Історія бібліотеки

«Школу неможливо уявити без бібліотеки,     

як народ без імені, без пам’яті, без історії;    

         школа – це перш за все слово,          книга і живі людські стосунки»                 

(В. Сухомлинський)


    Історія шкільної бібліотеки розпочалася з моменту відкриття  школи 1984   року, що була розташована на 2-му поверсі,    де знаходиться до сьогодні. 

    Для зберігання книжок було відведено декілька стелажів, кількість яких поступово збільшувалась.

  Фонд бібліотеки комплектувався літературою по всіх галузях науки і техніки. Паралельно йшло комплектування художньою і науково – популярною літературою. З кожним роком поступово збільшувався фонд бібліотеки новими виданнями, а шкільний бібліотекар став першим порадником у пошуках літературних новинок. Всі учні та вчителі школи мали чудову нагоду бути першими читачами новинок літератури.

    Історія бібліотеки - невід'ємна частина історії школи. З перших днів велика увага приділялася шкільній бібліотеці.

   Регулярно готували тематичні виставки книг, підбирали літературу.

   Протягом   існування шкільної бібліотеки змінювались і її працівники.

  Всі вони мали величезний талант гуманності, насамперед до дітей та безмірну любов до своєї праці. Своє дбайливе ставлення до книги, в якій вони вбачали свого вірного і незмінного друга, прививали своїм читачам.

  З початку відкриття  в бібліотеці працювала Гунько Марія Євдокимівна та Кужелевич Людмила Миколаївна.

  Пізніше, у 1988 році,  на посаду завідуючої бібліотеки була призначена Суржик Людмила Іванівна., яка працює й донині. 

  На даний час фонд бібліотеки налічує  3346 екземплярів художньої літератури та 10878 екземплярів підручників.  Література різноманітна за змістом: художня, для учнів 1-4 класів, методична, політична, науково-популярна, краєзнавча, природнича. 

  Фонд бібліотеки постійно поповнюється.

  Свою роботу шкільна бібліотека намагається скерувати так, щоб всіляко сприяти у забезпеченні навчально-виховного процесу ліцею, піднятті іміджу бібліотеки як інформаційного центру. 

  В бібліотеці створено картотеку газетно-журнальних статей, нормативно - правових актів, картотеку навчально – методичних матеріалів для роботи з обдарованою молоддю, краєзнавчу картотеку, та ін.

  Ведеться алфавітний та систематичний каталоги. Створено електронний каталог підручників і художньої літератури.

  З метою розкриття бібліотечного фонду, розвитку читацьких інтересів, самоосвіти учнів, у бібліотеці оформлені книжкові виставки. З 2016 року окремо працює читальний зал.