Wydarzenia biblioteczne

12.04.2011 r.

Wycieczka do Łańcuckiego Zamku miała miejsce w dniu 12 kwietnia. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. IV-VI ZS nr 1 i Nr 2 w Nienadówce. Celem wyjazdu był udział w lekcjach edukacyjnych, jedna z nich dotyczyła Herbów właścicieli zamku łańcuckiego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się o historii powstania herbów, poznali herby rodu Lubomirskich i Potockich. Temat drugiej lekcji brzmiał "Każdy może być artystą". W ramach warsztatu plastycznego uczniowie pobudzali swoją wyobraźnię, ćwiczyli spostrzegawczość i koncentrację, uczyli się analizować dzieła sztuki. Po zajęciach wybraliśmy się do zamkowego parku na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny, a następnie na lody. Zobacz fotorelację.

8.04.2011r.

W dniu 7.04 2011 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Nienadówce miało miejsce podsumowanie VIII edycji konkursu "Moja miejscowość i region są piękne". Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się następujący uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Nienadówce:

Kategoria: praca literacka

I miejsce Karolina Krzanowska kl. I gim

II miejsce Regina Chorzępa kl. I gim.

II miejsce Natalia Wójcik kl. I gim.

III miejsce Magdalena Smoła kl. IV

III miejsce Weronika Krzanowska kl. V

wyróżnienie

Ewelina Rzeszutek kl. V

Monika Tęcza kl. v

Magdalena Ożóg kl. V

Barbara Prucnal kl. V

Kategoria: praca plastyczna

I miejsce Konrad Morawski kl. I gim.

I miejsce Alicja Bełz kl. III gim.

wyróżnienie

Konrad Morawski kl. I gim.

Kategoria: etnografia

I miejsce Zofia Mełech kl. VI

2.02.2011 r.

12.01.2011 r.

Uczniowie klasy II uczestniczyli w konkursie Pięknego Cztania. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie i przygotowane w domu fragmenty bajek. Przy ocenie czytania była brana pod uwagę:wyrazistość, płynność, intonacja, bezbłędność. Za najładniej czytających uznani zostali: Krzysiu Maziarz, Damian Ciupak oraz Maciek Krzanowski i oni otrzymali nagrody. Gratulujemy! Pozostali uczestnicy otrzymali zakładki do książek.

Październik 2010

Miesiąć Bibliotek Szkolnych

  1. Projekt czytelniczy pt.: „Mania czytania” realizowany był w kl. IV-VI w I półroczu r. szk. 2010/2011. Miał na celu zachęcenie uczniów do sięgania po książki spoza kanonu lektur szkolnych oraz kształtowanie nawyku systematycznego czytania. Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania:klasa IV miała napisać list, w którym zachęca do przeczytania książki,

  2. klasa V miała wykonać album o mitach oraz pisała w grupach scenariusz do wybranego przez siebie mitu, a następnie prezentowała go na forum klasy,

  3. zaś uczniowie klasa VI tworzyli galerię postaci oraz pisali recenzję książki Macieja Wojtyszki pt.: „Bromba i inni”.

Nad realizacją projektu czuwały Panie M. Sztorc oraz I. Słobodzian.

2.02.2011 r.

W dniu 12.01.2011 r. uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej uroczystości czytelniczej było zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Na początku kandydaci na czytelników zostali poddani kilku trudnym próbom mającym na celu sprawdzenie ich znajomość liter oraz musieli przejść przez labirynt zagadek. Po ich pomyślnym przejściu złożyli uroczyste przyrzeczenie obiecując, że polubią czytanie i będą szanować książki. Następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej oraz otrzymali w prezencie małe niespodzianki. Na koniec uroczystości grupa teatralna „Mała Maska” zaprosiła pierwszaków na przedstawienie pt. „Pójdziesz z nami”.

W tym roku szkolnym po raz kolejny w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: "Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna" (Diversity Challenge Resilience: School Libraries Have it All).Biblioteka zorganizowała całomiesięczne, szkolne obchody Miesiąca Bibliotek. Do świętowania zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele. Zostało zaplanowanych wiele imprez czytelniczych. W każdy piątek października w bibliotece szkolnej można było zobaczyć i podziwiać pasje kolekcjonerskie uczniów na wystawie „Uczniowskie kolekcje”, zaś w październikowe środy na czytelników, którzy wypożyczyli książkę czekały niespodzianki. Uczniowie młodszych klas pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali prace plastyczne na konkursy: „Mój ulubiony bohater książkowy” oraz „Laurka dla biblioteki”, starsi zaś mogli wykonać pomysłowe zdjęcia na konkurs fotograficzny „Człowiek i książka w obiektywie”. Chętni także podarować książkę bibliotece oraz kupić los na loterii fantowej zorganizowanej przez Koło Przyjaciół Biblioteki. Dochód ze sprzedaży fantów zostanie przeznaczony wzorem lat ubiegłych na zakup nowych książek do biblioteki. Kulminacyjnym punktem obchodów była akademia, na której uczennice z koła teatralnego w przedstawieniu „Książka przed sądem” ustosunkowały się do problemu istnienia książki w dobie komputeryzacji i nieustannego rozwoju techniki. Uroczystość ta była również okazją do oficjalnego wręczenia dyplomów oraz drobnych nagród uczniom, którzy brali udział w konkursach.

Biblioteka składa gorące podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Podaruj książkę bibliotece”, która miała miejsce w październiku w naszej szkole. Czytelnicy podarowali szereg cennych woluminów, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki.

Serdecznie dziękujemy: pani Małgorzacie Sondej oraz uczennicom i uczniom Marcie Prucnal z kl. IV, Dominikowi Prucnalowi z kl. I, Zosi Mełech z kl. V, Małgosi Mełech z kl. VI oraz Zuzi Bełz z kl. V.

15.06.2010 r.

Wyjazd do Rzeszowa na spektakl "Sposób na Alcybiadesa" oraz wizyta w redakcji gazety codziennej Nowiny.

2.06.2010 r.

Lekcje edukacyjne w Zamku w Łańcucie W dniu 2.06.2010 r. uczniowie klas IV-VI brali udział w lekcjach edukacyjnych na zamku w Łańcucie. Pierwszą z nich była lekcja biblioteczna pt. „I książki mają swoją historię”. Lekcja miała miła miejsce w bibliotece Zamku Łańcuckiego. Dzieje książki w różnych epokach w ciekawy sposób przedstawił nam długoletni kierownik biblioteki zamkowej pan Tadeusz Baj. Mieliśmy też możliwość zobaczyć najstarsze książki tzw. inkunabuły znajdujące się w zbiorach biblioteki z Pilawą w herbie oraz poznać zainteresowania czytelniczo-kolekcjonerskie właścicieli pałacu. Druga z lekcji odbyła się w pięknym o tej porze roku zamkowym parku, nosiła tytuł Parki i ogrody Zamku Łańcuckiego. Uczniowie zostali zapoznani z historią powstania parku zamkowego, poznali pojęcia ogrodu symetrycznego i parku krajobrazowego, a także nauczyli się różnicować ciekawe gatunki drzew w parku.Odwiedzili również oranżerię.Po zajęciach wybraliśmy się na spacer po Łańcucie, a później na lody.

18.05.2010 r.

W ramach spotkań z cyklu "Ciekawi ludzie z naszego regionu" biblioteka szkolna zaprosiła paralotniarza- pana Marka Przybysza, którego wielką pasją jest latanie. Uczniowie klas I-III gimnazjum zobaczyli sprzęt, na którym lata pan Marek oraz wysłuchali barwnych i ciekawych opowieści na temat podniebnych wyczynów naszego gościa.

22.04.2010 r.

„Moja miejscowość i region są piękne” - VII edycja konkursu bibliotecznego

W dniu 22.04.2010 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Nienadówce odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji konkursu bibliotecznego „Moja miejscowość i region są piękne”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. M. Konopnickiej w Nienadówce.

05.03.2010 r.

W dniu 5 marca uczniowie I klasy zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie to miała uroczysty charakter. Najpierw odbył się quiz pt. "Jaka to bajka", następnie uczniowie złożyli obietnice, że będą wzorowymi czytelnikami biblioteki. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści zostali zaproszeni na przedstawienie pt."Kłótnia wróżek" w wykonania uczniów z kółka teatralnego.

Został rozstrzygnięty konkurs na "Najładniejszy zeszyt ulubionych książek" dla klas III ZS Nr 1 i Nr 2 w Nienadówce.

Autorkami najładniejszych zeszytów były:

ZS Nr 1

1. Magdalena Smoła

2. Natalia Gielarowska

ZS Nr 2

1. Paulina Dudek

2. Karolina Nowak

3. Wioletta Niemiec

4. Natalia Zimniak

5. Izabela Nowak

05.11.2009 r.

W dniu 5 listopada 2009 r. w siedzibie MGBP w Sokołowie Młp. odbyło się podsumowanie II edycji Plebiscytu Czytelniczego na ulubionego autora i bohatera literackiego.

I miejsce otrzymała Kamila Naja z klasy II wyróżnienia zdobyła Izabela Krzyśko z klasy II

wyróżnienie zdobyła Dominika Budzyń z klasy II