Історія гімназії


Так все починалося...

Білоцерківська гімназія-початкова школа № 11 почала своє існування як початкова 01.11.1918 року. Школа мала всього дві класні кімнати, і навчання проводилося у дві зміни. Першим завідувачем початкової школи № 11 до 01.08.1940 р. був Пелих Федір Костянтинович.

У 1940 році школа стала семирічною, отримавши ще дві класні кімнати, маленький коридор, учительську.

Директором семирічної школи № 11 був Леус Олександр Аристархович. Педагогічний колектив складався з таких вчителів: Леус О.А., Ковбаса Г.І., Леус М.О., Діденко Т.А., Томасевич Н. П., Пелих Ф.К., Меляніцька М. А., Руденко В. П. та Оксенюк О.М.

У 1941 році відбувся перший випуск учнів школи № 11. 25 учнів закінчили 7 класів.

 Ковбаса Г.І.   

Леус О.А.  

 Боніславський В.С.

Вже 16 липня 1941 року Білу Церкву захопили фашисти. Приміщення школи використовувалися загарбниками під казарму для жандармерії, що охороняла залізницю.

Приміщення школи були пошкоджені, не залишилося жодної шибки у вікнах. Бібліотеку та наочне приладдя знищили окупанти.

Коли місто було звільнено (січень 1944 року), розпочалися ремонтні роботи та підготовка до навчання. І вже 12 січня 1944 р. розпочалося навчання. З 7 січня 1944 року директором школи був Ковбаса Г.І. Незважаючи на брак зошитів, підручників та відсутність опалення і світла, учні успішно виконали програму за цілий навчальний рік.

Багато працювали учителі школи, учні та їхні батьки влітку 44 р., щоб розпочати новий навчальний рік. Проводилися ремонтні роботи та благоустрій присадибних ділянок.

25 жовтня 1945 р. школу прийняв Леус О.А., щойно демобілізований з лав Радянської Армії. За його керівництва було добудовано декілька приміщень, придбано пару коней і розпочалися роботи на дослідних ділянках. 

Забезпечення учнів сніданками 


 Учні, батьки яких загинули на фронті, на зборі хмелю 

Учителі-ветерани
Другої світової війни

Кириченко Іван Хомич

Ковалюк Галина Степанівна

Осипенко Ніна Опанасівна

Руденко Віра Порфирівна

Шкулій Олександра Ігнатівна

Шитченко Ганна Василівна

Биба Ольга Іванівна

Бойко Іван Андрійович

Карлінська Діна  Леонтіївна

Петричук Ксенія Зіновіївна

Шило Катерина Омелянівна

Федоренко Петро Явтухович

Мерімеріна Євдокія Трохимівна

Маленкова Ганна Яківна

Кириченко Устина Назарівна

Мірошниченко Олександр Васильович

Самолюк Ярослава Львівна 

Проходить час і вигляд школи змінюється. У 50-х на початку 60-х школа розростається: добудовується ліве та праве крило, надбудовано другий поверх. Школу забезпечено електричним світлом.

Нова школа мала 15 класних кімнат, буфет, кабінет директора та канцелярію. В цей же час побудовано географічний майданчик.

Урок хімії  

Робота на пришкільних ділянках

Колектив школи 1968-69 н. р.

Учителі школи на параді річниці Жовтневої революції

Свято Першого дзвоника у новій школі

Федоришин А.П.

директор школи (1976-1990)

Павловський В.А.

директор школи (1990-1998)

Новостворена школа отримала статус середньої. Вона має багато корпусів, з’єднаних між собою. У невеликих одноповерхових приміщення (блоках) розміщені початкові класи. У центральному багатоповерховому корпусі розташовуються класи середньої та старшої школи. У приміщенні малого спортивного залу знаходилися спальні кімнати та кімнати відпочинку для учнів 2-3 класів. Їдальня, два спортивні зали, актовий зал рекреаціями  та коридорами з’єднані в єдиний корпус. Відокремлені були приміщення технічної, обслуговуючої праці, токарна, деревообробна та слюсарна майстерні. Між їдальнею та спортивним залом було облаштовано майданчик для проведення стройової підготовки. Для проведення спостережень за погодою створено географічний майданчик. У весняно-літній період функціонував відкритий басейн на подвір’ї школи. На території школи знаходиться футбольне поле, баскетбольний та волейбольний майданчики, легкоатлетичний комплекс та бігова  доріжка, взимку працював хокейний майданчик.

У 2000 році Білоцерківська середня школа переіменована в загальноосвітнюшколу І-ІІІ ступенів №11;  у 2012 році   - у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №11, а у 2022 році - У Білоцерківську гімназію -початукову школу №11.

Учні школи проводять активну пошукову та дослідницьку роботу, беруть участь в зборах макулатури та металобрухту, а також заповзято працюють над облаштуванням пришкільної території.  

Комп’ютерний клас, кабінет мультимедійних технологій, 20 класних кімнат, 20 кабінетів, 4 майстерні, 2 спортивні зали забезпечують нині якісну освіту учнів Білоцерківської гімназії-початкової школи  № 11.

Ідуть роки. Позаду вже майже  105 років  . Але не старіє, а з кожним роком молодіє наша школа, повниться молодими силами.



На уроці народознавства

 Збір макулатури

На святковому концерті

Музей бойової слави