Aktualności
Narodowe Czytanie 2021
Jubileuszowe, 10. Narodowe Czytanie w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce odbyło się
10 września.
Narodowe Czytanie to akcja promująca czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, a zainicjowana została wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W tym roku prezydent Andrzej Duda zaproponował "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Utwór, napisany jesienią 1906 roku, bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki.
Na szkolnej scenie wystąpiły uczennice klasy VIII a, które doskonale oddały emocje i klimat dzieła. W postać tytułowej bohaterki wcieliła się: Alicja Niemiec, w roli córek wystąpiły: Hesia – Magdalena Marszał, Mela – Izabela Woś, Hankę zaprezentowała – Martyna Ożóg, a jako Zbyszko wystąpiła Anna Ożóg. Oprawę muzyczną przygotował Pan Sebastian Lesiczka.
Dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Po raz kolejny /9 października/ Biblioteka Zespołu Szkół Nr 1 w Nienadówce włączyła się w obchody Nocy Bibliotek. Choć w tym roku świętowaliśmy w węższym gronie i pamiętając o rygorze sanitarnym to mimo tych obostrzeń spotkanie upłynęło nam w bardzo przyjemnej atmosferze. Tematem tegorocznej nocy był „Klimat na czytanie”.
11 września w naszej szkole odbyła się dziewiąta edycja akcji Narodowe Czytanie, pod patronatem Pary Prezydenckiej. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku na lekturę Narodowego Czytania wybrana została „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Swoje interpretacje fragmentów utworu przedstawili uczniowie klasy VIII. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały trzy klasy: VIII, VI, V. W przedsionku szkoły uczniowie obejrzeli wystawę, na której znalazły się różne wydania „Balladyny” Juliusza Słowackiego”.
Nowe podręczniki już są!
W tym roku szkolnym nowe podręczniki otrzymają klasy: I, IV oraz VIII.
Rok szkolny 2020/2021
Noc bibliotek w naszej szkole
Spędziliśmy razem czas, czytaliśmy, bawiliśmy się, szukając wspólnego języka.
Projekt BohaterON – włącz historię!
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W naszej szkole w działania projektowe włączyło się 80 uczniów pisząc listy oraz wykonując laurki dla Powstańców Warszawskich.
Dziękujemy za udział w biegu
Biegniemy dla Hospicjum
V edycja biegu charytatywnego „Biegniemy dla Hospicjum”-
podsumowanie i podziękowania
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy byli obecni oraz wsparli bieg „Biegniemy dla Hospicjum”.
W akcji wzięło udział 270 osób. Zebrana kwota to 4.876 zł. 👍😘
Sponsorami biegu byli:
Firma #Kartony24
Pan Wojciech Buczak Poseł na Sejm RP
#KS Plantator Nienadówka
Decathlon Rzeszów;
Bakoma Rzeszowie.
Bieg zabezpieczali:
#OSP Nienadówka
#Związek Strzelecki "Strzelec" Sokołów Małopolski
Komisariat Policji w Sokołowie Małopolskim
V bieg charytatywny
"Biegniemy dla Hospicjum" czytaj więcej
Bieg charytatywny organizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 i Zespół Szkół Nr 2 w Nienadówce w dniu 5.10.2019 r. Startujemy o godzinie 9:00. Dystans do przebiegnięcia wynosi 6 km.
Aby wziąć udział w biegu każdy uczestnik wpłaca wpisowe w kwocie 10 zł. Uczniowie i nauczyciele
z Zespołów Szkół w Nienadówce dokonują wpłaty u organizatorów do 4. 10 2019 r. Uczestnicy spoza miejscowości dokonają wpłaty oraz otrzymają numer startowy w Biurze zawodów w dniu biegu.
Dzieci i młodzież szkolna biorą udział w biegu po zapoznaniu się z Regulaminem Biegu i dostarczeniu pisemnej zgody rodzica /opiekuna. Dorośli uczestniczą w biegu na własna odpowiedzialność.
TRASA BIEGU
"Biegniemy dla Hospicjum"
Wyruszamy z parkingu przy ZS Nr 2 w Nienadówce. Trasa prowadzi drogą asfaltową w kierunku Huciska, następnie skrajem lasu do Trzebuski i powrót Karczmarką na parking.
ROK SZKOLNY 2019/2020
ZAMALUJ NA LOKALNIE
"Jak nie czytam, jak czytam"
W piątek 7 czerwca, o godzinie 10:00 po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Nienadówce przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka
w Szkole”. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przed godziną 10:00 wszyscy uczniowie z książkami w ręku ubrani w kolorowe koszulki pojawili się wraz z nauczycielami na placu przed szkołą. Każdy z uczestników przyniósł swoją książkę z domu, którą lubi i chętnie do niej wraca. Był czas na indywidualne czytanie oraz na wysłuchanie fragmentów książki Ewy Nowak pt. „ Kto uratował jedno życie. Historia Ireny Sendlerowej”. Następnie wszyscy zebrani uformowali kształt kwiatka
z kolorowymi płatkami. Nad kwiatkiem uczennice wzniosły napis NIENADÓWKA CZYTA. Taki obraz został utrwalony z okna naszej szkoły. W akcji wzięło udział 120 uczniów z klas 0-VI.
"Czytam sobie"
Pierwszoklasiści wzięli udział w akcji „Czytam sobie-PoczytajMy” przygotowanej razem z wydawnictwem Egmont.
"Wolontariuszki z klubu czytelniczego działającego w bibliotece zorganizowały pięć spotkań czytelniczych, na których zachęcały najmłodszych do samodzielnego czytania. Starały się pokazać, że czytanie jest wartościowym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i zapraszały do czytania książki.
Czytanie szkołą mistrzów
Uczniowie klasy II naszej szkoły biorą udział w akcji „Czytanie szkołą mistrzów” organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu w ramach projektu 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
W ramach akcji przez kolejne trzy miesiące odbywać się będą w naszej szkolnej bibliotece twórcze zajęcia oparte na książkach wyróżnionych w Nagrodzie. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego…
"Czytam sobie"
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Czytam sobie". Pomysłodawcą jest wydawnictwo Egmont oraz program Poczytajmy. Celem akcji jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek oraz pokazania, że może być ono fajną i ciekawą formą spędzania wolnego czasu.
"Wychowanie przez czytani" - projekt
Program „Wychowanie przez czytanie” skierowany jest do uczniów klas 5-7 szkół podstawowych. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiać istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, stworzą też krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości.
Fenek czyta najmłodszym!
Podczas tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził lisek Fenek i kot Maks bohaterowie serii książek pt." Przygody Fenka". W trakcie klasowych spotkań wolontariuszki z koła przyjaciół biblioteki czytały książki o ich przygodach. Dzieciom bardzo spodobały się ta seria. Niektórzy wypożyczyli książki do domu. Pluszowe maskotki zrobiły duże wrażenie i uatrakcyjniły czytelnicze spotkania. Czytaj więcej
Bajkowy Pokaz Mody
W dniu 26 października odbył się w naszej szkole Bajkowy Pokaz Mody. Wzięli w nim udział chętni uczniowie
z klas 0-III. Zadaniem uczestników było wcielenie się w wybraną przez siebie postać bajkową oraz krótkie jej zaprezentowanie. Wszystkie prezentacje i stroje były bardzo ciekawe. Uczestnicy zostali nagrodzeni brawami oraz otrzymali drobne upominkami. Widownia zaś wzięła udział w błyskawicznym konkursie bajkowym.
W przygotowaniu pokazu zaangażowali się członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki. Dziękujemy :-)
Szkolny konkurs pięknego czytania
pod hasłem
"Czas na Czytanie"
Zapraszamy uczniów klas I-III, IV-VIII oraz klasę III gimnazjum do udziału w konkursie pięknego czytania
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji
BohaterON
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju
Biegniemy dla Hospicjum -
podsumowanie
Przyszedł czas na podsumowanie tegorocznego biegu charytatywnego "Biegniemy dla Hospicjum". Z wielką satysfakcją i przyjemnością informujemy, że w akcji wzięło udział 300 osób. Zebrana kwota to 3.094 PLN plus 500 PLN pozyskano od sponsora. Łączna kwota to 3594 PLN. czytaj więcej
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia biegu.
Partnerami byli:
Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim;
Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp.:
Klub Sportowy „Plantator” z Nienadówki
Decathlon Rzeszów;
Eurogalicja.
Bakoma. Regionalne centrum dystrybucji w Rzeszowie.
Bieg zabezpieczali:
OSP Nienadówka;
Komisariat Policji w Sokołowie Małopolskim;
Związek Strzelecki "Strzelec" Sokołów Małopolski.
Dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w organizacji biegu.
Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2018
Plan:
1. Zostań Mistrzem Czytania – konkurs dla kl. 0-III oraz IV-VIII.
2. Gala bohatera literackiego.
3. Wolontariat z książką.
4. Pokaz Mody Bajkowej.
5. Loteria fantowa
Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w tym wydarzeniu! :-)
Dzień Głośnego Czytania
Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Gościem specjalnym tego dnia był Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski - Pan Andrzej Ożóg. Przeczytał on najmłodszym uczniom piękną historię o słoniu Elmerze. Spotkanie kontynuowała Pani Elżbieta Walicka czytając fragmenty książki pt.”Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.
IV edycja biegu
"Biegniemy dla Hospicjum"
6 października (sobota) godz. 9:00 zbieramy się przy budynku Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce aby przebiec
dystans 6 km jak w ubiegłych latach.
Czekamy na Was w Biurze Biegu już od godz. 8:00 .
Wolontariusze mile widziani :-)
"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - konkurs
Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomogą zachęcić uczniów do codziennego czytania oraz zestawy książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”
Narodowe Czytanie 2018 w naszej szkole
Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter - w związku z Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Akcję Narodowego Czytania odbyła się również w naszej szkole. Rozpoczęliśmy ją od odczytania listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz wysłuchaliśmy fragmentów „Przedwiośnia” w interpretacji Pary Prezydenckiej. Następnie uczniowie klasy VIII a i VIII b oraz ksiądz katecheta przeczytali wybrane urywki lektury tegorocznej akcji Narodowego Czytania.
Zapraszamy po odbiór podręczników oraz ćwiczeń!
Nowe książki i ćwiczenia dotarły już do biblioteki co widać na załączonym zdjęciu. Zostały opracowane, opieczętowane i czekają już na Was.
Pamiętajcie o podpisaniu, obłożeniu i szanowaniu podręczników!
ROK SZKOLNY 2018/2019
"Jak nie czytam, jak czytam"
Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" odbyła się 8 czerwca 2018 r. przed budynkiem Zespołu Szkół Nr 1 w Nienadówce. Towarzyszyły jej "Konfrontacje czytelnicze" , na które zaprosiliśmy uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce.
Jak nie czytam,jak czytam zdjęcia
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nasza szkoła zakwalifikowała się do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" przygotowanego przez Radę Ministrów, dzięki któremu, przy wsparciu Gminy, otrzymaliśmy 5 000 zł na zakup nowości wydawniczych,
Akcja czytelnicza "Książka od serca"
Zapraszamy do udziału w przedświątecznej akcji czytelniczej :
"Książka od serca" dla koleżanki, kolegi, nauczyciela.
Akcja potrwa od 18 do 22 grudnia 2017 r.
Książki umilą przedświąteczny i świąteczny czas, zapewnią wspaniałe chwile w czasie długich grudniowych wieczorów. Zamów książkę w bibliotece. My ją pięknie opakujemy, a Ty dołączysz świąteczne życzenia.
Tak przygotowaną książkę dostarczymy wybranej przez Ciebie osobie.
Książkowy kalendarz adwentowy
Książkowy kalendarz adwentowy - to pomysł, aby czekanie na święta wypełnić czytaniem. Pięknie zapakowane książki o tematyce świątecznej z naklejonymi datami od 1 do 24 grudnia umieściliśmy na choince. Każdego dnia adwentu chętne osoby otwierały i głośno czytały inną opowieść. Zazwyczaj były to książki przybliżające tradycje i zwyczaje tego okresu. Uczniom spodobał się taki sposób oczekiwania na święta.
Podsumowanie
Miesiąca Bibliotek Szkolnych
W październiku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, tegoroczne hasło brzmiało : „Książka nas łączy”! Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Do udziału w obchodach zaproszono wszystkich uczniów. Czytaj więcej
CZYTELNIK MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA
Taki tytuł otrzymała:
Aleksandra Kabaj uczennica klasy I szkoły podstawowej - przeczytała 22 książki
Nikola Surowiec uczennica klasy 0 - przeczytała 12 książek.
Dyplom oraz nagrody najlepszym czytelniczkom wręczyła Dyrektor szkoły Pani Anna Grzebyk.
Witaminki -
"Zakochaj się w książce"
Biblioteka ogłosiła międzyszkolny konkursy fotograficzny pod hasłem: ”Zakochaj się w książce”. Do udziału zaproszono uczniów klas IV-VI oraz II- III gimnazjum. Wzięło w nim udział 20 uczniów, którzy nadesłali 70 zdjęć. Jury nagrodziło i wyróżniło 10 zdjęć.
I miejsce Dominika Kołodziej kl. III gim. ZS Nr 1 w Nienadówce
I miejsce Aleksandra Ożóg kl. VII a ZS Nr 1 w Nienadówce
II miejsce Klaudia Jękot kl. III gim. ZS Nr 2 w Nienadówce
II miejsce Aleksandra Chorzępa kl. III gim. ZS Nr 1 w Nienadówce
III miejsce Weronika Chorzępa kl. V ZS Nr 1 w Nienadówce
III miejsce Agata Ożóg kl. VI ZS Nr 1 w Nienadówce
III miejsce Paulina Niemiec kl. III gim. ZS Nr 2 w Nienadówce
wyróżnienie Anna Gielarowska kl. VII a ZS Nr 1 w Nienadówce
wyróżnienie Kamila Chorzępa kl. VII a ZS Nr 1 w Nienadówce
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na akademii podsumowującej Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
101 powodów dla których warto czytać książki
Taki tytuł nosił międzyszkolny konkurs plastyczny,który odbył się z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wzięło
w nim udział 30 uczniów z klas I-III szkoły podstawowe ZS nr 1 i Nr 2 w Nienadówce.
Przerwa na czytanie
W naszej bibliotece trwają cykliczne spotkania czytelnicze pod hasłem "Przerwa na czytanie". Celem spotkań jest promocja czytelnictwa wśród uczniów. Uczestniczący w październikowych spotkaniach chętnie słuchali opowieści o niezwykłym talencie, sile marzeń i ciężkiej pracy Ronaldo - najbardziej znanego piłkarza na świecie. Siódmoklasiści, którzy podjęli się czytania zapraszają w listopadzie na czytelnicze spotkania z Mikołajkiem.
Detektywi w bibliotece
Tym razem wyprawa uczniów zerówki do biblioteki miała charakter detektywistyczny. Uczniowie zostali podzieleni na grupy
i prowadzili dochodzenie posługując się przedmiotami takimi jak: lornetka, lupa, aparat fotograficzny, notes, dyktafon. Ich zadanie polegało na rozwiązaniu kilku zagadek. Jedna z nich to odszukanie na półce konkretnej książki i ocena na podstawie oględzin przy pomocy lupy warunków jej użytkowania. Kolejne zadania dotyczyły tropienia bibliotecznych niszczycieli książek. Dzięki tym zajęciom uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka i poznali tajemnicze życie książek. Spotkanie miało również na celu pobudzić kreatywność i wyobraźnię dzieci, a także zachęcić ich do samodzielnego odbywania czytelniczych przygód.
Książki pachnące słodkością
Z okazji MBS odbywają się środowe pokazy inspirowane książkami kulinarnymi znajdującymi się w naszej bibliotece. Chętne osoby z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowują samodzielnie wybrany przez siebie deser. Podczas pokazu uczestnicy poznają przepis oraz kolejne etapy przygotowania tego deseru. Na zakończenie biorą udział w konkursie dotyczącym zdrowego stylu życia oraz degustują przygotowany na ten dzień deser.
Bajkowy Pokaz Mody
W dniu 16 października odbył się Bajkowy Pokaz Mody. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas 0 - III. Zadaniem uczestników było przygotowanie najbardziej kreatywnego stroju bajkowego, a następnie przedstawienie go zebranym oraz przemaszerowanie po czerwonym dywanie. Uczestnicy z wdziękiem prezentowali bajkowe postacie, w które tego dnia się wcielili. Dziecięca publiczność z zaciekawieniem oglądała pokaz, a następnie wzięła udział w przygotowanym na tę okazję bajkowym quizie. Na zakończenie pokazu uczestnicy zostali obdarowani słodkościami i zakładkami do książek.
Nauczyciele i uczniowie
Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce
zapraszają
III bieg charytatywny "Biegniemy dla Hospicjum"
Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2017
Zapraszamy do aktywnego udziału w obchodach MBS. Czytaj program
Darmowe podręczniki dla wszystkich uczniów
Rok szkolny 2017/2018 to darmowe podręczniki i ćwiczenia dla wszystkich uczniów szkół podstawowych
i gimnazjów.Trwa ich rejestracja. Po tej czynności nastąpi wypożyczanie uczniom.
ROK SZKOLNY 2017/2018
Wystawa "Śladami Sienkiewicza" w bibliotece szkolnej
Z okazji Dni Patrona Szkoły uczniowie oraz nauczyciele zostali zaproszeni do biblioteki na pogadankę poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi połączoną z oglądaniem wystawy. Czytaj więcej.....
Czytanie porusza!
Takie hasło nosiła kolejna akcja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Nasz szkolna biblioteka po raz kolejny aktywnie uczestniczyła w akcji. Na wieczorne spotkanie przybyło 30 uczniów z klas I-IV. Było czytanie,konkursy, malowanie twarzy, błyskawiczny kurs tańca, ogólnie świetna zabawa. Zobacz zdjęcia
"Młody Obywatel” w Nienadówce
W środę 24 maja odbyły się warsztaty dla uczniów klasy V realizujących projekt „Reportaż po sąsiedzku”. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Jarmuł trenerka z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.
Noc Muzeów w Rzeszowie
Uczniowie ZS nr 1 i ZS nr 2 w Nienadówce spędzili sobotni wieczór w Rzeszowie, biorąc udział w atrakcjach przygotowanych z okazji Nocy Muzeów. Jazda konna, przejażdżka motocyklem oraz tramwajem z epoki PRL-u czekały na chętnych w Muzeum Techniki i Militariów. Energetyka Podkarpacka przygotowała ciekawe konkursy oraz niespodzianki. W Muzeum Etnograficznym uczniowie zobaczyli, dotknęli i zagrali na zrekonstruowanych średniowiecznych instrumentach. Zobacz zdjęcia
Gimnazjaliści na Nocy Muzeów w Krakowie
Kraków przywitała nas wspaniałą pogodą. Tłumy turystów przemieszczały się we wszystkich kierunkach. Naszym celem w tym roku były Podziemia Rynku Głównego.Tradycyjnie odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Archidiecezjalne Karola Wojtyły, Dom Jana Matejki. Niestety nie zobaczyliśmy największej atrakcji tegorocznej Nocy - "Damy z gronostajem" czyli mamy pretekst aby wybrać się znów do Krakowa. Zobacz zdjęcia
Świętowaliśmy Dzień Europy
9 maja uczniowie II klasy gimnazjum naszej szkoły brali udział w świętowaniu Dnia Europy w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 uczniów z 15 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Podkarpacia. Czytaj więcej...
Akademia Małego Czytelnika - rodzice czytają, dzieci słuchają
Nasze działania w programie Młody Obywatel
Zespół Szkół Nr 1 w Nienadówce po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskim programie Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK - Młody Obywatel. Grupa uczniów z klasy I-II gimnazjum realizuje projekt „Urząd od podszewki”. Czytaj więcej....
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
W dniu 12 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III oraz klas IV-VI. Młodsi uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty baśni Andersena, starsi uczestnicy zaprezentowali fragmenty książek zakupionych w ramach programu "Książki naszych marzeń" czytaj więcej....
Z biegiem dni, z biegiem lat -wystawa
Wystawa "Z biegiem dni, z biegiem lat" powstała w związku z 5 grudnia 2016 roku w Zespole Szkól Nr 1 w Nienadówce odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem pamiątkowej tablicy z okazji 90-lecia nadania imienia Henryka Sienkiewicza Szkole Podstawowej Nr 1 w Nienadówce oraz 20-lecia przekazania szkole sztandaru. Czytaj więcej...
Konkurs "Moja zakładka do książki" - rozstrzygnięty
Zadaniem uczestników było wykonanie zakładki do książki dowolną techniką plastyczną. Na konkurs wpłynęło 40 prac. Jury oceniło prace biorąc pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania.Czytaj więcej.....
Przekazanie zebranej kwoty Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie
Z ogromną przyjemnością pragniemy zawiadomić, że w ramach zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 1
i Zespół Szkól nr 2 w Nienadówce biegu charytatywnego ”Biegniemy dla Hospicjum” udało się zgromadzić
1825 PLN
Za otrzymane wsparcie, życzliwość, pomoc i hojność serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, ludziom dobrego serca. Zebrane pieniądze zostaną w najbliższym czasie przekazane Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.
Spotkaj etnologa - warsztaty
W dniu 25 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VI pt. “Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży”. Głównym celem warsztatów było zainspirowanie uczniów do samodzielnego odkrywania dziedzictwa, tradycji i historii swojej najbliższej okolicy. Podczas zajęć edukator pan - Jacek Wajszczak wyjaśnił czym zajmuje się etnograf/ka. Opowiedział jak badać swoją kulturę lokalną oraz jak znaleźć folklor w swojej miejscowości. Warsztaty zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna" z Warszawy
Nauczyciele i uczniowie
Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce
zapraszają
II bieg charytatywny "Biegniemy dla Hospicjum"
Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią biegać i pomagać innym ! :-)
Śladami Jerzego Grotowskiego - wystawa
W dniu 4 listopada 2016 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość otwarcia klasy im. Jerzego Grotowskiego, reżysera i pedagoga, uznawanego za jednego z najważniejszych współczesnych reformatorów teatru. czytaj więcej...
Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki
Zapraszam do konkursu na własnoręcznie wykonaną zakładkę do książki.
Technika i materiały użyte do wykonania zakładki są dowolne.
Liczyć się będzie pomysłowość i oryginalność wykonanej zakładki.
Najciekawsze prace konkursowe zostaną nagrodzone.
Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 30 października 2016 roku.
Bajkowy Pokaz Mody
26 października odbył się Bajkowy Pokaz Mody, w którym wzięli udział uczniowie klas 0-III. 24 uczestników pokazu zaprezentowało z wdziękiem stroje postaci z ulubionych bajek. Pokazowi towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy i wzajemnej życzliwości. Dzieci z widowni z zaciekawieniem oglądały i wysłuchiwały prezentacje bajkowych postaci. Dodatkowo odbył się konkurs pt.: "Jaka to bajka". Uczestnicy pokazu oraz zwycięzcy konkursu otrzymali słodkie nagrody podarowane przez szkolny sklepik.
Franklin w bibliotece szkolnej
Podczas Miesiąca Bibliotek Szkolnych do naszej szkoły przybył niezwykły gość. Był nim bohater serii ilustrowanych książek dla dzieci, żółw o imieniu Franklin. Podczas pobytu w szkolnej bibliotece zaprzyjaźnił
się z uczennicami z klubu czytelniczego PczytajMy. Razem z nimi udał się na spotkanie w klasach z najmłodszymi czytelnikami jego przygód. W trakcie odwiedzin czytaliśmy fragmenty książek o Franklinie, a następnie zaprosiliśmy Franklina do wspólnej zabawy.
e
Biblioteka zaprasza do udziału w Miesiącu Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasłem święta jest "KSIĄŻKA TO DOPIERO POCZĄTEK...". Zobacz jakie atrakcje przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Jest ich całkiem sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie! Czytaj więcej...
PoczytajMy
W bibliotece rozpoczną działalność klub czytelniczy. Jego zadaniem będzie czytanie książek najmłodszym uczniom naszej szkoły. Przed przystąpieniem do pracy członkowie ustalili zasady współpracy w klubie, a swoje pomysły zapisali w harmonogramie. Odbyły się już dwa spotkania czytelnicze, na których uczniowie zerówki wysłuchali opowieści "Franklin i superbohater". Na podstawie tej historii dzieci dowiedziały się czym jest przyjaźń, pomoc i bycie bohaterem.
Gimnazjaliści na prelekcji z okazji Roku Henryka Sienkiewicza
Ważnym punktem wycieczki do Rzeszowa była wizyta w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej gdzie gimnazjaliści wzięli udział w prelekcji dr hab. prof. UR Kazimierza Maciąga "Język, styl i idea Trylogii Henryka Sienkiewicza", która została wygłodzona z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Profesor przybliżył słuchaczom genezę powstania Trylogii. W ciekawy i barwny sposób dokonał charakterystyki głównych bohaterów, opowiedział o pięknym języku. Gimnazjaliści mogli poczuć się jak prawdziwi studenci polonistyki. Na zakończenie pobytu w bibliotece uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy poświęconej Henrykowi Sienkiewiczowi
i Jego twórczości.
Gimnazjaliści w TVP Rzeszów
W dniu 21 września uczniowie klasy II gimnazjum zobaczyli Telewizję „od kuchni”! Gimnazjaliści zwiedzili studio telewizyjne TVP Rzeszów oraz zapoznali się z kulisami pracy nad obecnymi produkcjami telewizyjnymi. Dowiedzieli się jak powstają Rzeszowskie Aktualności oraz jak tworzona jest Prognoza Pogody. Zwiedzili pomieszczenie montażowe programów telewizyjnych, w którym składa się dźwięk, obraz i światło. Na koniec udali się do Archiwum, w którym zobaczyli i dowiedzieli się w jaki sposób przechowywane są nagrania telewizyjne.
Narodowe Czytanie
W dniu 05.09.2016 r. w szkole odbyła się kolejną edycję akcji Narodowe Czytanie. Wybrane fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza czytali uczniowie w strojach stylizowanych na epokę głównych bohaterów powieści oraz nauczyciele. Wydarzeniu towarzyszyła wystawka dotycząca twórczości Henryka Sienkiewicza oraz pokaz prezentacji na temat genezy powstania powieści. Wspólne czytanie sławnego dzieła polskiego Noblisty sprzyja promowaniu czytelnictwa, jest czasem wielu refleksji i radości z obcowania z literaturą.
ROK SZKOLNY 2016/2017
Wrażenia z OPPM 2016
We wtorek 14 czerwca spotkaliśmy się na Zamku Królewskim w Warszawie z 56 zespołami projektowymi z całej Polski. Nasza grupa: Dominika Kołodziej, Ola Chorzępa, Irek Pieniek prezentowali projekt pt:"Biegniemy dla Hospicjum" realizowany w ramach programu "Młody Obywatel na sportowo". Projekt odpowiadał na następujące problemy: W jaki sposób integrować lokalna społeczność i zachęcać do działań charytatywnych? Czy bieganie jest dobrym sposobem na pomoc innym? Jak można promować walory krajoznawcze miejscowości? Czytaj więcej...
Jak nie czytam, jak czytam!
W dniu 10 czerwca 2016 r w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam". Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników, że czytaniem można
i należy się chwalić. Czytaj więcej......
II Noc Bibliotek
Jako jedna z nielicznych bibliotek szkolnych w województwie podkarpackim wzięliśmy udział w II Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Jest to nasz odezw na próbę promocji czytelnictwa wśród najmłodszych oraz ukazania im wielu zalet wynikających z czytania.Czytaj więcej....
Jedziemy na OPPM do Warszawy!!!
Jest mi miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły działający w programie Młody Obywatel zakwalifikowali się na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych w Warszawie. Odbędzie się ona 14 czerwca na Zamku Królewskim. Mimo ogromnej liczby zgłoszonych projektów nienadowski Młody Obywatel został kolejny raz z rzędu dostrzeżony i uhonorowany możliwością prezentacji w Stolicy.
Uczniowie Jedynki i Dwójki po raz 6 na rzeszowskiej Nocy Muzeów
W sobotnie deszczowe popołudnie uczniowie podstawówki ZS nr 1 i Nr 2 wzięli udział w kolejnej edycji Nocy Muzeów w Rzeszowie. Pierwszym punktem naszej wędrówki było Muzeum Energetyki Podkarpackiej gdzie uczestniczyliśmy w pokazie widowiskowych wyładowań „Transformatora Tesli” , a chętne osoby wzięły udział konkursach z nagrodami.Czytaj dalej...
Noc Muzeów w Krakowie
Po raz trzeci gimnazjaliści Zespołu Szkół Nr 1 i Nr 2 odwiedzili Kraków w ramach 13 Nocy Muzeów. Mimo,
że pogoda nie dopisała to jednak nie zniechęciło nas do spacerów po Krakowie i odkrywania ciekawych miejsc
i zwiedzania nieznanych nam muzeów zgodnie z tegorocznym hasłem „Odkrywamy nieznane”. Czytaj więcej....
W krainie baśni
Patryk Maślanka oraz Hubert Drzał uczniowie klasy IV reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Czytelniczym „W krainie baśni”, który odbył się 10 maja w Zespole Szkół w Sokołowie Młp. Czytaj więcej....
Dzień Europy 2016
Gimnazjaliści z klasy pierwszej uczestniczyli w tegorocznych obchodach Dnia Europy organizowanych przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Uroczystość połączona była ze zjazdem szkolnych klubów europejskich. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów byli Ojcowie Założyciele Unii Europejskiej. Czytaj więcej....
Najlepsi czytelnicy I półrocza
roku szkolnego 2015/2016
Tytuł najlepszego czytelnika przyznawany jest uczniom, którzy w I półroczu przeczytali najwięcej książek.
W szranki stanęli uczniowie klasy I-III.
Wśród laureatów znaleźli się:
Andżelika Niemiec z klasy III
Julia Krzanowska z kasy IIa
Martyna Chorzępa z klasy IIa
Michał Gielarowski z klasy IIb
Najlepsi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratuluję!!!!
Z wizytą w "Leśniówce"
23 stycznia z okazji Dnia Dziadka grupa gimnazjalistów z klasy III odwiedziła zaprzyjaźnionych pensjonariuszy
w DSS "Leśniówka" w Turzy. Z okazji spotkania uczniowie przygotowali scenkę na podstawie powieści
H. Sienkiewicza "Potop", upiekli babeczki oraz przygotowali okazjonalny plakat. Po występach pensjonariusze zaprosili nas do wspólnego kolędowania oraz słodkiego poczęstunku. Cała wizyta minęła w miłej i pogodnej atmosferze. Uczniowie z niecierpliwością czekają już na kolejne spotkanie.
Dziękujemy rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu tego spotkania. zobacz galerię
Tworzymy świąteczny klimat
Dużą atrakcja i urozmaiceniem codziennego bibliotecznego działania było przedświąteczne spotkanie z Panią Marią Niemiec - babcia Ali Niemiec, która czytała opowieści wprowadzające dzieci w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Spotkanie było również okazją do poznania ciekawego człowieka i sprzyjało zacieśnianiu więzi międzypokoleniowych.
"Książki naszych marzeń" już w bibliotece szkolnej
Od dzisiaj uczniowie naszej szkoły mogą cieszyć się nowymi książkami zakupionymi w ramach
ogólnopolskiego programu "Książki naszych marzeń" realizowanego przez MEN. Ma on na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.
Książki zostały zakupione na podstawie propozycji jakie dzieci zgłaszały podczas Ogólnopolskich Wyborów Czytelniczych, które odbyły się w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym.
Mam nadzieję, że zakupione książki przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów.
Zapraszam do oglądania i wypożyczania nowości !!!!
Przekazanie zebranej kwoty
Dzięki akcji Młodego Obywatela "Biegniemy dla Hospicjum" uczniom udało zebrać się 2077 PLN. W dniu 1 grudnia przedstawiciele grupy projektowej MO oraz członkowie Samorządu Szkolnego ZS Nr 2 w Nienadówce przekazali hospicjum zebraną kwot. Odezw na akcję przerósł oczekiwania organizatorów, co było i będzie napędem do kolejnych akcji i działań.
"Oświadczyny Kmicica"
4 grudnia gimnazjalna grupa teatralna wystawiła przedstawienie na motywach powieści Henryka Sienkiewicza ""Oświadczyny Kmicica". Premiera miała miejsce na akademii z okazji rocznicy nadania szkole sztandaru. Przedstawienie wystawiono również na podsumowaniu IX edycji konkursu wojewódzkiego "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje". Czytaj więcej...
"Książka i człowiek w obiektywie"
VI edycja konkursu "Książka i człowiek w obiektywie"- Przyłapani na czytaniu -rozstrzygnięty! -czytaj więcej
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nasza szkoła pod koniec listopada złożyła do organu prowadzącego wniosek o dofinansowanie do zakupu książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Czekamy na decyzję.
Garść zdjęć z mety !
Twarze uczestników mówią same za siebie. Czytaj więcej...
Fotografia : Dominik Matuła
Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za udział w Biegu dla Hospicjum.
180-ciu uczestników stanowi dla nas wielka nagrodę-organizatorzy. Zobacz galerię zdjęć.
Zaproszenie na bieg (marsz) charytatywny
"Biegniemy dla Hospicjum"
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w biegu charytatywnym „Biegniemy dla Hospicjum“. Czytaj więcej
Spotkanie z wolontariuszem hospicjum
W dniu 18 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszem Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie panią Agnieszka Jankowską - Rachel, która opowiedziała nam o idei wolontariatu oraz o różnych sposobach pomocy hospicjum. Pokazała również film pt. "Szczęśliwym być" . Spotkanie odbyło się w ramach przygotowywanej akcji charytatywnej "Biegniemy dla hospicjum przez uczniów działających w programie Młody Obywatel
Młodzi Obywatele znów działają !
Gimnazjaliści Zespołu Szkół Nr 1 w Nienadówce po raz trzeci biorą udział w ogólnopolskim programie Młody Obywatel. Tym razem młodzi ludzie odkrywają różne oblicza sportu na nowo w ramach trzech tematów. Grupa projektowa Zespołu Szkół Nr 1 wybrała "Ruch z sensem" czyli jak zorganizować wydarzenie sportowe i jednocześnie komuś pomóc?
Moje zainteresowania przedstawione za pomocą lapbooka
Lapbook czyli "książka na kolanach" - to swoista mapa myśli,która kreatywnie przedstawienie informacji za pomocą:tekstu, rysunków, fotografii oraz elementów zdobniczych. To ciekawy sposób na rozwijanie wyobraźni. Uczestnicy warsztatów- uczniowie klasy III z dużym zaangażowaniem i pomysłowością wykonali lapbooki o swoich zainteresowaniach i pasjach.
Portrety bajkowych postaci
Zerówka w bibliotece
Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie zerówki odwiedzili bibliotekę.W trakcie spotkania dzieci zapoznały się ze zbiorami biblioteki dla najmłodszych czytelników, dowiedziały jakie warunki należy spełnić aby zostać czytelnikiem biblioteki, następnie zostały zaproszone do wysłuchania opowiadania pt."Muminek i urodzinowy guzik". Książka wywołała wiele emocji u dzieci, wszystkie opowiedziały o swoich urodzinowych przeżyciach i prezentach. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek i zaproszenie do zapisania się do biblioteki.
Bajkowy Pokaz Mody
Bajkowo i kolorowo było 19 października na korytarzu naszej szkoły za sprawom uczniów klas 0-III, którzy wcielili się w postacie z bajek i baśni. Maskotką pokazu była Tygrysek z Kubusia Puchatka, który towarzyszył dzieciom podczas prezentacji. W trakcie pokazu najmłodsi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie ze znajomości bajek i baśni. Nie zabrakło również drobnych prezentów dla uczestników zabawy.
Zabawa w Maga
7 października odbyły się kolejne warsztaty twórcze z cyklu "Czytam sobie w bibliotece",
w których wzięły udział dzieci z klasy IIa. Zabawa w maga została zrealizowana w oparciu o książkę Wojciecha Widłaka "Syrop maga Abrakabry". Po przeczytaniu książki dzieci opowiedziały historie maga i sułtana,tworzyły własne zaklęcia z wylosowanych sylab. Następnie odegrały wybrane scenki z książki
w formie pantomimy.Do aranżacji scenek dzieci wykorzystały przedmioty oraz stroje znajdujące się w bibliotece. Na koniec zajęć każdy z uczestników warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zestaw materiałów edukacyjnych.
Biblioteka szkolna
zbiera makulaturę, puszki aluminiowe i butelki plastikowe PET!
Przypominam, że pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną
na doposażenie naszej biblioteki.
Bajowy Pokaz Mody
w wykonaniu uczniów klas O-III już w najbliższą środę.
Zapraszamy chętnych do przebierania się i wspólnej zabawy :)
Podróżnicy na tropie odkryć
Pod takim tytułem 2 października w bibliotece odbyły się warsztaty literackie dla uczniów klasy II, inspirowane książką Wojciecha Widłaka "Maja na tropie jaja". Podczas spotkania dzieci samodzielnie czytały wybrane fragmenty książki, następnie wyruszyły w podróż po sali w poszukiwaniu ukrytych niespodzianek. Dowiedziały się również, że czasem podróże mogą nas doprowadzić do miejsca, ludzi, rzeczy, które będą dla nas wielką niespodzianka. Czytaj więcej
Zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym
Świętujemy
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Biblioteka szkolna proponuje:
Przerwa z książką- uczniowie i nauczyciele czytają swoje ulubione książki.
„Człowiek i książka w obiektywie”-konkurs fotograficzny.
Bajkowy pokaz mody dla uczniów.
Szkolny odlot czytelniczy – pomysły na reklamę ulubionej książki / warsztaty/
Konkursy, gry, zabawy, wystawy.
Zapraszam do działania oraz aktywnego świętowania.
Biblioteka szkolna zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na warsztaty twórcze.
Przyjdź czytaj i baw się z nami!
Warsztaty odbywają się w środy od godziny 8:50- 10:35.
Po wakacjach wznawiamy nasze działania.
Oto co Wam proponujemy i do czego zapraszam w tym roku szkolnym:
Koło teatralne"Mała maska"
Projekt CEO "PoczytajMy"
Projekt CEO "Młody Obywatel na sportowo"
Projekt "Czytam sobie "
Działania związane z programem "Książki naszych marzeń"
Konkursy
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Noc Bibliotek
Noc Muzeów
Rok szkolny 2015/2016
Międzyszkolne konfrontacje czytelnicze
18 czerwca w Zespole Szkół Nr 2 w Nienadówce spotkali się uczniowie ZS Nr 1
i Nr 2 na VI międzyszkolnych konfrontacja czytelniczych. Celem spotkania było promowanie nowości książkowych zakupionych do biblioteki w mijającym roku szkolnym, zachęcanie uczniów do czytania oraz wyrażania swoich opinii na temat czytanych książek. W trakcie konfrontacji uczniowie prezentowali zebranej publiczności plakaty reklamujące nowości książkowe, które zostały przygotowane podczas warsztatów czytelniczo-plastycznych. Następnie zebrani wybierali najładniejszy plakat oraz najlepszą prezentację. Najwięcej głosów zdobył plakat i prezentacja pt.: „Koszmarny Karolek i wstrętne gacie” oraz „Zaopiekuj się mną” reklamujący książki Holli Webb. Na zakończenie uczniowie oglądnęli przedstawienie pt: „Bajka Kołowrotka” w wykonaniu kółka teatralnego Mała Maska.
Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych już za nami. Byliśmy na Zamku Królewskim w Warszawie gdzie mogliśmy się podzielić doświadczeniami oraz efektami projektów, które realizowaliśmy w roku szkolnym 2014/2015.
W wydarzeniu wzięło udział około 500 zaproszonych osób z całej Polski - eksperci, goście związani z edukacją i działaniami społecznymi, artyści oraz media. Był to dzień pełen inspiracji oraz niezapomnianych wrażeń.
Nasz grupa prezentowała projekt realizowanych w ramach Młodego Obywatela "Rozegraj okolicę - odkryj swoja miejscowość na nowo!".
OPPM 2015 - byliśmy tam!
pod takim hasłem odbywała się Noc Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece.Dzieci z klas I-III zostały zaproszone w świat przygód pirata Rabarbara. Podczas czytania książki pt.: "Burzliwe dzieje pirata Rabarbara" W. Witkowskiego oraz zabaw uczestnicy mogli poczuć się i zostać prawdziwymi piratami. Musieli także stawić czoło wyzwaniom jakie stanęły na ich drodze aby dotrzeć do skrzyni, w której znajdowały się skarby.
Noc z piratem Rabarbarem
Już wiemy grupa projektowa Młodego Obywatela z Zespołu Szkół Nr 1 w Nienadówce została zakwalifikowani na Ogólnopolska Prezentację Projektów Młodzieżowych do Warszawy.
Zobacz jesteśmy na liście! http://www.ceo.org.pl/pl/mlodyobywatel/news/oppm-2015-wyniki-rekrutacji
OPPM w Warszawie
Noc Muzeów - Rzeszów 2015Dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 Nr 2 w Nienadówce udział w Nocy Muzeów, stał się już tradycją. X Rzeszowska Noc Muzeów jest dla nich piątą, w której uczestniczyli. Czy warto było jechać zobaczcie sami!
Już za nami Noc pełna niesamowitych wrażeń i niespodzianek.
W piątek krakowskie muzea otworzyły swoje podwoje dla zwiedzających.
W godzinach od 18 do 1 w nocy gimnazjaliści Zespołu Szkół Nr 1 i Nr 2
z Nienadówce mieli okazję zwiedzać bezpłatnie muzea. Czytaj więcej...
Noc Muzeów - Kraków 2015
To tytuł projektu gimnazjalnego realizowanego w ramach programu 'Młody Obywatel" w sesji letniej. Tym razem gimnazjaliści postanowili się sprawdzić jako Lokalni Architekci. Celem ich działań jest zatroszczenie się o miejsca, o które nikt nie dba. Czytaj więcej
Chcemy zmieniać naszą okolicę!
Noc Muzeów 2015Już 15 maja rusza kolejna Noc Muzeów z mnóstwem atrakcji, które należy zobaczyć. Chętni gimnazjaliści mogą zapisać się na wyjazd do Krakowa w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!
Zobacz relację z poczytajkowych spotkań dla maluchów.
Poczytajkowe spotkania
Zapraszam do wypożyczania nowych książek, które zostały zakupione do naszej biblioteki za pieniądze ze sprzedaży makulatury.
Nowe książeczki ze szkolnej biblioteczki
Wybory książek w naszej szkoleW dniu 2 marca 2015 r.w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce odbyły się Wybory Książek, które mały za zadanie odpowiedzieć na pytanie co chcą czytać uczniowie, którzy nie przepadają za czytaniem obowiązkowych lektur. Zebrane wyniki redakcja Biblioteki w Szkole przekaże pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element w dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.
Mł
ody Obywatel 2014/2015 sesja letnia
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali po raz kolejny zakwalifikowani do programu Młody Obywatel i będą realizowali wybrany przez siebie projekt od marca do czerwca.
Lubię czytaćW dniu 29 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania pt.: "Lubię czytać" dla uczniów klas I-II szkoły podstawowej. Chętni uczniowie czytali fragmenty wybranych przez siebie książek jury w składzie: P.Małgorzata Sondej, P. Aneta Jakubek, P. Adrianna Zagaja - Baniak oceniało: wyrazistość, płynność, intonację, poprawność czytanego tekstu.Czytaj więcej......
Zobaczcie jak bawiliśmy się podczas kolejnej gry terenowej zorganizowanej w ramach programu Młody Obywatel !!!!!!!!!!! galeria zdjęć
"Odkryj swoją miejscowość na nowo!" - sposób na nudę na feriach! W środę 4 lutego 2015 roku w godzinach od 9:30 do 12:30 w Zespole SzkółNr 1 w Nienadówce odbędzie się gra miejska "Odkryj swoją miejscowość na nowo!" Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!!!!!Zapraszam do udziału! Czytaj więcej......
Grant dla projektu "Odkryj swoją miejscowość na nowo!"Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała grant na projekt "Odkryj swoja miejscowość na nowo!" W styczniu br. 12 najlepszych grup projektowych działających w programie Młody Obywatel otrzymało dofinansowanie na realizację swoich pomysłów, dotyczących działań w przestrzeni publicznej W ten sposób organizatorzy docenili dotychczasowe wysiłki grup projektowych oraz wsparli dalsze plany uczniów i ich opiekunów. W tegorocznej edycji programu udział bierze 230 szkół i ponad 2000 uczniów.
Pierwsza edycja gry terenowej zakończona. W środę 17 grudnia uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w świątecznej grze terenowej "Szlakiem Trzech Króli". Uczniowie podzieleni na grupy odwiedzali punkty kontrolne, gdzie rozwiązywali zadania dotyczące Świat Bożego Narodzenia oraz Święta Trzech Króli.Czytaj więcej...
"Szlakiem Trzech Króli"W najbliższą środę dla tych, którzy już nie mogą się doczekać świąt biblioteka szkolna przygotowała świąteczną grę terenową.Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku. Od dzieciństwa kojarzą się nam z miłością, rodzinną atmosferą, choinką. Jednak to zaledwie część naszych tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych.Czytaj więcej.....
Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych2 grudnia miało miejsce podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Na uroczystej akademii zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy aktywnie i twórczo włączyli się w obchody święta i brali udział w konkursach i akcjach organizowanych przez bibliotekę. Akademię wzbogacił występ koła teatralnego Mała maska przedstawieniem pt. "Bądź sobą".Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców .Relacje z październikowych działań w bibliotece można zobaczyć w zakładce Kronika wydarzeń.
Międzyszkolny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!!!!Konkurs „Człowiek i książka w obiektywie” został rozstrzygnięty . Zapraszamy do galerii zdjęć.
Spotkanie z artystą malarzem Grzegorzem SzotemZaproszony artysta podczas pobytu w naszej szkole zaprezentował swoje obrazy i opowiedział nam o swojej pasji malarskiej.
18 Targi Książki w Krakowie18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie za nami! Ogrom stanowisk, moc wydarzeń imponując frekwencja mogła przyprawić nawet stałego bywalca targów o zawrót głowy. Czytaj więcej.....
Bajkowy Pokaz ModyW dniu 22 października uczniowie klas 0-3 przenieśli się w wyobraźni w kolorowy świat bajek i baśni. Stało się to za sprawą dzieci, które wzięły udział w Pokazie Mody Bajkowej i zaprezentowały piękne stroje. Czytaj więcej...
Czytać czy nie czytać ? Oto jest pytanie!Na powyższe pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy Gimnazjalnego Turnieju Czytelniczego zorganizowanego po raz drugi z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych.Czytaj więcej....
Nasze kolekcje
Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie prezentowali swoje kolekcje. Największym zainteresowaniem cieszyła się bogata kolekcja dinozaurów Kacperka Ożoga z klasy Ib, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoich zbiorach i zainteresowaniach.
Czytelnicze spotkania w bibliotece
W środę 15 października oraz w piątek 17 października biblioteka gościła uczniów z klasy 0, Ia, Ib i II oraz ich wychowawców.
Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik2014Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do aktywnego świętowania.W każdą środę października czeka na wszystkich słodka niespodzianka, a pozostałe dni zakładki do książek!!! Hasło tegorocznych obchodów brzmi:„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”
Zbieramy makulaturę aby kupić dobrą lekturę
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w zbiórce makulatury ( gazety, foldery, tektura, itp.) oraz puszek aluminiowych.Akcja organizowana jest od 15 września do 15 października 2014 r.Spakowaną makulaturę oraz puszki należy przynosić do biblioteki szkolnej w poniedziałki, środy i piątki. Dla osób, które przyniosą najwięcej makulatury oraz puszek przewidziane są nagrody.
Człowiek i książka w obiektywie - konkurs fotograficznyZapraszam już po raz piaty uczniów klas I-VI szkoły podstawowej oraz kasa I-III gimnazjum do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Czytam z mamą, czytam z tatą, koleżanką i kolegą". Zobacz regulamin
Wycieczka do RzeszowaW dniu 30 września uczniowie ZS nr 1 i ZS Nr 2 z Nienadówki razem z opiekunami udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Celem ich wyjazdu było odwiedzenie m.in. budynku TVP Rzeszów. Uczniowie mieli niepowtarzalna okazję oglądnięcia pracy w telewizji od tzw. kuchni. Zwiedzanie zaczęli od archiwum TVP, następnie zobaczyli studio telewizyjne skąd nadawane są codzienne Aktualności oraz zapoznali się z kulisami pracy redaktora oraz dziennikarza telewizyjnego.
Poczytaj młodszym koleżankom i kolegom Chcesz działać jako wolontariusz, czytanie sprawia Ci przyjemność.
Weź udział w kolejnej edycji programu Poczytaj mi, przyjacielu!
Młody Obywatel
Lubisz być aktywnym? Masz fajne pomysły? Chcesz coś zrobić dla innych? Zgłoś się do biblioteki i podejmuj działania w programie Młody Obywatel.
Nowości dla najmłodszychNowe przygody Franklina, seria książeczek o Zuzi, zabawne przygody duszka Eugeniuszka - drogi czytelniku te i inne nowe książki znajdziesz w bibliotece szkolnej. Zapraszam do oglądania, wypożyczania i czytania.
NARODOWE CZYTANIE 2014 - Henryk Sienkiewicz -TrylogiaUczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście w dniu 5 września włączyli się do akcji NARODOWE CZYTANIE czytając fragmenty"Potopu", "Ogniem i mieczem" i "Pana Wołodyjowskiego" Henryka Sienkiewicza.Czytaj więcej
Witam po wakacjach!!
IX międzyszkolne konfrontacje czytelnicze 13 czerwca w Zespole Szkół Nr 2 w Nienadówce odbyły się IX konfrontacje czytelnicze. Celem konfrontacji jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wymiana pomysłów i doświadczeń pobudzających uczniów do czytania.Czytaj więcej
Wystawa "Trzebuska - Turza Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej" W poniedziałek 9 czerwca w z Zespole Szkół została zaprezentowana wystawa "Trzebuska - Turza Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej" oraz odbyła się prelekcja Pana Piotra Ożoga wzbogacona prezentacją multimedialną. Dotyczyła ona obozu NKWD, jaki funkcjonował w 1944 roku w Trzebusce i lesie turzańskim. W prelekcji uczestniczyli gimnazjaliści jak również uczniowie klas IV-VI.Czytaj więcej
Poczytaj mi, mamo. Poczytaj mi, tato.Dnia 9.06 2014 r. odbyło się podsumowanie konkursu konkursie czytelniczo-plastycznym pod hasłem "Poczytaj mi, mamo. Poczytaj mi, tato". W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas 0a,0b i klasy I.Komisja konkursowa stwierdziła, że wykonane prace były ciekawe, barwne i estetyczne.Czytaj więcej
Projekt Razem lepiej na OPPM w WarszawieW dniu 6 czerwca 2014 r. uczniowie należący do grupy projektowej Młodego Obywatela uczestniczyli w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie. Jako jedna z 77 grup prezentowali efekty projektu Razem lepiej. Inspirowali się i dzielili doświadczeniami z uczniami z całej Polski, cieszyli się również, że brali udział w tak nieprzeciętnym wydarzeniu, które zostanie w ich pamięci na długo.Zobacz galerię zdjęć
Razem lepiej - podsumowanie projektu W dniu 2 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce odbyło się podsumowanie projektu "Razem lepiej", który był realizowany przez grupę uczniów z klasy I gimnazjum we współpracy z Domem Spokojnej Starości w Leśnówce. Koordynatorem projektu było Centrum Edukacji Obywatelskiej. Czytaj więcej
17 maja uczniowie ZS Nr 1 i Nr 2 w Nienadówce wybrali się na zwiedzanie rzeszowskich muzeów. Atrakcji było moc! Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy tradycyjnie do Muzeum Techniki i Militariów gdzie zobaczyliśmy wozy bojowe, samoloty, tramwaj z okresu PRL-u i oczywiście zabytkowe samochody. Następnie udaliśmy się do Muzeum Dobranocek. Atrakcją dla wszystkich zwiedzających była ławka szkolna z przed pół wieku. Każdy chciał zrobić sobie w niej zdjęcie.Czytaj więcej
Atrakcje Rzeszowskiej Nocy Muzeów
Noc Muzeów Kraków 2014Krakowska Noc Muzeów z 16/ 17 maja- jedyna taka w roku ściągnęła tłumy, w którym i my się znaleźliśmy. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Farmacji Collegium Medicum gdzie mogliśmy poczuć klimat dawnej apteki i zauroczyć się zapachem ziół. Wzięliśmy tez udział w degustacji herbaty.
Gdzie jeszcze byliśmy i co zobaczyliśmy w Magicznym Krakowie podczas czarownej Nocy Muzeów czytajcie w dalszej części naszej relacji.
IX Europejska Noc Muzeów już 17 maja w RzeszowieBiblioteka szkolna zaprasza uczniów na pełną atrakcji i magii Europejską Noc Muzeów, która odbędzie się 17 maja 2014 roku. Chętni i łaknących wrażeń uczniów prosimy o zapisy w bibliotece szkolnej lub u Pani Małgorzaty Sztorc do 13 maja.
czytaj więcej http://blogiceo.nq.pl/czinczile/
O bankach i finansach- warsztaty z bankowościUczniowie biorący udział w programie Młody Obywatel mieli okazje uczestniczyć w interesujących warsztatach poświęconych bankowości. Pani Kasia pracownik Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie oraz Pan Adam z CEO opowiedzieli uczestnikom o tym jak było na świecie zanim pojawiły się pieniądze, skąd wzięły się banki. Uczniowie dowiedzieli się również jak wybrać i założyć konto młodzieżowe w banku, jak skutecznie oszczędzać i korzystać z nowoczesnych usług elektronicznych.
Przedświąteczna wizyta w Leśniówce
W dniu 9 kwietnia grupa projektowa Młodego Obywatela odwiedziła po raz kolejny pensjonariuszy DSS Leśniówce. W takcie spotkania uczniowie dowiedzieli się
o zwyczajach związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocną, a także poznawali metody wykonywania palm wielkanocnych. Więcej informacji na naszym blogu
Drugie spotkanie warsztatowe w ramach programu Młody Obywatel
25 kwietnia odbyły się drugie warsztaty na, których dowiedzieliśmy się jak należy promować nasz projekt w środowisku lokalnym. Metodą burzy mózgów wymyśliliśmy tytuł projektu, a także zaplanowaliśmy zadania, nad którymi będziemy pracowali.Więcej informacji o warsztatach i projekcie znajdziecie na naszym blogu http://blogiceo.nq.pl/czinczile/
Akcja "Rodzice czytają dzieciom" -Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tatozostała zainicjowana w naszej szkole w związku z ogłoszonym przez Instytut Książki - rokiem czytelnika. Biblioteka szkolna wspólnie z wychowawczyniami klas 0a i Ob oraz klasy I zaprosiła rodziców do czytania swoim pociechom bajek. Spotkania czytelnicze będą się odbywać trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki.
Warsztat Młody Obywatel17 lutego w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty dla grupy projektowej biorący udział w programie Młody Obywatel. Celem warsztatów było podsumowanie wyników przeprowadzonych przez uczniów badań zasobów
i potrzeb społeczności lokalnej.
Spotkania z cyklu "Poznaj lokalnych aktywistów"W dniu 14.01 2014 r. gimnazjaliści naszej szkoły mieli okazję gościć Pana Sebastiana Lesiczkę organizatora Cyklicznego Koncertu Kolęd w Sokołowie Młp. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Młody Obywatel.
"Świąteczne Grające Anioły" Dnia 19 grudnia 2013 r. rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs plastyczny "Świąteczne Grające Anioły" organizowany przez ZS nr 2 w Nienadówce.
W kategorii klas I-III nagrodę otrzymał Patryk Maślanka z klasy II, a wyróżnienia Wiktoria Baniak z klasy I.
W kategorii klas IV-VI nagrodę przyznano Dominice Kołodziej i Karolinie Krzanowskiej z klasy V.
Spotkanie w bibliotece szkolnejW dniu 9 grudnia uczniowie z grupy projektowej Młodego Obywatela spotkali się z Panią Anielą Sroczyk przewodniczącą miejscowego Koła Caritas, która opowiedziała o działaniach i miejscach gdzie ludzie sobie pomagają i robią coś razem.
Święto Pluszowego Misia
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do biblioteki na zajęcia czytelnicze zatytułowane "Proszę Państwa, oto miś..."
Zapraszam wszystkie mole książkowe do oglądania i wypożyczania nowych książek zakupionych za pieniędzy ze sprzedaży makulatury.
Nowe książki!!!!
Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych Miesiąc Bibliotek Szkolnych już za nami. W tym roku obchodzony był pod hasłem "Biblioteki szkolne - bramy do życia". Nasze działania podsumowaliśmy
18 listopada na uroczystej akademii. Najbardziej aktywni uczniowie podczas Miesiąca Bibliotek Szkolnych otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy mogli obejrzeć przygotowana na tą uroczystość inscenizacje pt. "Bajka o tekturowym miasteczku" w wykonaniu koła teatralnego "Mała maska" działającego przy bibliotece szkolnej, krótką prezentację naszych działań w październiku oraz sondę przeprowadzoną wśród uczniów ZS Nr 1 w Nienadówce na temat "Biblioteka dobre miejsce dla człowieka".
Akcja "Podaruj książkę bibliotece"
Pragnę poinformować, że dzięki akcji "Podaruj książkę bibliotece" zbiory naszej biblioteki powiększyły się o wiele ciekawych książek i filmów.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
Do grona darczyńców należą:
Pani Małgorzata Sztorc
Pani Małgorzata Sondej
Pani Barbara Kołodziej
Weronika Krzanowska, Natalia Gielarowska
Międzyszkolny konkurs pt. "Ilustrujemy wiersze Juliana Tuwima" zakończony. Gratulujemy zwycięzcom! - wyniki konkursu
17 Targi Książki w Krakowie
Targowe kuszenie czytelników odbywało się przez cztery dni, w jednym z nich
brałam udział. Zobaczcie jakie nowości udało mi się dla Was zdobyć
i kogo na nich spotkać! Oto krótka fotorelacja.
Bajecznie, kolorowo i modowo!
Pokaz Mody Bajkowej- 2013 był jednym z ważnych punktów obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się
w pięknych strojach wyjętych prosto z kart znanych bajek i baśni.
Zobaczcie jak prezentowali się na pokazie nasi najmłodsi uczniowie.
Gimnazjalny Turniej Czytelniczy
W dniu 9 października odbył się Gimnazjalny Turniej Czytelniczy. Tytuł najbardziej oczytanej klasy zdobyli uczniowie klasy II gimnazjum. Gratulujemy!!!
Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2013
Biblioteka zaprasza wszystkich czytelników, sympatyków jak również tych, którzy rzadziej odwiedzają bibliotekę szkolną do czynnego świętowania Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego miesiąca brzmi: "Biblioteki szkolne - bramy do życia". Zobacz szczegółowy program obchodów!!!!
W każdą środę października wypożyczający książki mogą liczyć na niespodziankę !!!!!
Super Czytelnik Roku 2013/2014
Czytaj książki, odwiedzaj systematycznie bibliotekę szkolną i zostań SUPER CZYTELNIKIEM ROKU SZKOLNEGO 2013/2014! Zobacz regulamin
Konkurs czytelniczy "Julian Tuwim-czarodziej słów"
Witam po wakacjach!
Zapraszam do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.
Zobacz fotorelację z Rzeszowskiej Nocy Muzeów
Noc Muzeów - Rzeszów 2013
Serdecznie zapraszamy uczniów na Noc Muzeów w Rzeszowie. To wyjątkowe święto kultury będzie miało miejsce z 18/19 maja. Uczniowie, którzy wybiorą się w tę noc do Rzeszowa będą mogli zwiedzać muzea,galeria i centra kultury za darmo. Zapisy na wyjazd w bibliotece szkolnej oraz u p. M. Sztorc.
Warsztaty z etnografem
Jeśli chcecie dowiedzieć się czym zajmuje się etnograf ? Jak badać swoją kulturę lokalną? Jak znaleźć folklor
w swojej miejscowości? I co to właściwie jest ta cała „etnologia”? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na warsztatach z etnografem, które odbędą się 26 kwietnia 2013 r. w naszej szkole. Zapraszamy chętnych uczniów z klas IV-VI. Zapisy w bibliotece szkolnej lub u p. M. Sztorc.
Biblioteka szkolna zaprasza
uczniów ZS Nr 1 w Nienadówce do udziału w X jubileuszowej edycji konkursu
"Moja miejscowość i region są piękne"
Rok Juliana Tuwima
W 100. rocznicę poetyckiego debiutu Juliana Tuwima
rozpoczęły się obchody, ustanowionego przez Sejm
Roku Tuwima.
Zimowa Akcja Zbiórka Surowców Wtórnych
KOŁO PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI ZBIERA MAKULATURĘ ORAZ PUSZKI ALUMINIOWE
w każdy poniedziałek, środę i piątek w styczniu czekamy na Ciebie w bibliotece szkolnej.
Przynieś tyle ile możesz udźwignąć!
Za uzyskane pieniądze kupimy nowe książki do biblioteki, a Ty możesz uzyskać pozytywną uwagę na półrocze.
W ramach zbiórki ogłoszony jest też konkurs na najlepszego zbieracza!
Regulamin zbiórki oraz konkursu zobacz szczegóły!
Szczęśliwego Nowego Roku 2013!
Zapraszam do oglądania zdjęć, które napłynęły na konkurs fotograficzny "Człowiek i książka w obiektywie"
Dobiegł końca konkurs na E- Książeczki. Zobacz efekty
16 Targi Książki w Krakowie już za nami!
Pokaz Mody Bajkowej.
W dniu 24 X 2012 r. odbył się Pokaz Mody Bajkowej. Za ulubiona postać bajkową przebierali się uczniowie klas I-III. Mogliśmy podziwiać księżniczki, kowbojów, bajkowe kotki, a także wysłuchać krótkich prezentacji postaci. Na koniec pokazu wszyscy uczestnicy otrzymali gorące brawa, słodkie lizaki i kolorowe zakładki.
Biblioteka Szkolna oraz Koło Przyjaciół Biblioteki
zaprasza
uczniów oraz nauczycieli do udziału w imprezach organizowanych w ramach
Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Październik 2012
Zapraszam do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym
"Książka i człowiek w obiektywie"
Regulamin w zakładce konkurs fotograficzny
Biblioteka szkolna wita po wakacjach i życzy sukcesów w nauce
w roku szkolnym 2012/2013!
Biblioteka szkolna życzy wielu słonecznych dni oraz miłego wypoczynku podczas wakacji.
Noc Muzeów już za nami!- zobacz jakie atrakcje zostały na tą noc przygotowane. Zapraszamy do galerii.
Zobacz relację z warsztatów z etnologiem, które miały miejsce w naszej szkole 16 maja 2012 r.
Biblioteka Szkolna zaprasza uczniów do udziału w spotkaniu
z pisarką Lidią Miś,
która pisze książki dla dzieci.
Jej książki to "Opowieści biblijne dziadzia Józefa", "Odwiedzając czarownice", "Serce lasu".
Spotkanie odbędzie się 30 maja 2012 r.
IX Noc Muzeów 2012 w Rzeszowie odbędzie się 19/20 maja 2012 r.
Biblioteka Szkolna zaprasza wszystkich, którzy chcą wziąć udział
w wydarzeniach kulturalnych, wystawach, pokazach przygotowanych specjalnie na tą noc.
Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się w bibliotece szkolnej lub
u Pani M. Sztorc do 16 maja 2012 r.
Uczniów biorących udział w projekcie Etnolog zapraszamy
na warsztaty z etnologiem,
które odbędą się 16 maja 2012 r. o godz.1330.
Gratulacje dla Madzi Smoły uczennicy kl. V
w związku ze zdobyciem I miejsca w konkursie "Ekslibris biblioteki publicznej" zorganizowanym
przez MiGBP w Sokołowie Młp. Prace można zobaczyć na wystawie pokonkursowej
w Czytelni Biblioteki Publicznej w Sokołowie Młp.
od 4 kwietnia do 15 maja 2012 roku.
Z okazji Dnia Ziemi odbędzie się w naszej szkole kolejna zbiórka makulatury
oraz puszek aluminiowych.
Jest to kontynuacja akcji zapoczątkowanej we wrześniu.
Zdjęcia z IX edycji konkursu wojewódzkiego
"Moja miejscowość i region są piękne"
można zobaczyć na stronie
Moja miejscowość i region są piękne - 2012
Uwaga! Konkurs czytelniczy dla klas II i III pt."Mały omnibus" rozstrzygnięty.
I miejsce - Aleksandra Chorzępa kl. III
II miejsce - Krzysztof Maziarz kl. III
III miejsce - Zuzanna Prucnal kl. II
Gratulacje dla zwycięzców!!
Dobiegły końca warsztaty szydełkowania. Zobaczcie jakie cudeńka zrobiły uczestniczki warsztatów pod okiem Pani Marii!
Zapraszamy uczniów klas IV-VI do udziału w projekcie czytelniczym "Czas na czytanie" Opiekunami są panie: M. Sztorc i I. Słobodzian. Szczegóły w zakładce projekty czytelnicze.
Znów nowości w bibliotece!
Zapraszamy wszystkich czytelników do zapoznania się z nim.
Biblioteka Szkolna zaprasza chętnych uczniów do udziału w edukacyjnym projekcie "Etnolog - zaloguj się na ludowo!" prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej". Koordynatorami projektu na terenie szkoły są panie I. Słobodzian i M. Sztorc.
Zakończył się Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zobacz jak świętowała nasza biblioteka!
Zobacz wyniki międzyszkolnego konkursu "Człowiek i książka w obiektywie"
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Październik 2011
Biblioteka organizuje wyjazd edukacyjny do Muzeum -Zamku w Łańcucie w dniu 12.04.2011r. dla uczniów klas IV-VI.
W ramach wyjazdu przewidziane są dwa zajęcia muzealne: "Każdy może być artystą" oraz "Herby właścicieli zamku łańcuckiego". Po zajęciach przewidziany jest spacer po zamkowym parku. Zapraszamy wszystkich chętnych o zgłaszanie się u P. M. Sztorc lub P. I. Słobodzian do dnia 23.03.2011 r.
16.09.2011r.
Nowości książkowe!
Zapraszamy wszystkich czytelników do zapoznania się z nowościami jakie zostały zakupione do biblioteki szkolnej za pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury. Zobacz szczegóły!
12.09.2011r.
Zbiórka surowców wtórnych
Biblioteka wznawia akcję zbiórki makulatury i puszek aluminiowych wśród uczniów i nauczycieli. Zapraszamy do udziału w tej akcji. Czekamy na Ciebie w poniedziałki, środy i piątki we wrześniu i październiku. Pieniądze ze sprzedaży surowców zostaną przeznaczone na zakup książek do biblioteki.
9.09.2011 r.
Trwają zapisy do Koła Przyjaciół Biblioteki oraz koła teatralnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.
5.09.2011r.
Witamy wszystkich czytelników w nowym roku szkolnym 2011/2012.
Życzymy samych sukcesów i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki.
27. 05. 2011r.
X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
Zapraszamy miłośników książki i entuzjastów czytania do biblioteki szkolnej 30 maja.
6.05.2011r.
Zbiórka surowców wtórnych
Biblioteka oraz Koło Przyjaciół Biblioteki zbiera makulaturę oraz puszki aluminiowe. Przynieś tyle ile możesz udźwignąć! Zobacz regulamin
4.05.2011 r.
Noc Muzeów - Rzeszów 2011
Jeśli chcesz zobaczyć co znajduję się w murach muzeum, przeżyć nocny spacer podziemnymi korytarzami rzeszowskiego rynku, posłuchać bajek opowiadanych nocą zapraszam do udziału w Nocy Muzeów w dniu 14 maja. Odwiedzić możemy również....zobacz!
Chętnych proszę o zapisywanie się na wyjazd w bibliotece szkolnej lub u Pani M. Sztorc do 11 maja 2011 r.
29.04.2011 r.
Błogosławiony Jan Paweł II
Biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II.
18.03.2011 r.
25.02.2011 r.
W ostatnim okresie biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki. Część z nich została zakupiona z funduszu szkoły, z projektu unijnego, część z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży makulatury oraz za pieniądze z loterii fantowej. Nowe książki cieszą się dużym zainteresowaniem. Wśród zakupionych pozycji każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.
Serdecznie zapraszam do korzystania z naszej biblioteki.
17.02.2011 r.
Zaproszenie do udziału w VIII edycji konkursu wojewódzkiego "Moja miejscowość i region są piękne" -
13.12.2010 r.
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas III ZS Nr 1 i Nr 2 do udziału w konkursie pt.: "Książkowy pamiętnik"
6.12.2010 r.
Został rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny "Książka i człowiek w obiektywie".
30.11.2010 r.
Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie MOJA BIBLIOTEKA -
26.11.2010 r.
Biblioteka Szkolna po raz kolejny organizuje ZBIÓRKĘ SUROWCÓW WTÓRNYCH. Zapraszam nauczycieli oraz wszystkich uczniów do udziału w akcji -
15.11.2010 r.
Promując akcję "Lubię czytać", wspierasz czytelnictwo!
6.11.2010 r.
Motto tegorocznych targów "Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju" - Thomas Wharton
Targi Książki w Krakowie to wielkie wydarzenie kulturalne dla wydawców, twórców książek (pisarzy, ilustratorów, grafików), dla księgarzy, bibliotekarzy i wszystkich miłośników słowa drukowanego. 14. edycja upłynęła oczywiście pod znakiem spotkań z autorami. Kto miał trochę szczęścia i czasu stać w długich kolejkach mógł otrzymać dedykację od ulubionego autora.
5.11.2010 r.
Jak świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych? -
1.10.2010 r.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Październik 2010 obchodzony będzie w tym roku pod hasłem:
"Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna".
Plan obchodów święta w naszej bibliotece:
Zbiórka książek dla biblioteki pod hasłem "Podaruj książkę bibliotece szkolnej" - cały październik.
Loteria fantowa - ostatni tydzień października.
Wystawa: "Książki różne kwadratowe i podłużne"
"Moje kolekcjonerskie pasje" - pokaz zbiorów kolekcji zgromadzonych przez uczniów.
Bajkowy świat mody - 20 października.
Konkursy fotograficzny: "Książki i człowiek w obiektywie" dla kl. IV-VI oraz kl. I-III gim., konkurs plastyczny: "Mój ulubiony bohater książkowy" oraz "Laurka dla biblioteki" dla kl.I - III sp
Apel - podsumowanie konkursów i wręczenie nagród - 29 października.
Czytelniku weź udział w obchodach i odwiedź bibliotekę.
W każdą środę października wypożyczający książki mogą liczyć na niespodziankę!
ZAPRASZAMY
8.06.2010 r.
Wszystkie książki i inne materiały biblioteczne prosimy zwracać do biblioteki do 18 czerwca.
4.06.2010 r.
Został zakończony drugi etap zbiórki surowców wtórnych. Zebraliśmy około 800 kg makulatury oraz 20 kg puszek. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się do tej akcji. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży tychże surowców przeznaczymy na zakup książek do biblioteki szkolnej.
12.02.2010 r.
VII edycja konkursu bibliotecznego
"Moja miejscowość i region są piękne"
pod honorowym patronatem
Pana Stanisława Ożoga Posła na Sejm RP
oraz Pana Andrzeja Ożoga Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Młp.
Zobacz szczegółowe informacje!
4.01.2010 r.
ZIMOWA ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH
Biblioteka szkolna organizuje zbiórkę makulatury oraz puszek aluminiowych. W styczniu w każdy poniedziałek, środę i piątek
czekamy na Ciebie w bibliotece. Przynieś tyle ile możesz udźwignąć! Za uzyskane pieniądze kupimy nowe książki do biblioteki. Regulamin zbiórki na tablicy ogłoszeń.
19.10.2009 r.
PAŹDZIERNIK - MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Zapraszamy do udziału w loterii fantowej oraz konkursów:
Książka i człowiek w obiektywie - konkurs fotograficzny;
Zostań mistrzem pięknego czytania - konkurs czytelniczy.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów klas I-III gimnazjum. Do zdobycia ciekawe nagrody! Prace należy składać w bibliotece lub sekretariacie Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce do 26 marca 2010 roku.