az utolsó 3 percben úgy játszottunk, ahogy az egész meccsen kellett volna.

Örüljünk neki, hogy megvan az első 3 pontunk az NB I-ben.

A hazaiak kedves, barátságos fogadtatásban részesítettek minket, és a játékvezetés is kifogástalan volt.

Ami külön öröm volt, hogy szinte hazai pályán éreztük magunkat, hiszen Putyónak és Kingának köszönhetően lelkes szurkolótábor biztatott minket. Köszönjük nekik is, nagyon sokat számított.

A Vesta nagyarányú győzelmét követően néhány órán keresztül a tabella 4. helyén álltunk, de a forduló összes mérkőzését követően az 5. helyet foglaltuk el, mivel a Miskolc legyőzte az ELTE gárdáját.

Hivatalos jegyzőkönyv: MLSZ adatbank

Tudósítás: Futsal-hungary

Fotók: Picasa - RigoTomeR

Fotók: Picasa - Emily